ایلان ماسک نابغه کارآفرینی چطور سومین ثروتمند جهان شد؟ دوبله فارسی

ایلان ماسک نابغه کارآفرینی ، اگر چه در زمره صد ثروتمند اول جهان است، اما او را به ندرت به عنوان یک سرمایه دار و حتی سرمایه گذار می شناسند:

نام ویدیو: ایلان ماسک ، نابغه کارآفرینی

زبان: فارسی (دوبله شده)

زمان: ۴۰ دقیقه

پیشنهاد به: کارآفرینان و علاقه مندان کارآفرینی

مشاهده بخشهایی از این آموزش ویدیویی :

 

کامل این ویدیو را می توانید اینجا دریافت نمایید:

ایلان ماسک نابغه کارآفرینی به طور قطع متفاوت ترین، عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین مدیرعاملی است که تا به حال دیده اید، در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی متولد شده و مشارکت در تاسیس شرکت PayPal (پی پل) نخستین فعالیت جدی اوست.
او به عنوان مدیر عامل شرکت تسلا موتورز ، از ابتدا رؤیاهای بزرگی درسر داشت؛
شرکتی که بتواند به طور تجاری و پایدار خودروهای تمام برقی تولید کند.

رؤیایی که بسیار پرریسک و پرهزینه بود. ایلان ماسک علاوه بر مدیریت شرکت تسلا موتورز، مدیرعامل شرکت اسپیس اکس نیز هست. شرکتی که قراردادهای سنگینی با سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) به امضاء رسانده است.

جاه طلبی شدید و اعتماد به نفس بالای ایلان ماسک موجب شده تا با وجود چالش های بسیار، بتواند به طور هم زمان این دو مسئولیت را پیش ببرد.
چالش های زیادی مانند ایراد خودروها، پرتاب های ناموفق موشک ها و بحران های اقتصادی در مسیر موفقیت او وجود داشته است.

شگرد ساده ایلان ماسک برای موفقیت

ترکیبی از جاه طلبی و هوش تجاریِ بالای ایلان ماسک او را تبدیل کرده است به مردی که امروزه می شناسیم. مت دیش مدیر عامل شرکت ایریدیوم در مورد ماسک می گوید:
با وجود برنامه های بلندپروازانه ی ماسک، او فردی عملگراست که می داند چگونه باید یک شرکت ساخت.

اولین گام برای ساخت یک امپراتوری

Zip2 یک راهنمای شهری آنلاین بود که محتوای لازم برای سایت‌هایی مثل «نیویورک تایمز» و «شیکاگو تریبون» را تامین می‌کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت کامپیوتری «کامپک» (Compaq)، شرکت Zip2 را با قیمت ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام خرید. شخص ایلان ماسک، از این معامله‌ی تاریخ‌ساز، ۲۲ میلیون دلار به ایلان رسید . اما این تازه اول راه بود.

دومین گام ایلان ماسک

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹، شرکت X.Com را تاسیس کرد. این شرکت در زمینه‌ی خدمات مالی آنلاین فعالیت می‌کرد. یک سال بعد، این شرکت با «کانفینیتی» (Confinity) ادغام شد و سرویس معروف «پی‌پال» (PayPal) متولد شد.

در سال ۲۰۰۲ هم فروشگاه اینترنتی eBay شرکت PayPal‌ را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار  خریداری کرد.

ایلان رویای تسخیر فضا را در سر دارد

سال ۲۰۰۲، ایلان ماسک نابغه کارآفرینی ، به‌سراغ علاقه‌مندی دیگرش یعنی فضا رفت و SpaceX را راه انداخت. او با جاه‌طلبی تمام می‌خواست سفرهای فضایی را وارد مرحله‌ی جدیدی کند.

ایلان ماسک: “اگر موضوعی به اندازه‌ی کافی مهم است، باید آن را امتحان کنید، حتی اگر نتیجه‌ی احتمالی شکست باشد.”

در این ویدیو که به زبان فارسی دوبله شده است و میتوانید تیزر و بخش هایی از آنرا بالای همین صفحه مشاهده و کامل آنرا در بخش پایین دریافت کنید، به روشهای مدیریتی این نابغه کارآفرینی و ثروت آفرینی پرداخته شده است، که مشاهده آن برای علاقه مندان ایجاد کسب و کار و مدیران بسیار پیشنهاد می گردد: