مارک زاکربرگ مدیر فیسبوک چطور جوان ترین میلیاردر جهان شد؟

نوع فایل
ویدیو - با دوبله فارسی
نویسنده
تعداد بازدید
304 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
دانلود کنید
  خرید این محصول

مارک زاکربرگ کارآفرین جوان نابغه و خلاقی که با بیش از ۶/۸ میلیارد دلار سرمایه فعلی‌اش به نقل از سایت فوربس، توانست با تلاش بر روی علاقه خود که شبکه‌های اجتماعی بود، به این ثروت دست یابد.

مارک زاکربرگ معتقد است: همیشه دلم می‌خواست بزرگترین شبکه اجتماعی اینترنتی جهان را راه‌اندازی کنم. می‌خواستم کسی باشم که با گوگل و مایکروسافت رقابت می‌کند. همچنین او معتقد است می‌تواند با شبکه اجتماعی فیس‌بوک دنیا را شفاف‌تر و بازتر کند. اما هدف او درآمدزایی بالایی که امروز فیس‌بوک برای او ایجاد کرده هم بوده است.

دراین ویدئو که به زبان فارسی دوبله شده است مشاهده خواهید کرد که مارک زاکربرگ چطور توانست با ساخت بزرگترین شبکه اجتماعی جهان به جوان‌ترین مولتی‌میلیاردر دنیا تبدیل شود.

دانلود کنید

شروع کار شرکت مارک زاکربرگ برای موفقیت

در سال ۲۰۰۶ که مارک زاکربرگ پیشنهاد یک میلیارد دلاری یاهو برای خرید فیس‌بوک را رد کرد، می‌دانست شبکه او بیش از این ارزش دارد و به همین دلیل مدیر شبکه MTV پیشنهاد بهتری به او داد، اما مارک او را به منزل خود دعوت کرد و به او گفت که به این مبلغ نیازی ندارد و قصد فروش کسب و کارش را ندارد. این مبلغ با پیش‌بینی درست مارک در ۱ سال بعد به ۱۰ برابر یعنی پیشنهاد ۱۵ میلیارد دلاری بیل گیتس و ماکروسافت برای دریافت فقط ۱/۶ درصد از سهام شرکت فیس‌بوک بود!!

مارک زاکربرگ و اولین گام برای ساخت یک امپراتوری

مارک معتقد است برای رسیدن به موفقیت، گاهی باید صدمات احتمالی را هم تحمل کرد و این به موضوع نقض حقوق حریم خصوصی کاربران فیس‌بوک و شکایت‌های زیادی که از او شد، برمی‌گشت. اما او در این راه مصمم بود و با عذرخواهی که انجام داد، به کار خود ادامه داد و در مسیر موفقیت‌ها گام برداشت.

من و فیس‌بوک برای رقابت با بزرگانی مثل گوگل و یاهو همیشه آماده هستیم!

استراتژی مارک زاکربرگ

مارک معتقد و مصمم است که فقط خودش می‌تواند مدیرعاملی فیس‌بوک را برعهده داشته باشد و به همین دلیل تمام سرمایه‌گذاران، فقط سهام‌داران شرکت او هستند. به همین دلیل، سیستم کاری او یک شبه امکان ۱۰۰ میلیون دلار درآمدزایی را دارد.

شروع موفقیت‌های مارک زاکربرگ

مارک فردی صاحب سبک است و مدل‌های شبکه اجتماعی زیادی بر اساس فیس‌بوک او ساخته شده است. چون او هر چیزی را که بخواهد بدست می‌آورد.

جمله معروف مارک زاکربرگ:
من عاشق موفقیت هستم و برای این کار حتی حاضر به خرید اینستاگرام و واتس اپ شدم.

کاملِ این ویدئو که به زبان فارسی دوبله شده است، به روش‌های مدیریتی این نابغه کارآفرینی و ثروت‌آفرین پرداخته شده است و مشاهده آن برای علاقه‌مندان ایجاد کسب و کار و مدیران بسیار پیشنهاد می‌گردد را می توانید اینجا دانلود و دریافت نمایید :

دانلود کنید