۱۰رمز موفقیت کارآفرینان از زبان جف بزوس بنیانگذار سایت آمازون – (پادکست)

سایت آمازون یکی از معروفترین وشناخته شده ترین سایت های فروش اینترنتی جهان است، و جف بزوس بنیانگذار و مدیرعامل سایت آمازون می باشد:

 

 این شرکت و فروشگاه اینترنتی  ۳۳ هزار کارمند در سراسر جهان دارد !

او یک کارآفرین تحلیل گر و باهوش است که توانست با راه اندازی بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان، امپراطوری خود را بسازد و با پیشنهادهایی که در این پادکست آموزشی به شما ارائه می نماییم، سبک مدیریتی کسب و کارهای دیگری را راه اندازی نماید.

فروشگاه های اینترنتی همواره جزء پردرآمدترین مشاغل در سطح جهان هستند.

در حال حاضر یک سوم خریدهای اینترنتی کشور آمریکا درسایت Amazon.com انجام می‌شود.

سایت آمازون نام‌های بزرگی مثل IMDB, Zappos, Woot و LOVEFiLM را خریده است که از بین آنها شاید IMDB برای ما آشناتر از همه باشد.
اما بطور کلی ، موفقیت چه در یک کسب و کار کوچک باشد چه در یک شرکت بزرگ، به رهبر آن مجموعه برمیگردد.

آمازون در ابتدای کار Cadabra نام داشت، اما جف بزوس، خیلی سریع این نام را تغییر داد. علت؟ این نام هم‌وزن کلمه «کاداور»، به معنی جسد بود!

شــاید بـزوس بـه اندازه زاکربرگ و بیل گیتس شناخته شده نباشد، اما آموزه هایی دارد که میتوانـد برای هر کارآفرینی مفید واقع شود.

بــزوس گرچــه پــس از فارغ التحصیلــی چندیــن شــغل بــا درآمــد بالا داشـت، امـا می خواسـت ایـده خـود را بـرای راه انـدازی کسـب و کارش دنبـال کنـد و اینگونـه بـود کـه سایت آمازون شـکل گرفـت.

بـزوس تمـام انرژی و تمرکـز خـود را معطوف مشتریانش کرد. شاید ایـن خواسـته از همان ابتدا در صدر خواسته های او بـود که مشتریان را راضی نگه دارد.


گردآورنده : حسین معیاریان – ماهنامه شبکه

گوینده : امیر اردلان داوودی


لطفا نظرات خود را در مورد این پادکست آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه نمایید: