فیلمنامه نویسی بصورت درس به درس با زیرنویس فارسی – بخش چهارم

نویسنده ها تدافعی ترین انسان های روزی زمین هستند. این را به این دلیل میگویم، چون خودم هم یکی از آنها هستم. چندین ماه دیگر، زمانی که نوشتن فیلمنامه تان را به پایان رساندید و برای فروش عرضه اش کردید، احتمالاً انتقادهای زیادی را خواهید شنید.

بعضی از این اتفاقات ممکن است شما را عصبی و ناراحت کند و پاسخ غریزی شما به این انتقادها این باشد که:

نه شما اشتباه میکنید، نه شما درست متوجه منظور من در این فیلمنامه نشدید، شما نمی فهمید که من سعی دارم چه بگویم و … 

که در این ویدیو به شما میگوییم علت این موضوع چیست و چطور میتوانید راهی برای کنترل بهتر آن و نتیجه گیری بهتری داشته باشید:

حرفم را باور کنید، چون خود من هم این دوران را گذرانده ام و تجربه های زیادی در این مورد دارم. اما یاد بگیرید و دائماً این را بخاطر داشته باشید که وقتی همیشه حالت تدافعی داشته باشید، احتمالا نخواهید توانست تفاوت بین نقد بیهوده و نقد سازنده از کارتان را متوجه شوید.

با وجود اینکه من همیشه به فیلمنامه نویسان میگویم که مهم ترین چیز این است که خودشان از کارشان راضی باشند، اما این مساله فقط تا حد مشخصی درست است. سینما یک صنعت است و کار شما مثل نوشتن یک رمان نیست. بلکه فیلمنامه شما نقطه شروعی است برای افراد متعددی مانند کارگردان، بازیگران، گروه سازنده و …

که به شما ملحق می شوند تا بتوانید داستانتان را روایت کنید. معمولاً نگاه اولیه شما به داستان و روند آن تغییر خواهد کرد و این یک مساله طبیعی است.

اما همانطور که در این ویدیو به شما توضیح می دهم، علاوه بر اینکه این موضوع یک اتفاق طبیعی و قابل پیش بینی است، اما راه هایی هم برای کنترل آن و نتیجه گیری بهتر از ارائه و فروش فیلمنامه شما نیز وجود دارد.

 

نظرات خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: