آموزش را برای استادی و تسلط یافتن ارائه دهیم – نه برای نمره

آموزش مهم است . اما آیا شما یک خانه برفراز یک پی‌نیمه کاره بنا می‌کنید؟ معلوم است که نه.

پس چرا ما دانش آموزان را مجبور می‌کنیم در یادگیری عجله کنند درحالیکه هنوز پایه درس را یاد نگرفته‌اند؟

بله، این پیچیده است، ولی در این ویدیوی آموزشی ، آموزگار سلمان کان برنامه خود را برای تغییر وضعیت دانش آموزانی که تقلا می‌کنند را در این سخنرانی و ویدیوی آموزشی بیان می‌کند:

آنها باید از کسانیکه میدانند کمک بگیرند و با سرعت خودشان بر موضوعات تسلط یابند.

آموزش، مهم‌ترین چیز در دنیای امروز است و تاریخ نشان می‌دهد که پیشرفت نسل انسان، حاصل یادگیری و دانش یا آموزش است.

هر فردی از افراد جامعه، لیاقت یادگیری را دارد و کشوری که درصد بالایی از افراد تحصیل‌کرده را دارد، شانس بیشتری را نیز برای موفقیت داراست. اما به راستی اهمیت آموزش در چیست؟

اگرچه در دنیایی زندگی می‌کنیم که بخش زیادی از زندگی افراد، صرف آموزشِ اختیاری و یا اجباری می‌گردد و مطالعات زیادی در مورد روش‌های آموزش انجام می‌گیرد؛

ولی گاهی لازم است در این روندِ پرشتاب، لحظاتی درنگ کنیم و بار دیگر لزوم آموزش را از دیدِ فواید و کارکردهای آن بررسی کنیم.

مراکز آموزشی متعدد با هدف ارتقاء دانش، ایجاد مهارت‌ و توانایی‌های لازم برای کاربرد صحیح علوم و فناوری، با یکدیگر در رقابت هستند.

اما به نظر می‌رسد در دنیای پررقابتِ امروز، گاه اصلی‌ترین موضوع، یعنی هدف آموزش گم می‌شود. در این نوشتار، سعی خواهد شد تا بار دیگر شرایط یادگیریِ موثر و کارکردها و نتایج کاربردی آموزشِ صحیح، به طور خلاصه مرور شود.

کارکردهای آموزش را می‌توان از سه نقطه‌نظر؛ فردی، اجتماعی و ملی مورد بررسی قرار داد.

هرچند شاید بسیاری از این موارد را بدیهی بدانیم، ولی نگاهی دوباره به این کارکردها، می‌تواند راهگشای برخی از مشکلات و گره‌های فعلی باشد.


لطفا نظرات خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: