چطور از جواهرات به عنوان هدیه ای مهم و تاثیرگذار استفاده کنیم؟

جواهرات همواره یادآور لحظه‌های مهم مانند پیشنهادات ازدواج، عروسی‌ها و سالگردها، مناسبت‌های خاصی هستند. دادن جواهری مناسب به عنوان هدیه در محیطی خاطره‌انگیز، این‌گونه مناسبت‌ها را فراموش‌نشدنی می‌کند. در این آموزش با موضوع جواهر سعی می کنیم با داشتن اطلاعاتی هر‌چند اندک اما کاربردی راجع به جواهرات، هدیه خود را انتخاب و آن را به شیوه‌ای رویایی به فرد مورد‌علاقه‌تان تقدیم کنید:

چطور از جواهرات به عنوان هدیه ای مهم و تاثیرگذار استفاده کنیم؟

ابتدا ، کسب ایده‌های ارائه هدیه

۱ـ برای ایده گرفتن، نگاهی به شبکه‌های اجتماعی گیرنده بیندازید. اگر به دنبال ایده‌های ناب هستید، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک از بهترین گزینه‌ها هستند. حتما نباید همان نمونه را خریداری کنید، فقط از تصویر آن‌ به عنوان الگو استفاده کنید تا بتوانید مدل‌های مشابه با آن را پیدا کنید.

برای تهیه بهترین هدیه سوالاتی را مطرح کنید، مانند: طلا یا نقره؟، جواهرات درشت یا جواهرات ظریف دکوری؟

اگر گیرنده، سنگ‌های قیمتی یا الماس را ترجیح می‌دهد، سعی کنید بفهمید که او انگشتر را بیشتر می‌پسندد یا بیشتر به گردنبند علاقه دارد. ساعت، سنجاق سینه، دکمه سر‌دست، آویز، گوشواره، النگو و دستبند هم گزینه‌های خوبی هستند.

۲ـ با توجه به اطلاعتی که کسب کردید، در موتورهای جستجو به دنبال نمونه‌های احتمالی بگردید. هنگامی که اطلاعات کافی پیرامون علایق گیرنده به دست آوردید، در فروشگاه‌های آنلاین گزینه‌های مشابه را پیدا کنید. این فروشگاه‌ها، قیمت حدودی را که باید بابت خرید هدیه پرداخت کنید به شما می‌گویند و ایده‌های بیشتری به شما می‌دهند.

۳ـ اگر مدل خاصی مد‌نظرتان نیست، مدل‌های ساده و کلاسیک جواهر را انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که دوست یا فرد موردعلاقه‌تان چه سلیقه‌ای دارد، از خریدن مدل‌های پر‌جلوه، بسیار درخشان، بزرگ و رنگی خودداری کنید. هنگامی که صحبت از جواهرات می‌شود، باید مدلی را انتخاب کنید که مورد پسند بیشتر مردم باشد. برای مثال، گردنبند مروارید، دستبندهای زنجیری و ساعت، همگی گزینه‌هایی ساده و ماندگار هستند.

اگر هدیه مناسبی پیدا کردید، می توانید یک گردنبند، گوشواره، انگشتر یا دستنبد نیز خریداری و با هدیه ست کنید.

از خرید جواهراتی که مهره‌های زیاد دارند، خودداری کنید.

۴ـ به دنبال جواهراتی باشید که برای هر دوی شما معنی خاصی داشته باشند. انتخاب جواهری معنادار، مانند گردنبندهای قفلی با یک پیام یا عکس درون آن، همیشه انتخاب مناسبی است، به خصوص زمانی که در پیدا کردن هدیه ای درست مشکل دارید.

گردنبندهای اسم و ساعت‌هایی که تاریخ یادبود روی آن‌ها حک شده است، از دیگر ایده‌ها هستند.

۵ـ برای راهنمایی، از فروشندگان کمک بگیرید. خجالت نکشید – فروشندگان می‌خواهند شما بهترین هدیه را پیدا کنید. هر چیزی را که راجع به علایق کسی که می‌خواهید برای او هدیه بخرید می‌دانید، به فروشنده بگویید. فروشندگان می‌توانند به شما کمک کنند تا انتخاب‌های خود را محدود کنید و هم‌چنین شما را با مدل‌‌ها و قفسه‌های محبوب آشنا می‌کنند.

از فروشنده سوالاتی بپرسید، مانند، “کدام قفسه‌ها بیشتر محبوب مردم هستند؟” و “کدام مدل‌ها و قفسه‌های جواهرات مورد علاقه شما هستند؟”

فروشندگان مغازه‌های محلی و بوتیک‌هایی که برندهای خاصی دارند با سازندگان محصولاتی که می‌فروشند رابطه نزدیک‌تری دارند، بنابراین، با کالاهای خود آشناتر هستند.