تاثیر و اهمیت لینک داخلی در سئو سایت

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

لینک داخلی چیست؟ فرمت بهینه لینک های داخلی چگونه است؟ اهمیت لینک داخلی در سایت چگونه است؟ ارزش لینک های داخلی سایت به چیست؟ چگونه انکرتکست های خود را انتخاب کنیم ؟
لینک یا لینگ بیلدینگ اهمیت ویژه ای در سئو و بهینه سازی موتور های جستجو دارد و جزو ارزشمندترین ابزار سئو محسوب می شود؛ درست است که به لینک داخلی اهمیتی به اندازه لینک خارجی داده نشده است اما در این مقاله ما سعی داریم شما را با لینک داخلی و تاثیر آن در سئو سایت آشنا کنیم. 

تفاوت لینک داخلی و خارجی

لینک‌های خارجی به یک دامنه کاملا مجزا ارجاع می‌دهند درواقع کاربر را از یک سایت به سایت دیگر هدایت می کند و تاثیر به سزایی در افزایش بازید از سایت دارد اما لینک‌های داخلی به محتوای همان دامنه‌ای که خود در آن قرار دارند ارجاع می‌دهند.

لینک خارجی

 لینک داخلی

لینک داخلی (internal Links )، لینکی است که به صفحه ی دیگری از همان سایت اشاره می کند و معمولا در سیستم مسیریابی اصلی سایت مورد استفاده قرار می گیرند.

لینک سازی داخلی برای کاربران سایت بسیار مفید است همچنین سعی کنید بیشتر لینک سازی داخلی خود را به مقالات وبلاگی اختصاص دهید.

 فرمت بهینه لینک های داخلی

فرمت لینک داخلی، باید به صورتی باشد که انکرتکست آن مناسب و مرتبط با موضوع صفحه هدف باشد.
بهتر است لینک ها بیشتر به صفحات داخلی سایت اشاره کند نه به صفحه اصلی سایت.

 ارزش لینک های داخلی

به کاربران اجازه می دهد که صفحات مختلف سایت را مطالعه کنند و سبب تقسیم شدن اعتبار یک صفحه در بین صفحات داخلی می شود.

لینگ داخلی

 

 

 انکرتکست

در انتخاب انکرتکست خود بسیار دقت کنید زیرا در نگاه اول اطلاعاتی از قبیل محتوای صفحه لینک شده به کاربران گوگل می دهد و کاربران و موتور جستجو گوگل به درک بهتری از محتوای صفحه لینک شده می رسند. 

اگر قصد دارید سایت تان، از لینک بیلدینگ قوی تری برخوردار باشد؛ انکرتکست خود را به دقت انتخاب نمایید درواقع کیفیت انکرتکست اهمیت ویژه ای دارد.

تا حد ممکن از انکرتکست های کوتاه استفاده نمایید و از ساخت انکر تست غیر ضروری خودداری نمایید زیرا کمکی به کاربران سایت نمی کند.

 ویژگی انکرتکست

هنگام انتخاب انکرتکست از عبارت های قابل فهم، کوتاه و دقیق استفاده نمایید؛ انکر تکست ها را از متون معمولی خود تفکیک نمایید زیرا ممکن است کاربران به اشتباه انکرتکست ها را انتخاب نمایند و به محض ورود، از صفحه خارج شوند، این اشتباه سبب می شود از ارزش سایت تان کاسته شود.
ساخت لینک های داخلی با انکرتکست های متنوع به ارزش سایت می افزاید.

 ارزش لینک داخلی

لینک داخلی به سئو سایت تا حد زیادی کمک می کند و سبب می شود گوگل محتوا سایت را آنالیز کند.
لینک داخلی به پایین آمدن بانس ریت یا نرخ پرش سایت کمک می کند.
هرچه آمار بانس ریت سایت شما کمتر باشد وضعیت بهتری دارا می باشد؛ بهترین راه برای پایین آمدن بانس ریت سایت تان بهبود محتوا سایت است.

 ایندکس کردن صفحات جدید

ربات crawl گوگل وظیفه ایندکس کردن صفحات را دارد برای یافتن و ایندکس کردن وبسایت ها لینک های موجود در اینترنت را دنبال می کنند درواقع هر چه لینک سازی داخلی قوی تری داشته باشید به ایندکس شدن صفحه سایت تان کمک بیشتری کرده اید.
اگر وبسایت شما لینک سازی داخلی قدرتمندی داشته باشد crawl گوگل محتوای جدید وبسایت تان را راحت تر پیدا می کنند.

 بالا رفتن رتبه وبسایت

سعی کنید مقالات جدید خود را به مقالات قدیمی سایت خود لینک دهید زیرا شانس رتبه گرفتن وبسایت شما در نتایج جستجو افزایش پیدا می کند. همچنین بروزرسانی محتوای قدیمی سایت یکی از روش های موثر سئو برای افزایش ترافیک سایت است.

در هنگام بروزرسانی محتوا به نکات زیر را حتما رعایت منید

۱- در ابتدا مقاله پاراگرافی ایجاد کنید و دلایل بروزرسانی محتوا را به خوانندگان توضیح دهید.

۲- اطلاعات جدید در اختیار کاربران قرار دهید.

 

بالا رفتن رتبه وب سایت

 جمع بندی

لینک سازی داخلی چندان دشوار نیست. درست است که لینک سازی داخلی به اندازه لینک سازی خارجی مهم و حیاتی نیست اما لینک سازی داخلی به سئو سایت شما کمک بسیاری می کند. با این حال، ساخت لینک داخلی در وب سایت از آن دست تکنیک هایی است که علاوه بر آسانی، بسیار تاثیرگذار است. 

پیشنهاد می کنم به طور آزمایشی از لینک سازی داخلی در سایت تان استفاده نمایید تا تاثیر مثبت ساخت لینک داخلی را بر روی ترافیک و رتبه وب سایت تان مشاهده کنید.