نظر دیگران را چطور بدون نگرانی و به بهترین شکل تغییر دهیم؟

جشنواره تخفیف یلدای 97

نظر دیگران می تواند در تصمیم گیری های روزمره ما بسیار موثر باشد. به طور کلی سه عنصر باورها، منابع قابل باور و ارزش ها، می توانند ساده ترین فرمول برای یافتن توافق و اجماع رای بین نظرات مختلف باشند.

در ویدیوی زیر که به زبان فارسی دوبله و ارائه شده است به شما با ذکر مثالهایی ساده موضوع بررسی نظرات دیگران را از دید روانشناسی توضیح می دهیم:

همانطور که در این ویدیوی نظرات دیگران مشاهده کردید، مساله اینجاست که تمایل اولیه ما این هست که استدلال هایی را مدنظر قرار بدیم که متکی بر باورها ، منابع قابل اعتماد و ارزش های ما باشند.

حتی زمانی که اینطور نیست، شناسایی دقیق اینکه چه چیزهایی مورد حسن توجه افرادی هست که با شما موافق نیستند، یک کار چالش برانگیز هست.

بهترین کار برای درک نظر دیگران ، گفتگو با آنهاست!

در طی یک بحث و گفتگو هست که شما با استدلالهای مختلف روبرو می شوید و این شرایط به شما کمک می کند که استدلال خودتان را به شکل متقاعد کننده تری ابراز کنید و گاهی اوقات در نهایت ممکنه شما کسی باشید که نظرش عوض شده باشه  😉

 

 لطفا نظرات خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید:

شما هم مدرس شوید
ایتوک سنتر

ایتوک سنتر

به عنوان مرکز آموزش و یادگیری، بستری برای نشر دانش و ارائه آموزش توسط اساتید و دانشجویان را فراهم نموده است. شما هم میتوانید با مراجعه به بخش ارسال آموزش، دانش خود را بانام خودتان روی این سایت منتشر و خودرا معرفی کنید.

More Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *