قاعدگی دختران را چگونه دخترانمان به راحتی مطرح کنند؟

قاعدگی دختران و سخن گفتن درباره آن ، بسیاری از مردم را معذب می کند و این تابویی است که عواقبی هم دارد.

” آدیتی گوپتا ” در این ویدیوی آموزشی به سایر دختران، والدین و معلمان توضیح میدهد و کمک می کند که چطور به راحتی و بی هیچ شرمساری درباره قاعدگی صحبت کنند:

در هندوستان از هر ۱۰ دختر هندی ۳ نفر آنها، درنخستین عادت ماهیانه‌ شان، حتی نمی‌دانند قاعدگی چیست و سنت‌های دست و پاگیرمنجر به تحمیل آسیب‌های روانی در دختران جوان می‌شود. اما براستی چطور درباره قاعدگی دختران بدون ممنوعیت صحبت کنیم؟

بسیاری از دختران شروع قاعدگی خود را زمانی که ۱۲ یا ۱۳ سال دارند تجربه می کنند البته این زمان می تواند برای برخی زودتر و برای برخی دیرتر باشد. دختران با رسیدن به سن بلوغ باید بدانند که چه چیزی در بدنشان اتفاق می افتد.
حتی یک کودک خردسال نیز گاهی در مورد اجزای بدن و نحوه کارکرد آن ها سوال می پرسد. پس قعطا دختر نوجوان شما هم در مورد تغییرات بدن خود سوالاتی دارد. بهترین راه برای پاسخ به این سوالات توضیحات کافی همراه با جزئیات کامل است.

این مهم است که پدر و مادر به روند قاعدگی دختران در یک فضای مثبت نگاه کنند. اگر یک مادر به این دوران به عنوان یک دوران منفی یاد کرده و از بلا ها و زجرها با دختر نوجوان خود صحبت کند ممکن است یک احساس منفی از تجربه خود را به نوجوان منتقل کند. در عوض، مادران می تواند توضیح دهد که دوره عادت ماهانه یک بخش طبیعی و شگفت انگیز از زن بودن است و زنان بدون این دوران نمی توانند مادر شوند.

لطفا نظر خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین این صفحه با ما در میان بگذارید: