پایان داستان در فیلمنامه نویسی و نحوه اتمام فیلم – بخش پنجم

پایان داستان در فیلمنامه نویسی بسیار پر اهمیت است و احتمالا در این مورد شنیده اید که هر داستان خوب دارای نقطه شروع، میانه و یک پایان داستان است.

اما هنگامی که میخواهید یک روایت دراماتیک را طرح ریزی کنید، از نقطه ابتدا شروع نمی کنید بلکه از پایان شروع میکنید.

این بخاطر آن است که نقطه پایان جایی است که نقطه اوج (گره گشایی) داستان شما درآن نقطه اتفاق می افتد.

اگر ندانید که داستانتان به کدام سمت می رود، قصه گره خواهد خورد و شما گرفتار و عصبی خواهید شد و حتی ممکن است که آن را نیمه کاره رها کنید. ما نمی خواهیم همچین اتفاقی بیفتد.

از آنجا که پایان داستان در فیلمنامه نویسی ، لحظه ای است که تمام داستان به آن نقطه ختم می شود و به همین دلیل است که باید از انتهای داستان مطلع باشید، توضیحات لازم در این مورد در ویدیوی زیر به شما ارائه شده است:

می دانم زمانی که برای نوشتن فیلمنامه تان هیجان زده هستید و عجله دارید، دوست دارید از ابتدای قصه و از صفحه اول نوشتن را شروع کنید. اما این روش نوشتن از طریق ناخودآگاه ، ذهن شما را در حین نوشتن و اتمام آن دچار مشکل خواهد کرد.

پس وقتی از ابتدا تصمیم بگیرید که پایان بندی شما چگونه خواهد بود، حتی اگر این یک پایان موقت باشد، هدفی را برای خودتان تعیین کرده اید که قصه را به آن سمت ببرید. بگذارید اینطور فکر کنیم که مطمئنم شما مقالاتی را درمورد اتفاقات همزمان و باورنکردنی خوانده اید.

مثلا خوانده اید که دوقلوهایی که بعد از تولد از هم جدا شده اند و از هم دور افتاده اند و سی سال بعد در خیابانی ناگهان باهم روبرو می شوند. از این موضوع به عنوان راهکاری برای پایان داستانتان در این ویدیو توضیح داده ام.

 

نظرات خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: