نویسنده هری پاتر چطور ثروتمندترین نویسنده جهان شد؟

نویسنده هری پاتر ” جی کی رولینگ ” ثروتمندترین نویسنده جهان است که بر اساس گزارش باکس آفیس هشت‌گانه‌ی فیلم‌های هری پاتر ، با ۷/۷ میلیارد دلار پرفروش‌ترین مجموعه فیلم‌های تاریخ سینما است.

رولینگ، دارای سرمایه‌ای به مبلغ خالص ۱ میلیارد دلار است؛ !!

ثروتمندترین نویسنده‌ی دنیا می‌گوید: “‌من به تلاش سخت و شانس اعتقاد دارم، به این صورت که مورد اول، آدم را به مورد دوم می‌رساند.‌”

نام ویدیو: جی کی رولینگ نویسنده هری پاتر 

زبان: فارسی (دوبله شده)

زمان: ۴۰ دقیقه

پیشنهاد به: کارآفرینان و علاقه مندان نویسندگی

مشاهده بخشهایی از این آموزش ویدیویی:

 

کامل این ویدیو را می توانید اینجا دریافت نمایید:

جی‌.کی رولینگ معتقد است که : “‌ آدم فوق‌العاده خوش‌شانسی هستم، که توانستم کاری را انجام دهم که بیش از هر چیزی در دنیا به آن علاقه‌مند بودم. مطمئن‌ام همیشه یک نویسنده خواهم بود.‌”

انجام کاری که به آن علاقه‌مند هستید، باعث می‌شود بتوانید سخت تلاش کنید. به علاوه، اگر در حال انجام کاری هستید که با شور و هیجان‌تان سازگار نباشد، به احتمال زیاد احساس سرخوردگی و ناامیدی خواهید کرد و در زندگی به شادی واقعی نخواهید رسید.

چون ناشران مدام کتاب هری پاتر را به این دلیل رد می‌کردند که به اعتقاد آنها “‌بسیار بلند بود‌”. هر چند، جی.کی رولینگ به اثر خود آن‌چنان ایمان و باور داشت که تا لحظه‌ی چاپ شدن‌اش، دست از تلاش بر نداشت.

ایده نوشتن هری پاتر و شروعی برای موفقیت

در ابتدا، رولینگ داستان هری پاتر را در زمان تاخیر قطار از منچستر به ایستگاه راه‌آهن کینگز کراس لندن می‌نوشت. وی بعدها این لحظات را این‌گونه توصیف می‌کند: “‌ناگهان ایده‌ی هری پاتر در ذهن‌ام پدیدار شد. نمی‌توانم دقیقا بگویم چرا، و چه چیزی باعث این اتفاق شد.

که در این ویدیو به نحوه برخورد خلاقانه او با این مساله و تبدیل کردن این تهدید به بهترین فرصتها و ایجاد درآمدزایی از آن پرداخته شده است:

ایمان و باورِ نویسنده هری پاتر :

“‌سرزنش کردن پدرومادرتان از این‌که شما را به مسیری نادرست هدایت کردند، تاریخ انقضاء دارد؛ از لحظه‌ای که بتوانید نخستین تصمیم زندگی‌تان را بگیرید، مسئولیت هر چیزی در زندگی به گردن خودتان می‌افتد.‌” چون :
جمله معروف جی کی رولینگ : “شما مسئول زندگی‌تان هستید . پس نتیجه هر تصمیمتان به خودتان برمیگردد”

در این ویدیو که به زبان فارسی دوبله شده است و میتوانید تیزر و بخش هایی از آنرا بالای همین صفحه مشاهده و کامل آنرا در بخش پایین دریافت کنید، به روشهای مدیریتی این نویسنده خلاق و موفق و نحوه ثروت آفرینی او پرداخته شده است و مشاهده آن برای علاقه مندان ایجاد کسب و کار و خصوصاً نویسندگان خلاق بسیار پیشنهاد می کنیم :