پدر سختگیر داشتن و فرزندِ این پدر بودن خوب است یا بد؟

پدر سختگیر و عواقب آن، که کالین گرنت در این ویدیوی آموزشی از یک عمر که برای شناسایی شکاف عاطفی بین دنیای خودش و پدرش سپری کرده است و نتایجی که از آن به دست آورده است می گوید:

دیدن این ویدیوی آموزشی را به تمام علاقه مندان به روانشناسی و اصول تربیتی کودک پیشنهاد می کنیم.

کالین گرنت که در انگلیس متولد شده و اصالتا جاماییکاییست، داستانش را از تجربیات زندگی در جامعه مهاجر و اینکه چگونه توانست پدری که او را رها کرده بود ببخشد، بیان می دارد.

در خانواده هایی با پدر سختگیر ، یا پدر و مادر بدون انعطاف پذیری، فرزند نوجوان خود را از داشتن کوچکترین حق انتخاب و تصمیم گیری محروم ساخته و خواسته های خود را بدون منطق مشخصی به فرزندانشان تحمیل می کنند. به طور مثال: در این مدل خانواده، پدر و مادر، به طور کامل، نظرات خود را درباره نوع دوستان فرزندشان به وی تحمیل کرده و حق انتخاب دوستی را بدون هیچ توضیح مشخص و منطقی از نوجوان خود سلب می کنند.

بر عکس در خانواده آسان گیر این فرزندان خانواده هستند که به دلیل رفتار بسیار نرم و بدون چارچوب والدین، به طور کامل پُر توقع شده و هر خواسته آنان از سوی والدین عملی می شود. در این خانواده، والدین تحت کنترل کامل فرزندان هستند . به طور مثال: آنان در هر ساعتی از شبانه روز و با هر کسی که مایل هستند رفت و آمد می کنند. والدین به راحتی از خطاهای فرزندشان می گذرند و اقدامی برای برطرف سازی مشکلات رفتاری آنان نمی کنند. فرزندان در این خانواده، مسئولیت خاصی در امور داخل و بیرون از خانه ندارند و والدین، فوری، نیازهای آنان را تأمین می کنند.

نظر شما در این مورد چیست؟

لطفا نظرات خود را در مورد این ویدیو در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید: