در این صفحه به سوالات احتمالی کاربران پاسخ داده شده است .
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر ، از طریق ارسال پیام در پایین همین صفحه می توانید سوالات خود را مطرح نمایید:

سوالات احتمالی کاربران و مدرسین سایت :

در زمان ثبت نام به عنوان مدرس روی سایت چه مواردی را در پروفایل ام باید عنوان کنم؟

۱- نام کاربری شما که همان نام و نام خانوادگی شماست، حتما با حروف انگلیسی نوشته شود. به عنوان مثال اگر نام شما حمید احمدی است:  hamid.ahmadi

و در صورتی که این نام قبلا توسط شخص دیگری (همنام با شما) انتخاب شده باشد، شما لازم است با اضافه کردن عددی در انتهای آن، تغییری در آن ایجاد کنید. به عنوان مثال: hamid.ahmadi11

این نام به عنوان صفحه اختصاصی مطالب آموزشی شما در سایت استفاده خواهد شد.

۲-حتماً نام و نام خانوادگی خود را با حروف فارسی وارد کنید. چون آموزشهای شما با این نام در سایت منتشر میشود.

۳- بخش پروفایل و بیوگرافی را با ذکر تخصص ها و توانمندی هایتان تکمیل کنید. و شماره تماس خود (موبایل دارای تلگرام) را برای امکان ارتباط علاقه مندان به موضوعات آموزشی تان ذکر کنید.

۴- ایمیلی که در زمان ثبت نام درج میکنید بسیار مهم است. دقت داشته باشید که تمامی اطلاعات ارسالی به شما از طریق سایت از طریق این ایمیل و شماره تلفنی که در بخش بیوگرافی داده اید می باشد.

۵- برای تصویر پروفایل ، یک تصویر مناسب از خودتان در سایز ۲۰۰در۲۰۰ پیکسل انتخاب و بارگزاری کنید.
نیازی نیست که حتما عکس پرسنلی شما باشد و میتوانید عکسی راحت تر از خودتان را انتخاب و بارگزاری کنید. این عکس همراه با توضیحات بیوگرافی و شماره تلفن شما در زیر تمام آموزشهای ارسالی شما در سایت دیده خواهد شد.

اگر من مدرس رسمی و ثابت یک موسسه آموزشی باشم، می توانم به نام خودم روی سایت فعالیت آموزشی کنم؟

هدف اصلی ایتوک سنتر اشتراک دانش است و ازنظر ما مهم محتوای آموزشی ارزشمندی است که تهیه و برای علاقه مندان منتشر میشود.

اما گاهی برخی موسسات و برندهای آموزشی برایشان مهم است که آموزشهای مدرسین آنها ، به نام آن موسسه روی سایت منتشر گردد و این جزو توافق آن موسسه با مدرسین خود است.

لذا اگر عضو رسمی یک موسسه آموزشی هستید ( به عنوان مدرس ثابت  یا بیمه شده یک موسسه و مرکز آموزشی) و درصورتی که مدنظر آن موسسه آموزشی است که آموزشهای مدرسین آنها با نام آن موسسه روی سایت منتشر شود، شما می توانید آموزشهای خود را به مسوول مربوطه آن آموزشگاه ارائه کنید تا از طریق ایشان و بانام آموزشگاه روی سایت منتشر شود. که این موضوع نیز با توجه به معرفی هرچه بیشتر آن موسسه، به افزایش دانشجویان و هنرجویان شما نیز منجر خواهد شد.

درغیر اینصورت، تمامی دانشجویان، مربیان و مدرسین آزاد که در آموزشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف یا بصورت شخصی فعالیت آموزشی دارند می توانند بنام شخص خود روی سایت ثبت نام کرده و آموزشهای خود را بانام، رزومه و اطلاعات تماس خود روی سایت منتشر نمایند

آیا می توانم در آموزش هایم، تبلیغاتی از خودم یا شبکه های اجتماعی خودم یا دیگران ارائه کنم؟

خیر. چون ایتوک سنتر محتوای آموزشی ارسالی شمارا به نام خود شما در وب سایت منتشر می‌کند و شما پس از انتشار آموزشتان روی سایت ، تلگرام و اینستاگرام ایتوک سنتر، می‌توانید آن را به دوستانتان فوروارد و ارسال نمایید.

شما می توانید نام و تخصص خودتان را در شروع و پایان ویدیو یا پادکست برای معرفی تان عنوان کنید، اما امکان معرفی و تبلیغ وب سایت یا شبکه های اجتماعی خودتان یا سایرین را ندارید.
به همین دلیل، درون محتوای آموزشی تان (ویدئویی ، صوتی یا متنی و فایل)  هیچگونه تبلیغاتی را بصورت کلامی، زیرنویس ، واترمارک یا … نگذارید. چون طبق قوانین سایت، در این صورت آموزش تان تایید و منتشر نمی گردد !

 

آیا میتوانم آموزشهای منتشر شده در وب سایت خودم یا سایر وب سایت ها را روی ایتوک سنتر منتشر کنم؟

خیر.

چون این کار کپی و تکرار به حساب می آید (حتی اگر از وب سایت خودتان باشد) و کارشناسان سایت مطالب ارسالی جهت انتشار روی سایت را قبل از انتشار بررسی میکنند و درصورتی که قبلاً روی سایت دیگری منتشر شده باشد ، روی ایتوک سنتر منتشر نمی گردد

اما پیشنهاد می کنیم درصورتی که آشنایی با زبانهای خارجی دارید، یا دوست مترجمی که در این زمینه باشما همکاری میکند،
از وب سایت های خارجی مطالب آموزشی مورد نظر را به فارسی روان ترجمه کرده و روی این سایت  و بنام خود منتشر نمایید.
این یک روش برای تولید محتوای خوب و ارزنده  بشمار می رود 🙂

برای ویرایش پروفایل، تغییر عکس و اطلاعات بیوگرافی آموزشی ام، یا تغیر رمز ورود و ... چکار کنم؟

بعد از ثبت نام و عضویت در سایت، به صفحه حساب کاربری یا همان ویرایش و تکمیل پروفایل وارد می شوید، که براحتی می توانید تصویر پروفایل برای خود انتخاب کنید، توضیحات بیوگرافی خود را تکمیل کنید و رزومه آموزشی خود، تخصص ها و توانمندیهای خود و اینکه کجا مشغول به آموزش هستید و … را درج کنید.

همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با بخش حساب کاربری و ویرایش پروفایل ویدیوی آموزشی زیر را مشاهده کنید:

 

سایت ایتوک سنتر چطور با انتشار محتوای آموزشی من به معرفی و تبلیغات من کمک می کند؟

از آنجا که آموزش های ارسالی مدرسین و دانشجویان پس از تایید کارشناسان سایت، بصورت رایگان و با نام و اطلاعات خودِ شما به عنوان مدرس روی سایت ایتوک سنتر منتشر خواهد شد ، فرصت مناسبی برای معرفی و تبلیغات هرچه بیشتر شما به کاربران سایت و علاقه مندان حوزه تخصصی تان درسطح کشور می باشد.

آموزش های سایت شامل چه دسته بندی هایی است؟

دسته بندی آموزشها با رویکرد کاربردی و در زمینه های مختلف می باشد و به همین دلیل تنها بر اساس کتابهای درسی مدارس و دانشگاه ها نیست. بنابراین شما میتوانید کلیه محتواهای آموزشی (ویدیوی، صوتی، متن آموزشی) خود را با موضوعات خلاقانه و کاربردی تولید نموده و از طریق سایت ایتوک سنتر بارگزاری و منتشر نمایید

امکانات من به عنوان مدرس روی سایت ایتوک سنتر شامل چه مواردی می باشد؟

۱- با انتخاب نام کاربری (نام خودتان) که در زمان عضویت در سایت با حروف انگلیسی درج می کنید، یک صفحه اختصاصی به نام خود روی سایت ایتوک سنتر دارید، که تمامی آموزشهای منتشر شده شما در آن صفحه در دسترس علاقه مندان می باشد و می توانید با ارائه آدرس اینترنتی این صفحه به علاقه مندان و مخاطبین خود ، آنها را به صفحه آموزش های خود هدایت کنید. به عنوان مثال:

https://etookcenter.com/author/ali-sadeghi/

۲- در زمان ثبت نام در سایت یا با ویرایش پروفایل کاربری خود میتوانید تخصص و توانمندی های آموزشی خود را عنوان نموده و با ذکر اینکه چه جاهایی مشغول به تدریس هستید و درج شماره تلفن همراهتان (درصورت تمایل)، امکان ارتباط بیشتر با شما فراهم است.

۳- با پاسخ دهی به نظرات کاربرانی که در زیر آموزشهای شما سوالات و نظرات خود را مطرح نموده اند، علاوه بر ارتباط بیشتر با آنان، امکان معرفی بهتری از خود را خواهید داشت.

 

چگونه می توانم محتوای آموزشی خود را برای انتشار روی سایت تولید کنم؟

هیچ محدودیتی در نوع آموزشی که میخواهید روی سایت منتشر کنید وجود ندارد. شما می توانید آموزشهای ویدیویی خودرا با فرمت mp4. پادکست و آموزشهای صوتی را با فرمت mp3.  و فایل های آموزشی متنی را به صورت PDF , Power Point و… روی سایت منتشر نمایید.

همچنین، چنانچه به زبان انگلیسی یا سایر زبانهای خارجی تسلط کافی دارید، به عنوان مترجم می توانید متون و فیلم های آموزشی را از سایت ها و منابع معتبر دریافت نمایید و پس از ترجمه و زیر نویس فارسی یا دوبله کردن، آن را به عنوان یک محتوای آموزشی (فیلم یا فایل آموزشی) روی سایت منتشر نمایید.

چطور میتوانم محتوای آموزشی خود را درسایت منتشر کنم؟

ابتدا درسایت ثبت نام می کنید و یا چنانچه از قبل در سایت عضویت دارید، به سایت ورود می نمایید و سپس به صفحه ارسال آموزش مراجعه کرده و آموزشهای خود را ارسال می نمایید.

ارسال فایل های ضمیمه آموزش را چطور باید انجام داد؟

شما می‌توانید فایل‌های ویدیویی، صوتی یا … خود را در سایت‌ مدیا فایر بارگزاری کنید و لینک آن را در زمان ارسال آموزش روی سایت ایتوک سنتر در بخش مربوطه بگذارید،  تا ما آن را دریافت کرده و با نام شما و همراه با آموزش شما روی سایت منتشر نماییم.

چنانچه فایلهای ارسالی شما تلفیقی از ویدئو، صوت، pdf و … می باشد، لازم است در یک فولدر و بصورت فایل zip شده باشند.
برای ارسال آنها از طریق بارگزاری روی مدیا فایر طبق فیلم آموزشی زیر اقدام نمایید:

اگر محتوای آموزشی من ترکیبی از فایل، ویدیو و پادکست باشد، چطور میتوانم آن را منتشر کنم؟

چنانچه آموزش های شما تلفیقی از فرمت های ( ویدیویی، صوتی، pdf و …) باشد، کافیست در زمان ارسال آموزش  این پیوست ها را بصورت یک فولدر zip شده در مدیا فایر بارگزاری کرده و لینک آن را در زمان ارسال آموزش روی سایت ایتوک سنتر ارائه کنید، تا در زمان انتشار آنها روی سایت توسط کارشناسان سایت، این پیوستها همراه آموزش شما منتشر شوند.

آیا همکاری با ایتوک سنتر درآمدی برای من به عنوان مدرس ایجاد می کند؟

بطور مستقیم و از طریق این وب سایت خیر. اما از آنجا که ایتوک سنتر بستر عرضه محتوای آموزشی مدرسین بصورت رایگان است و فرصتی را برای ارائه دانش مدرسین و معرفی و تبلیغات آنان به کاربران از این طریق فراهم آورده است ، شما به عنوان یک مدرس می توانید از این فرصت  استفاده کنید و با انتشار آموزشهای هرچه بیشتر و با کیفیت آموزشی بالا، توان و دانش خود را به کاربران و علاقه مندان موضوعات تخصصی خود نشان دهید .
کاربران ضمن دیدن رزومه و اطلاعات تماس شما، زیر آموزشهای شما امکان گذاشتن کامنت و نظرات خودرا دارند. و شما نیز با پاسخگویی به سوالات آنان در این بخش به معرفی هرچه بیشتر خود کمک می کنید.
تمامی فعالیتهای شما روی سایت ایتوک سنتر به افزایش درآمد شما از فعالیتهای آموزشی خارج از سایت کمک خواهد کرد. به عنوان مثال اگر در آموزشگاهی درحال تدریس هستید، اگر کتابی برای فروش دارید و … . فعالیت آموزشی شما روی این سایت باعث افزایش معرفی اینترنتی شما به کاربران در جستجوی های آنها در گوگل و این وب سایت می گردد.

آیا بصورت گروهی و به همراه دوستانم می توانم با سایت ایتوک سنتر همکاری کنیم و آموزشهای خود را گروهی تولید کنیم؟

بله 🙂

یکی از اهداف بسیار مهم سایت ایتوک سنتر، تیم سازی و تشکیل گروه های کارآفرینی و تولید محتوا می باشد.

از آنجا که توانایی و تخصص افراد با هم متفاوت است، با تشکیل گروه می توانید با توانایی های مختلف کنار یکدیگر قرار بگیرید و با تیم سازی نسبت به تخصص خود در آن پروژه فعالیت کنید. (این مورد را به دانشجویان بسیار پیشنهاد می کنیم)

به عنوان مثال: یک نفر مترجم به همراه کسی که توانایی در تدوین ویدیویی دارد، می توانند ویدیوهای آموزشی تخصصی خارجی و با کیفیت را انتخاب کرده و پس از ترجمه و زیرنویس یا دوبله فارسی روی سایت منتشر کنند.

یا مثلاً اگر متن های آموزشی خوبی دارید، می توانید با همکاری یک نفر که صدای خوبی دارد ، پادکست (فایل صوتی) آموزشی تولید و منتشر نمایید.

در سایر موارد نیز به همین صورت می توانید تیم موردنظر خودرا تشکیل دهید.

نام اعضای گروهی که محتوای آموزشی را باهم تهیه یا تولید کرده ایم را چطور معرفی کنیم؟

زمانی که آموزش خود را برای انتشار روی سایت ارسال می کنید، در انتهای بخش توضیحات آموزش ، می توانید نام گروهی که با همکاری آنان آموزش فوق گردآوری، ترجمه و تولید شده است را ذکر کنید.

به عنوان مثال در انتهای توضیحات آموزش خود ذکر می کنید:

گرداورنده : علی احمدی، مترجم: زهرا ترابیان تدوین و زیر نویس: مجید عباسی گوینده: ملیحه عبدی و سایر عواملی که در بخش های مختلف تولید آن آموزش همکاری داشته اند

برای اینکه از انتشار مطالب و محتوای آموزشی که برای سایت ارسال کرده ام مطلع شوم، چه کار باید کنم؟

۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از ارسال آموزش (باتوجه به زمان لازم برای بررسی و بازیینی آموزشهای دریافتی توسط کارشناسان سایت)، با مراجعه به سایت و دسته بندی مربوطه می توانید از انتشار آن مطلع شوید. یا با عضویت در کانال تلگرام  و  اینستاگرام ایتوک سنتر از انتشار آن مطلع شوید.

برای اینکه محتوای آموزشی که روی سایت منتشر کرده ام بیشتر دیده شود، چه کار می توانم کنم؟

شما می توانید علاوه بر تبلیغات وب سایت ایتوک سنتر، خودتان نیز پس از انتشار محتوای آموزشی تان روی سایت و کانال تلگرام ایتوک سنتر، آن را از طریق فوروارد کردن در تلگرام و اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی خود به دوستان خود و سایر گروه ها ارسال نمایید و به بازدید هرچه بیشتر مطلب آموزشی خود روی این سایت کمک کنید.

برای اینکه به عنوان مدرس بتوانم ارتباط بیشتری با مخاطبان آموزشهایم داشته باشم چه کار کنم؟

۱- بهتر است روزانه حداقل یک بار با ورود به سایت و مراجعه به پروفایل کاربرتان از مطالب منتشر شده خودتان روی سایت بازدید کنید، چون ممکن است کاربران سایت سوالی یا نظراتی را بصورت کامنت گذاشته باشند و سوالات آنان بدون پاسخ نماند.
درصورتی که کاربری کامنت گذاشته باشد، در بخش Comments پروفایل کاربری تان می بینید و با انتخاب آن می توانید پاسخگوی سوال آن کاربر باشید.

۲- بهتر است در زمینه تخصصی تان هر روز به دنبال جدیدترین موارد آموزشی که مورد نیاز مخاطبانتان است باشید، تا بتوانید آموزشهایی جدید و مخاطب پسند روی سایت منتشر کنید. این موضوع باعث میشود آموزشهای شما بازدید و نشر بیشتری در سطح اینترنت و شبکه های اجتماعی داشته باشد.

آیا علاوه بر رشته تخصصی ام در زمینه های دیگری می توانم محتوای آموزشی تولید و روی سایت منتشر کنم ؟

بله. شما می توانید در سایر زمینه های مورد علاقه تان که در آن تخصص کافی دارید محتوای آموزشی تولید کنید و روی سایت قرار دهید.

به عنوان مثال شما فارغ التحصیل رشته معماری هستید ولی با توجه به علاقه تان در زمینه روانشناسی اطلاعات زیادی در این زمینه دارید که می خواهید با سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید. در چنین شرایطی می توانید در پروفایل خود از علاقه و تواناییهای بیشتر خود عنوان کنید تا کاربران بدانند به صورت تجربی در این زمینه کار می کنید.

گاهی محتوای دوستانی که در زمینه های دیگری علاوه بر رشته تحصیلیشان تولید می کنند محتوای غنی و کاملی است که سایر کاربران سایت را به آن موضوع بیشتر علاقه مند و راهنمایی می کند.

راهنمای تولید محتوای آموزشی :

در شروع ارائه محتوای آموزشی خود لازم است به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

حتماً به ارائه موارد زیر در شروع ارائه آموزشتان توجه داشته باشید:

 • موضوع آموزش و سوالاتی که در این آموزش به آن پاسخ داده خواهد شد
 • اینکه این آموزش برای چه کسانی مناسب است
 • و اینکه در انتها کاربران با این آموزش چه چیزی را یاد می‌گیرند و توضیحاتی از این قبیل.
موضوع و عنوان مناسب برای آموزش را چگونه انتخاب کنیم؟

پیشنهاد میکنیم روی موضوعاتی که برای کاربران اهمیت دارد وقت بگذارید. اگر شما موضوع مهمی را برای آموزش انتخاب کنید و ارائه خوبی داشته باشید و در آن به یکی از سوالات و دغدغه های کاربران پاسخ بدهید ، علاوه بر اینکه بینندگان و شنوندگان شما بیشتر خواهند شد، خودِ آنها شما و آموزش شما را به دیگران معرفی و ارسال خواهند کرد.

مهمترین هدف هر آموزش، ارائه پاسخ کامل به یک سوال یا دغدغه مخاطب آن آموزش است.

نکته مهم: حتماً هر موضوع آموزشی را در یک ویدیو یا پادکست بصورت مجزا مطرح کنید و در پایان آموزش ، پاسخ به آن موضوع بطور کامل به کاربران ارائه گردد. (آموزشی ناقص نباشد)

چه محتواهای آموزشی ویدیویی می توانیم تولید کنیم؟
 •  آموزش ویدیویی دروس کامپیوتری: در این روش شما از روی صفحه مونیتور خود ، آموزش مورد نظر خود را که شامل آموزش نرم افزارها، وب سایت و … می باشد ضبط می کنید و توضیحات لازم را ارائه می دهید.
 • آموزش ویدیویی دروس تئوری : در این روش شما با استفاده از یک دوربین فیلمبرداری یا دوربین موبایلتان و ثابت کردن آن در محل مورد نظر ، با قرار گرفتن در مقابل دوربین ، آموزش خود را ارئه می کنید .
 • آموزش ویدیویی دروس عملی : لازم است جاهایی که نیاز به توضیحات تئوری دارد ، خودتان مقابل دوربین قرار بگیرید و آموزش خود را ارائه کنید وجاهایی که نیاز به آموزش عملی دارد دوربین را روی میز کار خود و روی دستهایتان تنظیم نمایید . به نحوی که بینندگان آموزش شما ، به خوبی نحوه انجام کار را ببینند.
برای ضبط و تولید یک ویدیوی آموزشی خوب بهتر است به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

یکی از ویژگی‌های مهم ویدیوهای آموزشی، بیان شیوا و واضح مدرس و ارائه مطالب و اطلاعات بدون وقفه است ( اِم اِم نکردن موقع ارائه آموزش)، همچنین، بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها با پیدا کردن تصاویر و فایلهای مورد نیاز در حین آموزش خودداری کنید.

 • شما می‌توانید قبل از ضبط ویدیوی آموزشی ، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.
 • ترجیحا از بزرگنمایی تصاویر بی‌کیفیت خودداری کنید چراکه تصویر را پیکسلی نشان داده و برای بیننده جذاب نیست.
 • از صحبت زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق مشاهده تصاویر مرتبط با موضوع درحال آموزش است.
 • موشن گرافیک و انیمیشن‌های آموزشی می تواند به انتقال مفهوم به مخاطب شما کمک کند.
 • از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در سایت ایتوک سنتر منتشر می‌شود، بنابراین محتوای آموزشی شما تأثیر مستقیم در معرفی‌ هرچه بهتر شما به دیگران دارد. در نتیجه با ارائه محتوای باکیفیت از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار خواهید شد.
 • بهترین سایز، با نسبت ۱۶:۹ است. دقت کنید که هنگام ضبط ویدیو حتما از سایز ۱۶:۹ استفاده کنید.

اندازه تصوبر در ویدئوهای آموزشی سایت باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پیشنهاد ما (۱۲۸۰×۷۲۰)HD است. و خروجی مناسب با فرمت mp4 و کیفیت ۴۸۰ می باشد.

البته همه این موارد در آموزش تولید محتوای ویدیویی آسان کاملا توضیح داده شده است، که درصورت نیاز می توانید تهیه نمایید.

محتوای آموزشی صوتی (پادکست) خود را چطور تولید کنیم؟

برای تولید فایل صوتی آموزشی می توانید آموزش موردنظر خودرا براساس امکانات در اختیار (میکروفن، رکوردر، موبایل، تبلت، دوربین) و با استفاده از نرم افزارهای صوتی ، ضبط نموده و برای ما ارسال نمایید. البته تمام موارد مورد نیاز در آموزش تولید پادکست کاملا توضیح داده شده است، که درصورت نیاز می توانید آن را تهیه نمایید.

برای ارائه یک پادکست صوتی خوب به چه نکاتی باید توجه کرد؟
 • بر روی موضوعاتی که برای کاربران اهمیت دارد وقت بگذارید. اگر شما موضوع مهمی را برای آموزش انتخاب کنید و ارائه خوبی داشته باشید و در آن به یکی از سوالات و دغدغه های کاربران پاسخ بدهید ، علاوه بر اینکه شنوندگان شما بیشتر خواهند شد، خودِ آنها شما و آموزش شما را به دیگران معرفی و ارسال خواهند کرد.
 • بهتر است در ابتدا مطالب خود را بر روی کاغذ یادداشت کنید تا در زمان اجرا فراموش نکنید.
 • برای شروع بهتر است از یک سوال ساده شروع کنید و سپس پاسخ آن سوال یا متن اصلی مورد نظر خود را شروع کنید. متن و سوال موردنظرتان هر چیزی که هست،
 • مطمئن شوید که درپایان این پادکست بطورکامل پاسخ سوالی که به عنوان موضوع پادکست مطرح کرده اید را به شنونده خود داده اید.
 • پیشنهاد میکنیم آموزشهای خود را بصورت کوتاه، مختصر و مفید ارائه کنید. البته نه به صورتی که از کیفیت مطلب و آموزش شما کاسته شود. یا اینکه مطلب آموزشی شما ناقص باشد. منظور هوشمندانه بودن نحوه ارائه و داشتن سناریوی اجرایی شما است که طبق یک برنامه ریزی مشخص پادکست آموزشی خود را ارائه کنید .
 • از کلمات و جمله بندی های تکراری  و   اِم اِم کردن در هنگام ارائه توضیحات آموزشی صوتی تان پرهیز کنید.
 • نکته مهم: در زیر صدای خودتان و در هنگام ارائه آموزش هایتان از موسیقی استفاده نکنید! صرفاً در ابتدا و انتهای پادکست از موسیقی استفاده کنید، یا در حدفاصل صحبتهایتان برای تنوع و فاصله بین بخشهای آموزش تان از موسیقی مناسب استفاده کنید.
 • صدای رسا و با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدئوهای آموزشی و پادکست های صوتی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند.

تمام موارد مورد نیاز در آموزش تولید پادکست کاملا توضیح داده شده است، که درصورت نیاز می توانید آن را تهیه نمایید.

بیان خوب و ارائه صحیح کلامی بهتر است چطور باشد؟

قبل از ضبط ویدیوی آموزشی یا پادکست (آموزش صوتی) حتما چندین بار آموزش خود را تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال دهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث خود مسلط باشد.

وقتی مدرس برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی او برای انتقال محتوا می‌گذارد. البته برای تقویت این موضوع می توانید از محصولات آموزشی سایت ایتوک سنتر نیز در این خصوص استفاده نمایید.

 • یکی از مهمترین وجوه تمایز مدرسین آموزشی ، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد.
 • برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوای ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید
فایلهای متنی آموزشی ( pdf ، power point و ... ) را چطور تولید کنیم؟

یکی از بهترین روشهایی که می توانید فایل های آموزشی تولید کنید، ارائه آموزش از طریق پاورپوینت یا PDF است.

اگر چنانچه به روشهای تولید فایلهای آموزشی با این فرمت ها آشنایی کافی ندارید ، پیشنهاد میکنیم این محصول آموزشی را مطالعه نمایید. تمام موارد مورد نیاز در آموزش تولید فایل آموزشی متنی کاملا توضیح داده شده است، که درصورت نیاز می توانید آن را تهیه نمایید.

اگر شما هم علاقه مند به ارائه دانش و آموزش های خود از طریق سایت ایتوک سنتر هستید، پس شروع کنید: ارسال آموزش

 

 

نظرات کاربران درمورد این آموزش :

  • ایتوک سنتر
   ایتوک سنتر :

   با سلام و احترام،
   ای کاش فارسی پیام هاتون را برای ما ارسال کنید.

   بسیار عالی که ویدیوی جدید ساختید و قصد ارسال روی سایت ایتوک سنتر را دارید. اما فرم های درخواست همکاری به عنوان مدرس را بررسی کردیم و فرم ارسالی از شما یافت نشد.
   لطفا فرم جدید را از این لینک و حتما به زبان فارسی و تایپ فارسی تکمیل و ارسال کنید:
   درخواست همکاری به عنوان مدرس سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *