جف بزوس مدیر آمازون چطور بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان شد؟

نوع فایل
ویدیو - با دوبله فارسی
حجم فایل
120 مگابایت
دسته بندی
۴۰,۰۰۰ تومان
دانلود و دریافت کنید
  خرید این محصول

جف بزوس کارآفرین و پیشگام در زمینه تجارت الکترونیک، نقش کلیدی در زمینه رشد و ارتقاء تجارت الکترونیک ایفا کرده‌است. او پس از اتمام تحصیلاتش در چندین شرکت شروع به کار کرد، شرکت فیتل یکی از این شرکت‌ها بود که بر روی پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری فعالیت می‌کرد. او در این دوره از فعالیت کاری خود دید که رشد استفاده از اینترنت در سال ۱۹۹۴ نسبت به سال قبل ۲۳ برابر شده است!

از همین‌جا بود که جف ایدهٔ خود، یعنی ایجاد یک فروشگاه از راه دور را رسمی کرده و شروع به تحقیق در زمینه شرکت‌هایی کرد که کالاهایشان را از طریق پست و از راه دور ارسال می‌کردند. جف بزوس فهرستی از ۲۰ شرکت برتر در این زمینه تهیه کرد و متوجه شد که هیچ یک از این شرکت‌ها اقدام به فروش کتاب نمی‌کنند. این مسئله تنها یک دلیل داشت و آن عدم تهیه یک کاتالوگ کامل از عناوین کتاب‌ها بود، زیرا عناوین کتاب‌ها بسیار متنوع بودند و تهیهٔ یک کاتالوگ کامل از آن‌ها نیازمند یک هزینه سنگین و تهیه یک کاتالوگ چند هزار صفحه‌ای بود. پس جف بزوس متوجه شد که با خلاقیت و برطرف کردن این مشکل می‌تواند کسب و کار عظیمی را راه اندازی کند.

جف بزوس کارآفرین موفق جهانی، مؤسس شرکت و وب سایت آمازون، دومین فروشگاه اینترنتی بزرگ جهان در جمعه ۵ آبان ماه موفق شد با کنار زدن بیل گیتس، مدیر عامل مایکروسافت، لقب ثروتمند ترین فرد جهان را به خود اختصاص داد.

مجلهٔ فوربس اعلام کرد در سال ۲۰۰۸ درآمد جف به ۸٫۷ میلیارد دلار رسیده و در بین ۳۵ ثروتمندترین مردان جهان ایستاده است و در سالذ ۲۰۱۷ نیز به ثروتی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

نام ویدئو: جف بزوس موسس سایت آمازون

زبان: فارسی (دوبله شده)

زمان: ۴۰ دقیقه

پیشنهاد به: کارآفرینان و علاقه مندان کسب وکار اینترنتی

مشاهده بخشهایی از این آموزش ویدیویی:

این ویدیو را می‌توانید بصورت کامل از اینجا دریافت نمایید:

دانلود و دریافت کنید

شروع کار جف بزوس و وب سایت آمازون برای موفقیت

مزایای این وب سایت، کاملا جف بزوس را توجیه کرده بود چون:

  • عدم نیاز به تهیه کاتالوگ فیزیکی
  • کاهش شدید هزینه‌ها
  • افزایش سرعت در عملیات خرید
  • امکان تغییر روزانه کاتالوگ و…

اما در کنار تمام این مزایا یک خطر بزرگ جف را تهدید می‌کرد، که در این ویدئو به نحوه برخورد خلاقانه جف بزوس با این مسئله و تبدیل کردن این تهدید به بهترین فرصت‌ها و ایجاد درآمدزایی از آن پرداخته شده است.

فعالیت جف بزوس و آمازون برای ایجاد یک امپراتوری

آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایالات متحده محسوب می‌شود و در این سایت به جز کتاب، محصولات متنوعی چون پخش‌کننده DVD ،MP3 Player، انواع نرم افزار، بازی‌های ویدئویی، وسایل الکترونیکی، زیورآلات، مبلمان، غذا، اسباب بازی، پوشاک و … را نیز به فروش میرساند.

همچنین، با راه اندازی سرویس حمل‌ونقل خود که شامل خرید هواپیماهای باربری، انواع کامیون‌ها و راه‌اندازی شبکه‌ پهپادها برای ارسال کالا، کیفیت خدمت‌رسانی را بیش‌ از پیش افزایش می‌دهد و هزینه‌های ارسال را کاهش خواهد داد. 

جمله معروف جف بزوس : “من فقط برای موفقیت تلاش میکنم. پس چیزی غیر از آن دریافت نخواهم کرد .”

در این آموزش به روش‌های مدیریتی این نابغه کارآفرین و ثروت آفرین پرداخته شده است، که مشاهده آن برای علاقه مندان ایجاد کسب و کار و مدیران بسیار پیشنهاد می‌گردد.
تیزر این ویدئو که به زبان فارسی دوبله شده است را می‌توانید در بالای همین صفحه مشاهده کرده و ویدئو کامل آن را در بخش پایین دریافت کنید.

دانلود و دریافت کنید