طراحان مد چطور با همکاری شرکتهای تجاری ، درآمد زایی می کنند؟

طراحان مد با نوآوری و رقابت پذیری و از طریق ایجاد ارتباط میان شرکتهای تجاری کوچک و متوسط اروپایی، ابتکاری جالب موسوم به “وورث” (Worth) در کشورهای اتحادیه اروپا را اجرا میکنند که درامدزایی بالایی ایجاد کرده است.

بودجه این پروژه توسط اتحادیه اروپا تامین می شود و در راس آن، سازمان ایتالیایی شرکتهای تجاری کوچک و متوسط صنایع خلاقانه، کالج مد لندن و موسسه فرانسوی دنیای مد قرار دارند.

دانیل کلوتیر مسئول هماهنگ کننده این طرح است. وی درباره اهداف این طرح می گوید: «این کار باعث ایجاد ارزش افزوده طراحان مد می شود. بخصوص که این افراد بطور معمول، با هم در تماس نیستند: آنها از کشورهای مختلف اروپایی و حوزه های متفاوت کاری می آیند و زمینه های خلاقیتشان هم با یکدیگر یکسان نیست. در مجموع ۲۸ شرکت تجاری و طراح مد، از ۱۲ کشور اروپایی در این برنامه شرکت می کنند.»

ساموئل گاسمان، طراح جواهرات یکی از طراحان دنیای مد است که با کمک پروژه “وورث” توانسته ایده هایش را برای فروش عرضه کند. تازه ترین کار وی حلقه های ازدواج است که در یک فروشگاه معتبر در پاریس، بفروش می رسد.

وی می گوید: «ایتالیایی ها فناوری های بسیار پیچیده ای را در طراحان مد بکار می برند که من ِ هنرمند معمولا به آنها دسترسی ندارم.
طرح موسوم به “ورث” درهای جدیدی را بروی من گشوده است و باعث شده هم به خلق اشیاء جدید فکر کنم و هم شیوه خلاقیت و تفکرم را تازه کنم.»

طرح “وورث” کمک مالی ۱۰ هزار یورویی در اختیار ساموئل قرار داده است. وی همچنین توانسته برای آشنایی با استراتژی های بازاریابی و مسائل مربوط به حقوق معنوی مالکیت در یک دوره آموزشی شرکت کند. به این ترتیب افقهای تازه ای پیش روی ساموئل ظاهر شده و او فرصت بیشتری برای آفرینش ایده های نو و پیاده سازی برنامه های جدیدش خواهد داشت.

از نظر دانیل کلوتیر کلید موفقیت این است که خطرهای نوآوری را بپذیریم، به سرزمینهای نا شناخته قدم بگذاریم و اعتماد کنیم.

 


نظرات خود را در مورد این ویدیو در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید:

درباره ایتوک سنتر

به عنوان مرکز آموزش و یادگیری ، با همکاری اساتید و مدرسین حوزه های مختلف به آموزش و ارائه تولید محتوا در موضوعات مختلف می پردازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =