فروش فیلمنامه به کمپانی های خارجی را بدون مدیر برنامه چطور انجام دهیم ؟

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

فروش فیلمنامه به کمپانی های خارجی درزمانی که نمایندگان یا مدیربرنامه ها (ایجنت ها) در بیزینس های مرتبط با کارهای هنری به یک مفهموم جدی تبدیل شده اند، موضوع مهمی است.

بنابر قانون catch-22  که بیان می کند ، متن شما خوانده نخواهد شد مگر با داشتن نماینده . اما درعین حال تا زمانی که شما فیلمنامه ای تهیه نکنید ، قادر به داشتن نماینده نیستید .

بنابراین تبدیل شدن به یک نماینده (ایجنت) نمادی مقدس برای نویسندگان مشتاق این دوره شده است .

اما این رویکرد کاملا اشتباه است . چون در حقیقت نمایندگان به این دلیل حضور پیدا می کنند که یک معامله ای بین فرد فیلم نامه نویس ، تولید کننده و شرکت تولیدی یا استودیو برقرار کنند .

کار نماینده (ایجنت) این است که معاملات بین افراد را به سرانجام برساند و اغلب اوقات ، زمانی اتفاق می افتد که فیلنامه از نظر تجاری بسیار قوی و قابل فروش باشد .

از انجاییکه نمایندگان سینمایی تنها ۱۰ درصد مبلغی که معامله انجام میشود را دریافت می کنند که در صورت انجام معاملات بزرگ مبلغ قابل توجهی می توانند به دست اوردند که آن هم برای حرفه ای در معاملات سطح متوسط تا بالا خرج میشود .

آن ها با انجام یک معامله در مورد فروش یک متن فیلمنامه، سود اوردی زیادی خواهند داشت.

توقف عوامل تعقیب کننده ، شروع به تعقیب مدیران

با این حال ، همانطور که در سایر آموزشهای فیلمنامه نویسی گفته شده است، مدیران فیلنامه نویس کاملا متفاوت با یکدیگر عمل می کنند ، به عنوان مثال به شما کمک می کنند که نویسنده ای بهتر شوید ، متن های خود را توسعه دهید ، بازخورد را ارائه دهید ، با شما کار کنند ،شبکه تان را بسازند و … . اکثر مدیران حتی به شما در پیدا کردن نماینده ای که می داند چگونه فیلنامه های شما را به فروش برساند ، کمک کنند .

اگر می خواهید به هالیوود بپیوندید و فروش فیلمنامه به کمپانی های خارجی داشته باشید، پس به دنبال یافتن یک نماینده فیلنامه نویس که یک گام لازم برای انجام این کار است ، باشید . اما برای بعد . در عوض اینکه تمام انرژی خود را صرف پیدا کردن یک نماینده که فکر می کنید ، می تواند ” حرفه شما را شروع کند ” به دنبال یک مدیر ادبی خوب باشید .

نکته مهم: این مجموعه آموزشی فروش فیلمنامه به کمپانی های خارجی ،ادامه دار است و در ادامه بیشتر این موضوع بیشتر توضیح داده شده است