لیون فرانسه چطور به دومین کانون کارآفرینی جهان تبدیل شد؟

لیون فرانسه دومین کانون کارآفرینی در فرانسه است. راز پویایی کارآفرینی در این شهر چیست؟

در این ویدیو که با دوبله فارسی تهیه و ارائه شده است بررسی می کنیم که اکوسیستم کارآفرینی در این شهر چگونه بهبود یافته و چطور به کسب وکارهای کوچک محلی امکان داده است که قهرمان بازارهای جهانی شوند؟

لیون فرانسه دومین کانون کارآفرینی در این کشور است. شبکه موسوم به «لیون، شهر کارآفرینی» کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک و متوسط تجاری را همراهی می کند.

رادوآن اوآما، مسئول این شبکه می گوید: «ما دو هدف داریم: از یک سو می خواهیم کارآفرینی را ترویج کنیم و از سوی دیگر به شرکتها کمک می کنیم که گسترش یابند. شبکه ما شامل ۵۰ شریک و ۲۰۰ کارشناس است و هرساله ما بیش از ۱۵۰۰ کارآفرین را همراهی می کنیم.»

حوزه فناوریهای نوین پزشکی حدود نیم میلیون شغل در سراسر اروپا ایجاد کرده و نزدیک به ۹۵درصد از فعالان این بخش را هم شرکتهای تجاری کوچک و متوسط تشکیل می دهند.

مسئول شبکه «لیون، شهر کارآفرینی» می گوید: «توسعه فناوریهای نوین در پزشکی، یکی از حوزه هایی است که در آن خیلی فعال هستیم. شرکتهای تجاری کوچک و متوسط با ارائه محصولات و فناوری های نوین به گسترش این حوزه خیلی کمک کرده اند.»

شرکت لیونی تولید تجیهزات پزشکی برای درمان اختلالات چشمی، یکی از شرکتهایی است که در این شبکه حضور دارد. این شرکت که در حوزه فناوری های نوین پزشکی کار می کند، به شهرتی جهانی دست یافته است.

نزدیک ۱۵ سال است که این شبکه، کارآفرینان را در لیون همراهی می کند. ایده اصلی هم این است که فعالیت های این شبکه در اروپا گسترش یابد. مسئول شبکه می گوید: «قصد دارم فراخوانی به تمام شهرهای اروپایی بدهم و از آنها بخواهم که به ما بپیوندند تا تجاربمان را با هم شریک شویم و در سطح اروپا، اکوسیستمی برای کارآفرینی پدید بیارویم که کارآمدتر و موفق تر باشد.»

شبکه «لیون، شهر کارآفرینی» در سال ۲۰۱۶ جایزه کمیسسیون اروپا برای «گسترش شرکتهای تجاری» در زمینه «ترویج روحیه کارآفرینی» را از آن خود کرد.


رایگان – دانلود و دریافت کنید

 

لطفاً نظر خود را درمورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه نمایید:

درباره ایتوک سنتر

به عنوان مرکز آموزش و یادگیری ، با همکاری اساتید و مدرسین حوزه های مختلف به آموزش و ارائه تولید محتوا در موضوعات مختلف می پردازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =