ترفندهای تلگرام – آموزش ساخت کانال تلگرام و کسب درآمد از telegram chanel

ترفندهای تلگرام و ساخت کانال برای  ۱۰۰ هزارتایی شدن!

در نسخه های جدید، تلگرام قابلیت جدیدی را به سیستم خود اضافه کرده که مزیت هایی را نسبت به گروه دارد و نام آن را کانال گذاشته است. برای استفاده از ترفندهای تلگرام باید تلگرامتان به روز باشد. کانال ویژگیهای خوبی دارد که هر وبسایت، شرکت و… میتواند دست کم خبرنامه ای داشته باشد که مدیریت آن به شدت آسانتر از گروه تلگرامی است.
طوری که کاربران عضو آن میشوند، اما نمیتوانند پیامی برای سایر افراد ارسال کنند و فقط مدیران این دسترسی را دارند که برای تمامی اعضا مطلب بفرستند. کانال یک مسیر یک طرفه است و کاربران فقط پیامهای شمارا میخوانند.
پس توجه داشته باشید که برای حفظ مخاطب باید بهترین پیامها را با آنها به اشتراک بگذارید.
کانال یک رسانه نامحدود و ایده آل است تا دهها و صدها هزار مخاطب را در یکجا جمع کنید. در همین زمان کوتاه بسیاری از وبسایتها و برندها نظیر دیجی کالا ؛ ورزش ۳, عصر ایران و… از این فرصت استفاده کرده اند و با ترفندهای تلگرام و کانال به قلب مخاطبان خود نفوذ کرده اند.

از ویژگیهای کانال میتوان به:

وجود چند مدیر، قابلیت حذف پیام، نمایش میزان تعداد مشاهده هر پیام، داشتن لینک عمومی و یکتا، حفظ اطلاعات کاربران و غیرقابل مشاهده بودن اعضا و… اشاره کرد.

آموزش ساخت کانال:

برای ساختن کانال ابتدا از منوی بالای صفحه گزینه More را انتخاب کرده تا منوی سمت چپ صفحه نمایان شود.
سپس New Channel را انتخاب کنید. گزینه Create Channel را لمس کنید و سپس در صفحه جدید برای کانال خود تصویر و نامی تعیین کنید و در صورت تمایل در قسمت Description توضیحات موردنیاز برای کانال را بنویسید و تیک بالای صفحه را انتخاب کنید.

در قسمت بعدی تلگرام دو گزینه Public Channel و Private Channel به شما نشان می دهد که گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ایجاد کانال خصوصی است.
Public Channel برای کسانی مناسب است که میخواهند کانالشان برای عموم مردم دیده شود و تمامی کاربران تلگرام بتوانند به آن ورود و از آن بهره ببرند که در صورت انتخاب این گزینه کاربران میتوانند با تایپ نام کانال شما در قسمت Search تلگرام آن را بیابند.

همچنین میتوانید در قسمت Link برای کانالتان یک آدرس مشخص کنید که آن را برای همه اعضای تلگرام ارسال و افراد را به کانال خود دعوت کنید.
Private Channel برای کسانی است که میخواهند کانالشان خصوصی و مخفی باشد و برای عموم دیده نشود و تنها راه اضافه کردن افراد خارج از لیست مخاطبین آدرسی باشد که در قسمت Link به شما از طرف تلگرام داده میشود.
درنهایت پس از انتخاب گزینه موردنظر تیک بالای صفحه را لمس کنید. در قسمت بعد تلگرام از شما میخواهد که برای شروع افرادی را از لیست مخاطبین ( Contacts ) خود به کانال خود اضافه کنید.

پس از تعیین، تیک بالای صفحه را بزنید. خب تمام شد! اکنون کانال شما ساخته شده و میتوانید برای کاربران مطالب و فایلهای موردنظرتان را ارسالکنید.

ترفندهای تلگرام و رازهایی که باید در مورد کانال بدانید:
* حتماً امضا و نام کانال را در پس تهای خود جانمایی کنید مثاً ذیل مت نها همیشه اسم و لینک گروه را قراردهید و یا برای تصاویر از watermark استفاده کنید. این کار به شدت در شناخت و افزایش تعداد کاربران شما تأثیر خواهد گذاشت.
* کاری که به عنوان کلاس آنلاین و… در گروه توضیح داده ام را با ظرفیتهای کانال نیز میتوانید اجرایی کنید.
* حتماً محتواهایی را تولید کنید که کاربران از به اشتراک گذاری آنها در گروههای دیگر لذت ببرند، به برخی از این ترفندها تحت عنوان بازاریابی ویروسی در ادامه اشاره خواهم کرد.
* برای مدیریت و قدرت هرچه بیشتر کانال مدیران دیگری را نیز برای کانال خود انتخاب کنید برای این کار از قسمت Change info سپس Administrators گزینه Add Administrators را از صفحه جدید تعیین کنید تا بتوانید شخص موردنظر (مدیر جدید) را از لیست مخاطبینتان به بخش مدیران کانال اضافه کنید.

برای حذف مدیر موردنظر نیز انگشت خود را چند ثانیه بر روی آن نگه دارید که Remove ظاهر گردد تا با انتخاب آن کاربر حذف شود.
* برای تغییرات بر روی نام کانال در صفحه اصلی کانال تپ کنید سپس سه نقطه بالای صفحه را برگزینید و Edit را انتخاب کنید در صفحه بازشده میتوانید نام، تصویر و متن توضیحات کانال را تغییر دهید همچنین قادر هستید آدرس کانال خود را عوض کنید.

* از اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی که در آن فعالیت میکنید برای تبلیغ کانال خود نهایت استفاده را کنید و حتی اگر لازم است برای نمایش لینک کانال خود در سایر رسانه ها هزینه کنید.

* شاید تنها اشکال کانال عدم ذخیره و ثبت اطلاعات تماس کاربران باشد که برای حل این مشکل در ترفندهای بعدی روش آسان و کاربردی را مطرح کرده ام.

بقیه ترفندهای استفاده و درآمدزایی از تلگرام را می توانید اینجا مشاهده کنید