وبلاگ ها چطور باعث پیشرفت وب سایت در سطح اینترنت می شوند؟

وبلاگ ها هنوز هم قابلیت هایی دارند، اما فرایند تبلیغات از طریق اینترنت بسیار گسترده است و اگر درست و به شیوه خودش انجام نشود، اثر سوء خواهد داشت. یکی از روش های معمول تبلیغات اینترنتی با وبلاگ ، ارسال کامنت تبلیغاتی در بلاگ ها و انجمن ها است.

اما چرا همه نتیجه دلخواه را که یکی از اهداف آن بازدید از صفحه و یا آگهی و یا حتی اینکه منجر به خرید محصول و یا خدمات شود را کسب نمی کنند؟!

وبلاگ ها چطور باعث پیشرفت وب سایت در سطح اینترنت می شوند؟

اگر مراتب و فرایند ذیل صحیح اجرا گردد، نتیجه دلخواه کسب و کار شما حاصل می گردد:

۱- ابتدا یک وبلاگ هم نام با نام دامنه خود ایجاد کنید.

۲- حتی المقدور یک قالب متناسب با موضوع کسب و کار خود برای وبلاگ خود از بین قالب های پیش فرض انتخاب کنید. حتی اگر امکان آن را دارید برای وبلاگ خود یک قالب سفارشی طراحی کنید.

۳- به صورت غیر رسمی در بلاگ خود در چندین پست جداگانه به معرفی محصول و یا خدمات خود بپردازید. و در نهایت یک کاتالوگ پستی جذاب در پست فوقانی به صورت ثابت که دربردارنده تمام مشخصات و ویژگی تجارت تان است را درج نمایید. خوب تا اینجا را شاید شما هم تاکنون انجام داده باشید ولی از این جا به بعد را کمی حرفه ای تر عمل کنید:

۴- از مخاطبانتان ذیل مطالب بلاگ جهت اخذ نظرات، پیشنهاد، و یا انتقادات ایشان درخواست نمایید.

خوب از اینجا به بعد گام اجرائی و ترفند اصلی برای هدایت کاربران سرویس دهندگان بلاگ های فارسی به وبلاگ شماست، تبلیغی غیر مستقیم از جنس خود وبلاگ و در اصل اینکه پست و یا آگهی شما خوانده شود و شما با بهترین شکل ممکن پیام خود را به مخاطب انتقال دهید.

وارد یک وبلاگ فعال متناسب با موضوع بلاگ خود می شوید و با اظهار نظر و ابراز احساسات کنترل شده در خصوص محتوای وبلاگ بصورت خیلی محترمانه از ایشان درخواست می کنید از وبلاگ شما هم بازدید کند.

نکته : شما نباید مستقیما در صفحه کامنت بلاگ دیگران حرفی از محصول و یا خدمات خود بزنید و یا آگهی خود را اسپم کنید بلکه با درخواستی صمیمی و غیر رسمی از وی بخواهید به بلاگ شما هم سر بزنید و نظر خودش را بدهد! مثلا: سلام من از وبلاگ زیبای شما دیدن کردم، مطالب شما را خواندم، خیلی عالی بود. از شما هم دعوت می کنم از وبلاگ من هم بازدید کنید. متشکرم

برای این کار می توانید افرادی را به کار بگیرید تا برایتان در وبلاگ های هدف و مشابه خدمات و یا محصول شما اقدام به ثبت روزانه کامنت کنند.

این کار نه تنها منجر بازدید می گردد که حتی باعث اعتمادی سازی و حتی در جهت تبدیل نرخ مشتری موثر است.

  • و در پایان اگر محتوای گسترده و وقت هم برای گذاشتن مداوم مطلب ندارید به صورت روزانه ندارید حداقل کاری که می توانید انجام دهید ارسال مطلب به صورت زمانبندی در یک تایم مشخص مثلا ساعت ۹ صبح هر هفته شنبه می باشد.

یک پیشنهاد ویژه :

 اگر میخواهید مطالب شما در سطح اینترنتی دیده شود اما بودجه تهیه سایت ندارید ، می توانید از ارسال رایگان آموزش به نام خودتان در سایت ایتوک سنتر استفاده کنید.