ویدیو مارکتینگ چیست و چرا از ویدیومارکتینگ استفاده کنیم؟ بخش اول

ویدیو مارکتینگ چیست و چرا از ویدیومارکتینگ استفاده کنیم؟

شرکت‌ها به چیزهای زیادی برای رشد نیاز دارند: رهبری الهام‌آمیز، محصول متقاعدکننده، خدمات استثنایی و بسیاری چیزهای دیگر. ولی در چشم‌انداز مارکتینگ پر سروصدای این روزها، برند شما بیش از هر چیز به یک داستان نیاز دارد.

داستان‌ها باعث مارکتینگ بهتر می‌شوند چرا که احساسات را برمی‌انگیزند. آن‌ها می‌توانند روی اعتماد ما تاثیر بگذارند، نوستالژی یاد ما بیاورند و به ما کمک کنند اطلاعات پیچیده را راحت‌تر درک کنیم. یک داستان خیلی خوب می‌تواند تمام کاراکتر برند را در کمتر از سه‌دقیقه مراوده کند و داستان‌های هوشمندانه می‌توانند به شما کمک کنند به طرز بی‌نظیری متقاعدکننده شوید.

ویدیو برای استراتژی محتوای شما حیاتی است چرا که کوچک است، در خاطر می‌ماند و قابل اندازه‌گیری است. فقط عناصر آن نیستند که باعث می‌شوند مشتری‌های طرفدار اثرات کوتاه و درگیرکننده به دنبال آن باشند بلکه ویژگی‌هایی وجود دارد که ویدیو را به رویای هر مارکتری بدل کرده‌اند.

به‌خاطر این که به شدت دیداری است، می‌توانید از آن برای آموزش مفهوم‌های پیچیده استفاده کنید (پس محتوا برای چیست؟ برای آن که مفهوم‌ها را برای تماشاگران خود صریح کنید)، داستان‌های مشتریان‌تان را به اشتراک بگذارید و بازاریابی کنید (چیزهایی مانند دِمو، تریال، عضویت و غیره).

ولی علاوه بر توانایی خارق‌العاده ویدیو در جذب مشتری، این رسانه برای مارکترهای دوست‌دار دیتا بسیار محبوب شده است. این به آن خاطر است که شما می‌توانید درگیری تماشاگر در ویدیو را به طور معناداری دنبال کنید و اندازه بگیرید. می‌توانید ویدوهای خود را به طور مستقیم به معامله‌هایی که در آن دخیل هستند وصل کنید و بر اساس آمار درگیری محتوا ببینید کدام یک واقعا تاثیرگذار هستند. این همان گزارشی است که مارکتینگ برای شناخت لیدهای درگیرکننده‌اش به آن نیاز دارد تا بتواند ارزش ابتکارعمل‌هایش را ثابت کند.

مزیت‌های ویدیومارکتینگ :

جدا از این که یک رسانه دیداری و قوی است، ویدیو مارکتینگ و آن را بخشی از استراتژی دیجیتال کردن، ارزش زیادی دارد.

اگر بخواهیم ساده بگوییم، آمار و ارقام وسوسه‌کننده هستند. آمار ویدیومارکتینگ معلوم می‌کنند چرا همه شرکت‌ها در صنایع B2B و B2C از این رسانه به نفع خود استفاده می‌کنند.

افزایش درآمد با ویدیو مارکتینگ:

مارکترهایی که از ویدیو استفاده می‌کنند، درآمد شرکت را ۴۹٪ زودتر از آن‌هایی که استفاده نمی‌کنند افزایش می‌دهند. منبع این آمار تحقیقاتی از Aberdeen Group است.

بر روی تصمیم خرید تاثیر بگذارید

۹۰٪ مشتری‌ها می‌گویند ویدیوی محصولات به آن‌ها کمک می‌کند تصمیم خریداری بگیرند و ۶۴٪ می‌گویند دیدن یک ویدیو باعث می‌شود احتمال خرید آن‌ها بیشتر شود. منبع این آمار یک گزارش نشان کسب‌وکار در ویدیوی ۲۰۱۸ ما است.

علاوه بر آن، ۹۷٪ مارکترها می‌گویند که ویدیو به آن‌ها کمک کرده است فهم کاربر از محصول یا خدمات‌شان بالاتر برود. منبع این آمار HubSpot است.

با ویدیو مارکتینگ به مردم و مشتریان همان چیزی را بدهید که می‌خواهند:

طبق داده‌های HubSpot مردم محتوای ویدیویی را بر ایمیل یا خبرنامه، عکس‌های اجتماعی، ویدیوهای اجتماعی، مقالات وبلاگ و محتوای قابل دانلود (مانند پی‌دی‌اف) ترجیح می‌دهند.

وقتی می‌خواهند چیزی بخرند و می‌خواهند درباره گزینه‌های خود تحقیق کنند، روش‌های مختلفی را استفاده می‌کنند. موتور جستجو، رفتن به وبسایت رسمی یک شرکت یا محصول، نگاه کردن به وبسایت‌های نقد و ویدیو نگاه کردن از انواع این روش‌ها هستند. ویدیو را به راحتی می‌توانید در هر کدام از این مکان‌ها بگذارید و به برند خود شانس قانع کردن مشتری را بدهید.

با ویدیو مارکتینگ در جستجوی گوگل رتبه بالاتری بگیرید

ویدیوها می‌توانند رتبه سایت شما را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بالا ببرند. میزان زمانی که یک بازدیدکننده از زمان ورودش از جستجوی گوگل به صفحه شما صرف می‌کند روی بالاتر دیده شدن شما تاثیر می‌گذارد. طبق Backlinko این یکی از فاکتورهای مهم رتبه‌بندی گوگل است که به آن زمان ساکن بودن می‌گویند.

ویدیو روش بسیار تاثیرگذاری است برای این که این متریک را بالا ببرید. طبق داده‌های هاب‌اسپات ۸۰٪ مارکترها می‌گویند ویدیو زمان ساکن بودن روی وبسایت آن‌ها را افزایش داده است.

ولی مجبور نیستید حرف آن‌ها را باور کنید. طبق داده‌های mist media یک کاربر متوسط اینترنت ۸۸٪ زمان بیشتری را روی وبسایت حاوی ویدیو می‌مانند. و طبق داده‌های highIQ به طور متوسط وبسایتی که ویدیو دارد نسبت به وبسایتی که ویدیو ندارد، دودقیقه زمان ساکن بودن بیشتری دارد. و این قدرت ویدیو مارکتینگ را نشان می دهد.

طبق یک تحقیق از Forrester وبسایت‌هایی که استفاده خوبی از ویدیو دارند، شانس صفحه اول گوگل بودن خودرا ۵۳ برابر می‌کنند.

و در نهایت طبق گزارش Search Metrics ۵۵٪ نتایج جستجوی یک کلمه کلیدی در آمریکا حداقل یک‌ویدیو دارند.

پس علاوه بر افزایش زمانی که روی سایت شما اتفاق می‌افتد، داشتن یک ویدیو شانس شما را برای دیده شدن در صفحه نمایش جستجوی موتور جستجو افزایش می‌دهد و می‌تواند شما را به یک گزینه مطلوب تبدیل کند.

ترافیک را افزایش دهید

طبق تحقیقات Aberdeen Group کاربران ویدیو ۴۱٪ بیشتر از دیگر کاربران از ترافیک وب لذت می‌برند.

بک‌لینک‌های بیشتری بگیرید

طبق تحقیقات Moz گذاشتن ویدیو در یک مقاله متوسط دامنه‌های لینک شده را تقریبا سه‌برابر می‌کند.

نرخ تبدیل‌ها را افزایش دهید

طبق تحقیقاتی از Aberdeen Group کاربران ویدیو ۲۷٪ بیشتر نرخ کلیک کردن دارند و ۳۴٪ بیشتر نرخ تبدیل دارند.

علاوه بر آن طبق داده‌های Unbounce استفاده از یک ویدیو در صفحه لندینگ نرخ تبدیل را تا ۸۰٪ بالاتر می‌برد.

به تصمیم‌گیرندگان برسید

طبق داده‌های HighIQ سه‌چهارم مدیران اجرایی کسب‌وکارها به صورت هفتگی ویدیوهای مرتبط به کارشان نگاه می‌کنند. علاوه بر آن ۵۴٪ مدیران ارشد هر هفته با همکاران ویدیوهای مرتبط کاری را به اشتراک می‌گذارند.

از این گذشته ۵۹٪ مدیران ارشد توافق دارند که اگر درباره یک موضوع هم ویدیو و هم متن وجود داشته باشد، ترجیح می‌دهند ویدیو را تماشا کنند.

طبق داده‌های HubSpot ۷۲٪ مردم نیز ترجیح می‌دهند از ویدیو استفاده کنند تا درباره یک محصول یا خدمت چیزی یاد بگیرند.

پیروزِ ایمیل فرستادن  و ایمیل مارکتینگ شوید:

طبق داده‌های Syndacast استفاده از کلمه ‌ویدیو در عنوان یک ایمیل می‌تواند نرخ باز کردن ایمیل را تا ۱۹٪ و نرخ کلیک کردن روی ایمیل را تا ۶۵٪ افزایش دهد و نرخ لغو اشتراک را تا ۲۶٪ کاهش دهد.

طبق داده‌های Martech Advisor اضافه کردن ویدیو به ایمیل می‌تواند نرخ کلیک را تا ۳۰۰٪ افزایش دهد.

تعداد اشتراک‌ها را بالا ببرید :

طبق داده‌های Small Business Trends ویدیوی اجتماعی تعداد به اشتراک‌گذاری‌ها را تا ۱۲۰۰٪ بیشتر از عکس و متن بالا می‌برد.

طبق HubSpot اگر برند شما محتوای ویدیویی‌ای تولید کند که مخاطب هدف از آن لذب ببرد، ۸۳٪ مشتریان آن را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

به پایان بخش اول از مجموعه راهنمای کامل ویدیو مارکتینگ رسیدیم. برای مشاهده سایر بخشها به اینجا مراجعه نمایید.

سوالات و نطرات خود را در مورد آموزش ویدیو مارکتینگ چیست و چرا از ویدیومارکتینگ استفاده کنیم؟ در پایین همین صفحه ارائه کنید: