ساختار سه پرده ای در فیلمنامه بخش آخر از آموزش درس به درس فیلمنامه نویسی

جشنواره تخفیف یلدای 97

ساختار سه پرده ای در فیلمنامه ، نقاط مشخصی را در طول مسیر نوشتن فیلمنامه در اختیارتان می گذارد و کاملاً مشخص میکند که در کجای مسیر داستان لازم است روح تازه ای در آن بدمید.

این نقاط چهار نقطه اصلی طرح شما در ساختار سه پرده ای در فیلمنامه هستند:

اینها صحنه هایی از فیلمنامه هستند که به شما می گویند که داستانتان نمی تواند بیشتر از این در یک جهت و در یک سو حرکت کند. یا اینکه به شما می گوید که قصه دارد خسته کننده می شود و باید همین حالا تغییری در آن ایجاد کنید.

در این ویدیو به شما آموزش می دهیم که در مسیر نوشتن فیلمنامه تان چه جاهایی باید توقف داشته باشید:

اگر بخواهید داستان را از ابتدا تا انتها بدون سوختگیری مجدد بنویسید، داستان و در نتیجه خودتان به عنوان نویسنده ، از روح و انرژی لازم تهی خواهید شد.

نوشتن فیلمنامه مانند برنامه ریزی برای یک سفر جاده ای است. دانستن مقصد نهایی و اینکه قرار است به کجا برسید، کافی نیست.

ماشین شما نمیتواند تمام مسیر سفر را با یک باک طی کند. بنابراین باید مشخص کنید که در چه نقاطی قرار است برای پر کردن باک بنزینتان توقف کنید. نوشتن فیلمنامه هم مانند همین مثال است.

ساختار سه پرده ای در فیلمنامه به ترتیبی که در این ویدیوی آموزشی به شما ارائه می کنیم، نوشتن فیلمنامه برای شما بسیار آسان تر و در عین حال حرفه ای تر می کند. زیرا در این حالت شما هربار فقط باید روی ایجاد یک گره و روی یک نقطه کار کنید.

بنابراین اگر یک فیلمنامه، یک فیلم داستانی دوساعته را می نویسید که حدود ۱۲۰ دقیقه فیلم خواهد بود، به ترتیبی که در این ویدیو آموزش داده شده است حدود ۱۰ صفحه خواهد شد و با گره های ایجاد شده در آن می توانید روندی جذاب به داستانتان بدهید.

 

نظرات خود را درمورد این ویدیو و این دوره آموزشی در پایین همین صفحه با ما درمیان بگذارید: 

 

شما هم مدرس شوید
نرگس احدی

نرگس احدی

کاردانی انیمیشن/کارشناسی گرافیک. ایده پرداز و نویسنده داستان کوتاه،تیزر تبلیغاتی،فیلمنامه فیلم کوتاه و سینمایی رئال و انیمیشن.کودک و بزرگسال. شماره تماس: 09371569064

More Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *