چند زبانی یا دو زبانه بودن در کودکان خوب است یا بد ؟

چند زبانی یا دو زبانه بودن از هنگام تولد می تواند حکم یک مزیت را داشته باشد. اعتقاد بسیاری از معلمان بر این است که آموزش زبان باید از سنین خردسالی آغاز شود.

در این ویدیوی آموزشی خواهیم دید که چطور برخی چند زبان مختلف یاد می گیرند و چطور برخی دیگر در تلاش برای حفظ زبان مادریشان هستند:

مجسم کنید زندگی چقدر آسان تر بود، اگر می توانستید به تمام زبانهای زنده دنیا صحبت کنید.

یکی از شرایط ثبت نام در این مهدکودک مشارکت والدین درامور روزمره آن است. والدین و معلمان به زبان خودشان صحبت می کنند. از صبح تا غروب بچه ها بطور دائم با دو مربی در ارتباطند.

هزاران زبان در جهان وجود دارد، اما شما فکر میکنید که توانایی یاد گرفتن چند زبان جدید را دارید؟ ارتباطی موثر و سازنده که به کودکان خردسال این امکان را می دهد تا در مغز خود جایی را به زبان دوم مادری اختصاص دهند. از سوی دیگر دو زبانی بودن افراد شاید فرصتی باشد برای برخورداری همگان از فردایی بهتر.

درحالی که برخی زبانها گسترش می یابند، برخی دیگر از میان می روند.

اما آیا دوزبانه بودن هوش فرزندتان را بیشتر می کند؟ درخانواده هایی که پدر و مادر از فرهنگهای متفاوتی هستند، دو زبانه بودن چطور عمل می کند؟

به لوکزامبورگ که جامعه چند زبانی جهان است می رویم و این موضوع را بررسی می کنیم، در فرانسه خواهیم دید که چطور یک معلم ژاپنی فرهنگ اصیل خود را در اختیار ژاپنی های مهاجر به فرانسه می گذارد. و به ایرلند سفر خواهیم کرد که در آن کشور زبان ایرلندی رو به انقراض است. در دبلین حتی بزرگسالان به مدرسه می روند تا زبان نیاکان خود را دوباره کشف کنند.

لطفا نظرات خود را درمورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: