چهار کار پس از تمرینات بدنسازی که باید حتماً انجام دهید

چهار کار پس از تمرینات بدنسازی که باید انجام دهید :
برای شروع موفق ، بدنسازان مبتدی باید آگاهانه به تمرینات ورزشی خود بپردازند و با گردآوری اطلاعات کافی و بدون استفاده از حقه های تمرینی،تمرینات خود را انجام دهند. حقه ها یا تکنیک های تمرینی مخصوص ورزشکارانی است که حداقل دارای ۱ الی ۲ سالسابقه تمرین باشند و تنها برای این افراد فایده خواهد داشت و برای شما که تازه شروع کرده اید فایده ای نخواهد داشت:

۱- نرمش :
بلافاصله بعد از تمرین می‌بایست برای عضلاتی که هدف گرفته بودید با نرمش دادن منبسط نمایید. انجام این کار علاوه بر تسریع ترمیم، روند رشد_عضلانی‌تان را نیز بهبود خواهد بخشید.

۲- عدم تعویق تغذیه:
بعد از بدن_‌سازی ، بدن شما به شدت نیازمند مواد مغذی -به خصوص آمینو_اسید و کربوهیدرات – است تا سلول‌های عضلانی آسیب دیده را ترمیم و جایگزین کرده و نیازهای غذایی سیستم_عصبی را تأمین نماید. لذا، مصرف یک وعدهٔ غذایی مفید و مغذی بعد ازتمرینات_بدنسازی را بیش از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به تعویق نیندازید.

۳- مصرف کربوهیدرات‌های زود جذب:
یکی از نکات حائز اهمیت پس از تمرینات بدن‌سازی، دریافت مواد مغذی بوده، و نقش کربوهیدرات‌ها در این زمینه بسیار حیاتی است؛ و از آن‌جایی که اولویت بدن در فرآیند تأمین «گلیکوژن »، جذب کربوهیدرات می‌باشد، توصیه می‌شود بعد از تمرین، از کربوهیدرات‌های زود جذب بهره‌ بگیرید.

۴- مصرف مکمل‌ های مفید:
گرچه اولویت اصلی در روند حجم‌گیری و بدن‌سازی داشتن رژیم و تغذیه مناسب است، اما نباید این حقیقت که مکمل‌های مفیدی همچون: «کراتین»، «گلوتامین»، «لوسین» و BCAA و whey روند حجم‌گیری و رشد_عضلانی را تسریع کرده و بهبود می‌بخشند را نیز نادیده گرفت. لذا اگر قصد افزایش حجم عضلانی و کاهش چربی خود را دارید، توصیه می‌شود بلافاصله بعد از بدن‌سازی و یا همراه با وعدهٔ غذایی‌ای که بعد از تمرین میل می‌کنید، از این مکمل‌ها بهره بگیرید.
این بود آموزش چهار کار پس از تمرینات بدنسازی که باید انجام دهید .