افزونه mymail و آموزش تنظیمات افزونه ارسال ایمیل گروهی در وردپرس

افزونه mymail چیست؟ ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست؟ چگونه ایمیل به صورت دسته جمعی ارسال کنیم؟ آیا می توانیم یک ایمیل طراحی کنیم؟

افزونه mymail برای ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی کاربرد دارد و یکی از انواع بازاریابی است که گاه به عنوان ابزاری برای بازاریابی مستقیم و گاه برای بازاریابی انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی هنگامی رخ می‌دهد که یک کسب ‌و‌ کار اینترنتی جهت ترویج محصول یا خدمات خود، پیغامی تجاری با استفاده از پست الکترونیکی (Email) به گروهی از افراد می‌فرستد.

اما اگر بخواهیم تعریف دقیق‎ و جامع تری از ایمیل مارکتینگ بیان کنیم می توان گفت به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی، ایمیل مارکتینگ گفته می‌شود. این ایمیل‌ها معمولاً محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند و به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند. در ادامه به آموزش ایمیل مارکتینگ می پردازیم.

در ویدئو آموزش افزونه mymail به آموزش‌های زیر میپردازیم:

  •  ارسال ایمیل به صورت دسته جمعی
  •  متون و برچسب ها
  •  ایجاد کمپین ایمیلی در ایمیل مارکتینگ
  •  ارسال ایمیل به اعضا
  •  ویرایشگر گرافیکی
  •  گزینه ها
  •  قسمت گیرندگان
  • تحویل

ارسال ایمیل به صورت دسته جمعی با افزونه mymail :

برای ارسال ایمیل به صورت دسته جمعی در ایمیل مارکتینگ ابتدا باید افزونه ایمیل را بر روی وبسایت خود نصب کنید، پس از نصب ایمیل وارد تنظیمات شوید و به منوی تحویل بروید و روش تحویل پیغام را روی ” Gmail و یا SMTP ” قرار دهید و سپس فرم مربوطه را پر نمایید.

Time out تغییر ندهید. اتصال امن را بر روی SSL قرار دهید.

در STMPAuth گزینه “درصورت انتخاب ورود نام کاربری و پسورد الزامی است” را انتخاب نمایید. در قسمت نام کاربری آدرس Gmail خود را وارد نمایید. سپس رمز عبور را وارد کنید در آخر بر روی گزینه “ذخیره تغییرات” کلیک نمایید.

در این افزونه شاهد بخش های دیگری نظیر عمومی، روبرو، اعضا، متون و برچسب ها هستید که وظیفه تنظیمات بخش های دیگر را دارد به عنوان مثال شما در قسمت عمومی می توانید نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید و قالب پیش فرض را بر روی my mail قرار دهید و سایر تنظیمات را برحسب نیاز تغییر دهید.

 ایجاد کمپین ایمیلی در ایمیل مارکتینگ

اگر قصد دارید یک کمپین ایمیلی ایجاد کنید و ایمیلی برای کابران ارسال نمایید ابتدا باید یک لیست از مخاطبان تهیه نمایید، که بخش بسیار مهم در ایمیل مارکتینگ می‌باشد. سپس از بخش خبرنامه لیست ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه ” افزودن” کلیک نمایید، در این صورت شما یک لیست جدید اضافه کرده اید.

در لیست جدید” نام لیست” را وارد نمایید دقت کنید که نام باید به زبان انگلیسی وارد شود. از بخش مدیریت مشترکین ایمیل ها را به لیست جدید وارد کنید. در وارد کردن ایمیل محدودیت ندارید و هر تعداد ایمیل می توانید به لیست تان اضافه کنید.

اگر قصد دارید از طریق وبسایت اعضا جدید اضافه کنید از بخش نمایش ابزارک ها، این ابزار را به هر قسمت از سایت خود که تمایل دارید اضافه کنید.

 ویرایشگر گرافیکی

 از قسمت ویرایشگر گرافیکی می توانید ایمیل خود را طراحی کنید و بخش های مورد نیاز مانند عکس را به ایمیل خود اضافه کنید.
در ویدویو بصورت کامل به ایمیل مارکتینگ پرداخته شده است.

 تحویل 

درقسمت تحویل روی گزینه” spam score” کلیک نمایید. در نهایت” روی گزینه این کمپین ارسال کن” کلیک نمایید. گزینه ذخیره را انتخاب کنید تا این کمپین به لیست ایمیلتان ارسال شود.

شما میتوانید آموزش افزونه my mail را به صورت ویدئویی مشهاده کنید.

در این ویدیوی آموزشی به آموزش ایمیل مارکتنیگ با افزونه mymail از قبیل ایجاد ارسال ایمیل به صورت دسته جمعی، کمپین ایمیل و افزودن لیست جدید به ایمیل پرداختیم همچنین نحوه طراحی ایمیل به صورت کامل توضیح داده شد تا برای طراحی ایمیل دیگر نیاز به پرداخت هزینه نداشته باشید:

 

 

 

مشاوره رایگان توسعه کسب و کار یا صادرات : مشاوره رایگان کسب و کار برون سپاری صادرات
رایگان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.