دانلود رایگان کتاب خاطرات و خطرات فیلمبرداران سینمای ایران

نوع فایل
PDF
حجم فایل
8 مگ
نویسنده
دسته بندی
رایگان
  دانلود رایگان

کتاب خاطرات و خطرات فیلمبرداران سینمای ایران یکی از کتابهای هنری است که با عنوانِ جذابش در مورد فیلمبرداران سینمای ایران است ، درمورد هنرمندانی است که کمتر دیده می شوند یا حتی کمتر اسمی از آنها می شونیم.

عباس بهارلو در مورد کتاب خاطرات و خطرات فیلمبرداران سینمای ایران می گوید:
سال ۱۳۷۶ کتابی از من منتشر شد با نام خاطرات و خطرات فیلم‌برداران سینمای ایران که در آن به فعالیت پُرماجرا و گاه مخاطره‌آمیز فعال‌ترین و نام‌آورترین فیلم‌برداران سینمای ایران پرداخته‌ام.

آن کتاب به مقدار فراوان نشان می‌دهد که سینمای ایران بر پایه قابلیت و آزمایش‌گری و ذوق‌ورزی فیلم‌برداران ایرانی سر‌و‌شکل گرفته است؛ فیلم‌بردارانی که خودجوشی و تهور و گذشتن از کورانِ آزمون و خطا و رفتن به استقبال خطر برای کسب تجربه از مشخصات بارز نسل متقدم آن‌ها است.

پنج سال بعد از اختراع دستگاه سینماتوگراف، مظفرالدین‌شاه قاجار در ۲۴ فروردین ۱۲۷۹ شمسی/ ۱۲ ذی‌الحجه ۱۳۱۷ قمری، سال نمایشگاه جهانی در پاریس، به قصد معالجه و سیاحت عازم اروپا شد.

میرزاابراهیم‌خان عکاس‌باشی، عکاس معروف مظفرالدین‌شاه، در رکاب او بود. مظفرالدین‌شاه در این سفر با دستگاه سینماتوگراف آشنا شد، و عکاس‌باشی، به دستور مظفرالدین‌شاه، دو دستگاه دوربین فیلم‌برداری از نوع «گومون» تهیه کرد و با مراجعه به یکی از فیلم‌بردارانِ شرکت گومون طرز کار با دوربین فیلم‌برداری را آموخت و …

ادامه این کتاب را میتوانید پس از دانلود رایگان آن مطالعه نمایید.

 

دانلود رایگان کتاب خاطرات و خطرات فیلمبرداران سینمای ایران :

 

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.