فیلمنامه نویسی بصورت درس به درس با زیرنویس فارسی – بخش دوم

فیلمنامه نویسی و در بخش دوم آموزش آن لازم است نکته ای را متذکر شویم و آن اینکه قصد نداریم تمامی این مفاهیم غیر انتزاعی فیلمنامه نویسی را برایتان تشریح کنیم. چون میدانیم که چقدر مشتاق هستید که هرچه زودتر نوشتن فیلمنامه اصلیتان را شروع کنید.

بنابراین در این ویدیو سه کلمه ای را که در مجموعه آموزشی فیلمنامه نویسی از آنها زیاد استفاده خواهیم کرد را با هم مرور می کنیم:

تعلیق ، درام  و درگیری 

شناختن و آشنا شدن به مفاهیم اساسی پیش از آغاز فیلمنامه نویسی بسیار حائز اهمیت است، که در ویدیوی زیر و در ادامه بخش اول، به بخش دوم آن می پردازیم و در این ویدیو می خواهم شما را بامفهوم این کلمات در فیلمنامه نویسی بیشتر آشنا کنم:

همانطور که در این ویدیو مشاهده کردید، گفتم مرور . زیرا مسلما این واژه ها بسیار رایج و متداول هستند و شما با معنای آنها آشنا هستید.

همانطور که مشاهده کردید، درمورد تعلیق میتوان گفت وقتی این کلمه را بکار می بریم، ممکن است تصور کنید که داریم درباره یک سبک خاص از فیلمنامه نویسی صحبت میکنیم. ژانری مانند سینمای آلفرد هیچکاک.

اما تعلیق در حقیقت معنایی بسیار گسترده تر از این دارد.

بخاطر دارید که در ایتدای این دوره آموزشی و در ویدیوی قبلی به شما گفتم که کار اصلی شما به عنوان فیلمنامه نویس این است که تماشگر را در حالتی نگه دارید که مدام منتظر اتفاقات بعدی داستان باشد؟

این در اصل همان تعلیق است.

تعلیق در فیلمنامه نویسی یعنی حالتی در ذهن که از یک طرف نمیدانید که چه اتفاقی قرار است بیوفتد، و از طرف دیگر برای دانستن آن بیتاب و هیجان زده هستید.

رساندن مخاطب و بیننده به این مرحله را در این قسمت از ویدیوی آموزش فیلم نامه نویسی می توانید مشاهده کنید.

 

نظرات خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: