استیو جابز چطور با شرکت اپل ، گران قیمتترین برند جهان را ساخت؟

استیو جابز یک تاجر خستگی ناپذیر ، یک کارآفرین واقعی و یک مدیر مطرح در سطح جهانی است. او با خطراتی که انجام داده است و شیوه های مدیریت نوآورانه او شرکت اپل امروزه بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارد و همواره در میان پنج برند برتر جهان قرار دارد.

در این ویدیو که به زبان فارسی دوبله شده است، شما می ببینید که چگونه استیو جابز، با اپل و فروش محصولات خود را در سطح جهانی، تبدیل به یکی از برترین برندهای جهان می شود:

نام ویدیو: استیو جابز مدیر و موسس شرکت اپل

زبان: فارسی (دوبله شده)

زمان: ۴۰ دقیقه

پیشنهاد به: کارآفرینان و علاقه مندان کسب وکارهای اینترنتی

مشاهده بخشهایی از این آموزش ویدیویی :

 

کامل این ویدیو را می توانید اینجا دریافت نمایید:

 

استیو انقلابی در صنعت تلفن همراه با محصولاتی از کلاس جهانی iPad، iPhone، MacBook، iTunes و غیره ایجاد کرد. او یکی از مدیران خلاق و شجاع در جهان است. نماد مدیریت و فن آوری که جهان این صنعت را تکان داد.

در طول سی سال، رایانه ها، موسیقی، فیلم ها و تلفن های همراه توسط استیو و شرکت اپل تکامل یافته است. او رویایی هوشمندانه بود. مدیران به عنوان مشغول به عنوان آنها در طول تاریخ تبدیل شده اند.

استیو جابز مدیری برای موفقیت:

در یک زمان، استیو به نظر می رسید که شکست خورده و شکست خورده است، کاملا از راه بیرون رانده شده، دستگیر، دستگیر و بازجویی شده، و … که می توانید در این ویدیو ببینید. اما استیو برگشت و شروع کرد. بازگشت با شکوه ترین در تاریخ شرکت های آمریکایی.

 

اولین گام استیو جابز برای ساخت امپراتوری:

استیو فرزند منطقه معروف کسب و کارهای بزرگ جهان یعنی سیلیکون ولی بود و در فرهنگ آزاد نوآوری و تجربه رشد کرد. این مدیر خارق العاده نه فقط به خاطر ایده پردازی های آینده نگر، بلکه بخاطر سبک مدیریت و نگرش او به شرکت داریست. یک مدیر بی نهایت باهوش و رهبری افسونگر. طوری که زمانی که داشت ورشکست میشد توانست به یک میلیاردر جهانی تبدیل شود.

استیو هر روز خودرا قوی تر می‌کرد تا بتواند به آرزوی دیرینه‌اش دست پیدا کند:

«من باهوش و پر تلاشم، اما تو عصر اینترنت یکی از خوش شانس ترین ها هم هستم!»

استراتژی استیو جابز :

وقتی استیو به خانه اش برگشت، عاشق چیزی شد که در آن زمان مفهومی کاملاً جدید بود و این یعنی کامپیوتر شخصی !!  او در جلسات عمر و کامپیوتر شرکت میکرد و در آنجا با مردی آشنا شد، که شریک راه اندازی اولیه شرکت اپل شد.

شروع موفقیتهای استیو جابز :

اگر کمی به عقب برگردیم، می بینیم که استیو از همان نوجوانی خیلی تحت تاثیر فرهنگ آزاد اندیشی و خلاقانه فکر کردن دهه ۶۰ و هفتاد میلادی هست. او عاشق موسیقی های این دهه است. اما برای به نتیجه رساندن ایده های خود در دانشگاه ریدکالج در اورگون ثبت نام کرد. ولی بعد از فقط یک ترم اخراج و مجبور به ترک آنجا شد. چون فکر میکرد این دانشگاه برای رساندن او به اهدافش کم است و کافی نیست.

وقتی استیو به خانه اش برگشت، عاشق چیزی شد که در آن زمان مفهومی کاملاً جدید بود و این یعنی کامپیوتر شخصی !!  او در جلسات عمر و کامپیوتر شرکت میکرد و در آنجا با مردی آشنا شد، که شریک راه اندازی اولیه شرکت اپل شد.

جمله معروف استیو جابز : “من عاشق موفقیت هستم و برای موفقیت از هیچ کاری نمی ترسم.”

در این ویدیو که به زبان فارسی دوبله شده است و میتوانید تیزر و بخش هایی از آنرا بالای همین صفحه مشاهده و کامل آنرا در بخش پایین دریافت کنید، به روشهای مدیریتی این نابغه کارآفرینی و ثروت آفرینی پرداخته شده است، حالا که با زوایای مختلف زندگی این کارآفرین بزرگ آشنا شدید چه نظری درباره‌اش دارید؟
مشاهده آن برای علاقه مندان ایجاد کسب و کار و مدیران بسیار پیشنهاد می گردد: