آموزش Subtitle Edit و نحوه زیرنویس کردن ویدئوها بصورت همزمان

Subtitle Edit یکی از برنامه‌های تحت ویندوز است که بطور ویژه و در زمینه ایجاد و ویرایش زیرنویس فیلم و همچنین همگام سازی آن‌ها با پخش فیلم طراحی شده است تا دیگر شما مجبور نباشید بیش از حد لزوم وقت خود را صرف این کار کنید.
نصب و راه‌اندازی نرم افزار Subtitle Edit بسیار راحت است و تنها با چند کلیک ساده می‌توانید آن را بر روی سیستم خود راه‌اندازی کنید و کار بر روی پروژه خود را در پنجره‌ای که همه چیز در آن به خوبی سازمان دهی شده است، آغاز کنید. تمامی عملکردهای نرم افزار از طریق دکمه‌های موجود در بالای پنجره اصلی و یا منو کلاسیک، براحتی در دسترس شما خواهد بود، بنابراین افراد مبتدی و یا حرفه‌ای بطور یکسان و به خوبی می‌توانند از قابلیت‌های این نرم افزار استفاده کنند.
علاوه بر امکان هماهنگ سازی زیرنویس، فیلم و توابع ویرایش، این برنامه همچنین دارای قابلیت ترجمه خودکار بر مبنا Google Translate می‌باشد، بنابراین از چندین زبان‌ پشتیبانی خواهد نمود.

قابلیت‌های کلی نرم افزار Subtitle Edit

 • انجام تنظیمات و همزمان سازی بصورت ویژوال
 • امکان ورود داده‌های html برای ترجمه‌های آنلاین
 • کمک در ترجمه ویژوال
 • تنظیم زمان زیرنویس‌ها
 • تنظیم زمان نمایش
 • حذف متن
 • تبدیل بین MicroDVD ,SubRib ,Substation Alpha ,SAMI و …
 • اصلاح شماره گذاری‌ها، پوشش، فاصله‌ها، خطوط طولانی و نمایش زمان‌های نامعتبر
 • ادغام و جداسازی زیرنویس‌ها
 • و …

آموزش کار با نرم افزار subtitle edit

قصد داریم در این بخش از ترفندهای سایت ایتوک سنتر ، با ساده‌ترین روش و کوتاه‌ترین زمان ممکن فایل‌های زیرنویس را بصورت srt تبدیل کنیم بدون اینکه نیازی به تدوین توسط فردی دیگر یا به عبارتی تدوین‌گر داشته باشیم. در زیر مراحل تولید فایل نهایی زیرنویس یا همان srt شرح داده می‌شود.

 1. در ابتدا باید برنامه subtitle edit را از اینترنت دانلود کنید، شهرت این برنامه بسیار زیاد می‌باشد و با یک جستجو ساده در اینترنت قابل یافت می‌باشد.
 2. بعد از اینکه برنامه دانلود شد آن را باز کنید و وارد قسمت video شوید و فیلم یا کلیپ مربوطه خود را اضافه کنید(با انتخاب گزینه open video file)
 3. بعد از اضافه شدن فیلم که در بالای صفحه سمت راست مشخص می‌باشد باید امواج صدا(waveform) هم اضافه شود که برای این کار ممکن است پایین صفحه سمت راست صفحه شطرنجی امواج صدا موجود باشد که فقط کافیست روی آن کلیک کنید و چند دقیقه با توجه به زمان کلیپ یا فیلم صبر کنید تا مشخص شود(اگر امواج صدا در کار نبود به قسمت video در بالای صفحه بروید و گزینه show/hide waveform را انتخاب کنید)
 4. امواج صدا مشخص می‌باشد و کافیست ابتدا و انتها هر بخش را با کلیک سمت چپ مشخص کنید و بعد از آن امواج به رنگ سفید تبدیل می‌شود، سپس با انتخاب کلیک سمت راست و add text here متن خود را بنویسید.(توجه شود ذخیره فایل باید حتما بصورت Unicode UTF-8 باشد و Format آن هم بصورت SubRip.srt، علاوه بر این نام کلیپ یا فیلم باید با نام فایل srt مشابه باشد.)

آموزش ویدئویی کار با نرم افزار subtitle edit :