دست شستن و قدرت ساده و شگفت آور آن در جلوگیری از بیماری ها (ویدیو)

دست شستن صحیح، قدرتی است که مورد توجه میریام سیدیبی است که جنگجوی مبارزه علیه امراض کودکان است. اسلحه ای انتخابی اش : یک قالب صابون !!

در پیشگیری مقرون به صرفه از بیماری،  شکست دادن دستهای شسته شده با صابون سخت است، چون باعث کاهش خطر ابتلا به ذات الریه، اسهال خونی، وبا و بدتر از آن را می شود.

سیدیبی، متخصص بهداشت عمومی، الگوی زیرکانه ای از دست شستن و همکاری بین بخشهای عمومی-خصوصی جهت تبلیغ دستهای تمیز با کارآفرینهای بومی و دائمی را ارائه می دهد که در این ویدیوی آموزشی مشاهده میکنید:

از آنجا که اتخاذ تصمیم قاطع، صحیح و عقلانی درباره بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی به دانش و اطلاعات در این زمینه نیازمند است بنابراین باید موضوع آموزش بهداشت جدی گرفته شود تا بتوان با افزایش آگاهی، رفتار ناسالم را تغییر داده و رفتار و عادت مطلوب بهداشتی را جایگزین آن نمائیم.

برای قرن های متمادی شستشوی دست با آب و صابون یک معیار بهداشت فردی به حساب می آمده و معمولاً به عنوان یک عادت مذهبی و فرهنگی قرار می گرفت با این وجود ارتباط بین انتشار بیماری و عدم شستشوی دست فقط دو قرن پیش به اثبات رسیده است.

مردم در تمام دنیا دست خود را با آب می شویند و فکر می کنند شستشوی تنها با آب برای تمیزی دست کافی است در صورتی که فقط شستشو با آب و صابون می تواند آلودگی دست را بزداید. 

فضولات انسانی یک منبع آلودگی و ازآلاینده های مهم محیط زیست است و اگر به طرز انتقال بیماریهای منتقله از راه مدفوع نگاهی بیندازیم می بینیم که انگشتان دست در کنار آب، مگس و خاک آلوده نقش مهمی در انتقال بیماری به یک میزبان جدید ایفا می کند.

پس باید با دخالت در این چرخه نقش دست و انگشتان در انتقال عوامل بیماری زا شکسته شود. 

این ویدیو را میتوانید بصورت رایگان دانلود نمایید:


رایگان – دانلود و دریافت کنید

 

نظرتان را درمورد این آموزش در پایین همین صفجه با ما درمیان بگذارید:

درباره نسیم احدی

دانشجوی معماری داخلی هستم و علاقه مند به آموزش کودکان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 5 =