رالف لارن چطور به غول طراحی لباس و مدلینگ جهان تبدیل شد؟

رالف لارن ابرقدرت دنیای مد و فشن است و در صنعت طراحی لباس به او به چشم یک الگو نگاه میکنند.

هنرمند رویاسازی که با بیش از ۷/۵ میلیارد دلار سرمایه فعلی اش (به نقل از سایت فوربس) ، توانست با تلاش و تمرکز خلاقانه روی طرح هایی که مورد علاقه دیگران بودند، به این ثروت دست یابد.

دراین ویدیو که به زبان فارسی دوبله شده است مشاهده میکنید که چطور با ساخت یکی از بزرگترین برندهای طراحی و تولید لباس جهان توانست به یک مولتی میلیاردر تبدیل شود :

نام ویدیو: لارف لارن موسس یکی از بزرگترین شرکتهای طراحی لباس و فشن و مدلینگ جهان

زبان: فارسی (دوبله شده)

زمان: ۴۰ دقیقه

پیشنهاد به: کارآفرینان و علاقه مندان طراحی لباس

مشاهده بخشهایی از این آموزش ویدیویی :

 

رالف لارن معتقد است هروقت لباس طراحی میکنم، انگار که دارم یک فیلم می سازم.

رالف معتقد است بعد از والت دیزنی، کمتر مدیر و تولید کننده ای بوده که توانسته باشد میلیونها مشتری را ترغیب به خرید از محصولاتش کند.

قبلاً خیلی از دوستان او وقتی رالف میگفت میخواهد تمام دنیا را با محصولاتش تسخیر کند، به او می خندیدند. اما حالا رالف لارن معروفترین برند پوشاکی است که توسط یک نفر ایجاد شده است.

شروع کار شرکت رالف لارن برای موفقیت

در حال حاضر هرجا که محصولات این شرکت را می بینید، تجسم هنر خلاقانه برای شما تداعی می شود. چون برند رالف نمادی از یک طراحی کلاسیک و درعین حال بدون زمان هست. این برند نمادی از سبکی از زندگیست، که دوست دارید جزیی از آن باشید. اما رالف برای رسیدن به این جایگاه زندگی کم فراز و نشیبی نداشته و هربار که روی صحنه می رود، احساس میکند شاید آخرین باری است که روی صحنه می رود. شاید به این دلیل که برند او نمایانگر یک سبک زندگی برتر است.

اولین گام برای ساخت یک امپراتوری:

همیشه میداند که نمیتواند بدون ریسک موفق شود، پس همیشه سعی میکند محدودیت هارا کم کند. او هنوز هم خیلی شبها بیدار می ماند، چون نگران است که نکند شکست بخورد. چون وسواسی است و همچنین با استعداد، تند مزاج و سختگیر. اما در عین حال میتواند خوب و دلپذیر و مهربان باشد. یعنی ترکیبی از تضادهاست.

 

رالف اعتقاد دارد هرآنچه خلق میکند، مرتبط با تاریخ باشد تا بتواند به آرزوی دیرینه‌اش دست پیدا کند:

«طراحی لباس هنری ست که هیچگاه از هنر و درآمدزایی نخواهد افتاد»

استراتژی رالف لارن :

دیدگاه و توانایی رالف برای ورود به دنیای فانتزی ، چیزی بود که رالف را به دنیای مد وارد کرد. لارن تابحال فقط دوبار مصاحبه تلوزیونی انجام داده و در آن عنوان کرد که در طراحی های لباس خود خیلی از فیلمهای مورد علاقه اش و سینمای کلاسیک تاثیر می گرفته است. حس یک تجربه متفاوت. و چیزی که روی او تاثیر میگذاشت، مردِ خوبِ فیلمهای کلاسیک بود. 

شروع موفقیتهای رالف لارن :

در اواخر دوران نوجوانی رالف با داشتن شغل فروشندگی، در رشته دانشگاهی بازرگانی تحصیل خود را ادامه داد   اما تمامش نکرد. پس طی دوران سربازی، با دختر زیبایی ازدواج کرد، که هم برای رالف مدل بود و هم پشتیبان.  چون او هرچیزی را بخواهد بدست می آورد.

جمله معروف رالف لارن : “من عاشق موفقیت هستم و اراده ام را با طراحی لباس به جهان نشان می دهم.”

در این ویدیو که به زبان فارسی دوبله شده است و میتوانید تیزر و بخش هایی از آنرا بالای همین صفحه مشاهده و کامل آنرا در بخش پایین دریافت کنید، به روشهای مدیریتی این نابغه کارآفرینی و ثروت آفرینی پرداخته شده است، حالا که با زوایای مختلف زندگی این کارآفرین بزرگ آشنا شدید چه نظری درباره‌اش دارید؟
مشاهده آن برای علاقه مندان ایجاد کسب و کار، خصوصا طراحی لباس بسیار پیشنهاد می گردد: