ایکیا و فیلم دوبله فارسی معرفی این کارخانه لوازم خانگی

نوع فایل
ویدیو دوبله فارسی
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
115 بازدید
رایگان
دانلود کنید
  دانلود رایگان

ایکیا ، (به سوئدی: IKEA) شرکت لوازم خانگی سوئدی و چندملیتی بسیار معروفی است، که در زمینه طراحی، تولید و فروش دکوراسیون داخلی، مبلمان آماده، تخت‌خواب، میز و سایر لوازم اصلی و فرعی منزل فعالیت می‌کند.
این شرکت بزرگ‌ترین خرده‌ فروش مبلمان در سطح جهان است و در این مستند ویدیویی که به زبان فارسی دوبله شده است به بررسی این کارخانه عظیم لوازم خانگی که محصولات آن به سراسر جهان صادر می شود می پردازیم :

 

IKEA یکی از بزرگترین زنجیره فروشگاه های مبلمان خانه بوده که در سرتاسر دنیا شعبه دارد و هنوز هم فروشگاه هایش در حال اضافه شدن هستند.

در حال حاضر، اینگوار کمپارد موسس این مجموعه با ثروت ۲۲ میلیارد دلاری اش پنجمین فرد ثرتمند جهان به شمار می رود.

در حال حاضر لوازم خانگی ایکیا به خاطر طراحی های نوآورانه و با مدل های خاصش در جهان شناخته شده است. تقریبا تمام محصولات IKEA به شکلی طراحی شده اند که قابل مونتاژ هستند و به شکل کم جا بسته بندی می شوند.

این کار باعث کاهش هزینه و خسارات حمل و نقل و کارآیی بیشتر ظرفیت انبار فروشگاه می شود.
همچنین اگر مشتریان بخواهند خودشان مبلمانشان را به خانه ببرند به جای تحویل توسط شرکت، این کار برایشان ساده تر خواهد بود، البته دلیل اصلی برای این امر، فشار رقابتی از سوی رقبای IKEA روی تامین کنندگانش بود.

آنها IKEA را بایکوت کرده بودند و این باعث شد IKEA خودش تمام کارها را انجام دهد.
نیروی محرکه موفقیت IKEA همواره دیدگاه کمپارد بوده است.
لوازم خانگی ایکیا طراحانی را استخدام می کند که در طول سالیان جوایز زیادی دریافت کرده اند. کمپارد بر این باور است که موجودیت کمپانی اش نه تنها برای بهتر کردن زندگی مردم، بلکه برای بهتر کردن خود مردم می باشد.
طراحی سلف سرویس فروشگاه ها و مونتاژ ساده مبلمانشان علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه ها می شود، می تواند فرصتی برای افزایش اعتماد به نفس مشتریان شود.

این دیدگاه در تبلیغات و کاتالوگ های آنها هم مشاهده می شود. کمپارد که می بایست در سال ۱۹۸۶ بازنشسته شود هنوز به طور خستگی ناپذیری روی بهبود برند شرکتش کار می کند. ۳ پسر او هم همگی در همین شرکت کار می کنند. هم اکنون فروشگاه های IKEA نه هزار و پانصد نوع کالا و مبلمان را در ۳۶ کشور جهان و با قیمت های مناسب به فروش می رسانند.
کاتالوگ های لوازم خانگی ایکیا به ۲۷ زبان دنیا چاپ می شوند. کمپارد که از سال ۱۹۷۶ در سوئیس زندگی می کند، ماشینش هنوز یک ولووی ۱۵ ساله است.

او تنها با کلاس اقتصادی پروازهای هوایی سفر کرده، در رستوران های ارزان قیمت غذا خورده و کارمندان IKEA را نیز تشویق می کند که برای نوشتن از هر دو روی برگه کاغذ استفاده کنند.
او همچنین کادوها و کارت های کریسمس را در فروش بعد از کریسمس می خرد تا ارزان تر باشند. به علاوه او خانه خودش را هم اغلب با محصولات IKEA مبله می کند.

نظر خود را در مورد این ویدیو دربخش نظرات همین صفحه به ما ارائه نمایید: