ایلان ماسک نابغه کارآفرینی چطور سومین ثروتمند جهان شد؟

نوع فایل
ویدیو - با دوبله فارسی
حجم فایل
140 مگابایت
تاریخ انتشار
۱ فروردین ۱۳۹۷
دسته بندی
تعداد بازدید
4 بازدید
۴۰,۰۰۰ تومان
دانلود و دریافت کنید
  خرید این محصول
ایلان ماسک نابغه کارآفرینی، به طور قطع متفاوت ترین، عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین مدیرعاملی است که تا به حال دیده اید، در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی متولد شده و مشارکت در تاسیس شرکت PayPal (پی پل) نخستین فعالیت جدی اوست. او به عنوان مدیر عامل شرکت تسلا موتورز، از ابتدا رویاهای بزرگی درسر داشت. شرکتی که بتواند به طور تجاری و پایدار خودروهای تمام برقی تولید کند.

رویایی که بسیار پر ریسک و پرهزینه بود. ایلان ماسک علاوه بر مدیریت شرکت تسلا موتورز، مدیرعامل شرکت اسپیس اکس نیز هست. شرکتی که قراردادهای سنگینی با سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) به امضاء رسانده است.

جاه طلبی شدید و اعتماد به نفس بالای ایلان ماسک موجب شد تا با وجود چالش های بسیار، بتواند به طور همزمان این دو مسئولیت را پیش ببرد. چالش های زیادی مانند مشکل خودروها، پرتاب های ناموفق موشک ها و بحران های اقتصادی در مسیر موفقیت او وجود داشته است.

ایلان ماسک نابغه کارآفرینی، اگر چه در زمره صد ثروتمند اول جهان است، اما او را به ندرت به عنوان یک سرمایه دار و حتی سرمایه گذار می‌شناسند.


نام ویدیو: ایلان ماسک، نابغه کارآفرینی

زبان: فارسی (دوبله شده)

زمان: ۴۰ دقیقه

پیشنهاد به: کارآفرینان و علاقه مندان کارآفرینی

مشاهده بخش‌هایی از این آموزش ویدیویی:

 

این ویدیو را می توانید بصورت کامل از اینجا دریافت نمایید:

دانلود و دریافت کنید

شگرد ساده ایلان ماسک برای موفقیت

ترکیبی از جاه طلبی و هوش تجاری بالای ایلان ماسک او را به مردی که امروزه می شناسیم تبدیل کرده است. مت دیش مدیر عامل شرکت ایریدیوم در مورد ماسک می گوید: با وجود برنامه‌های بلند پروازانه ماسک، او فردی عملگراست که می داند چگونه باید یک شرکت ساخت.

 

اولین گام ایلان ماسک برای ساخت یک امپراتوری

Zip2 یک راهنما شهری آنلاین بود که محتوای لازم برای سایت‌هایی مثل نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون را تامین می‌کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت کامپیوتری کامپک(Compaq)، شرکت Zip2 را با قیمت ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام خرید. شخص ایلان ماسک، از این معامله‌ تاریخ‌ساز، ۲۲ میلیون دلار به ایلان رسید. اما این تازه اول راه بود.

 

دومین گام ایلان ماسک

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹، شرکت X.Com را تاسیس کرد. این شرکت در زمینه‌ خدمات مالی آنلاین فعالیت می‌کرد. یک سال بعد، این شرکت با کانفینیتی(Confinity) ادغام شد و سرویس معروف پی‌پال (PayPal) متولد شد.

در سال ۲۰۰۲ هم فروشگاه اینترنتی eBay، شرکت PayPal‌ را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

 

ایلان رویا تسخیر فضا را در سر دارد

سال ۲۰۰۲، ایلان ماسک نابغه کارآفرینی، به‌سراغ علاقه‌مندی دیگرش یعنی فضا رفت و SpaceX را راه انداخت. او با جاه‌طلبی تمام می‌خواست سفرهای فضایی را وارد مرحله‌ی جدیدی کند.

ایلان ماسک: “اگر موضوعی به اندازه‌ کافی مهم است، باید آن را امتحان کنید، حتی اگر نتیجه‌ احتمالی شکست باشد.”

در این آموزش به روش‌های مدیریتی این نابغه کارآفرین و ثروت آفرین پرداخته شده است، که مشاهده آن برای علاقه مندان ایجاد کسب و کار و مدیران بسیار پیشنهاد می‌گردد.
تیزر این ویدئو که به زبان فارسی دوبله شده است را می‌توانید در بالای همین صفحه مشاهده کرده و ویدئو کامل آن را در بخش پایین دریافت کنید.

دانلود و دریافت کنید