۵ عادت مدیران موفق که نشان میدهد شما برای رهبری و رئیس شدن به دنیا آمده اید

نوع فایل
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
160 بازدید
رایگان
دانلود کنید
  دانلود رایگان

۵ عادت مدیران را شاید بارها شنیده باشید و هزاران کتاب مربوط به رهبری و مدیریت طی دهه ها نوشته شده است که هر کدام مدعی ایده ها و ایدئولوژی های است تا شخص را به رهبری تبدیل کند.

اگر میخواستیم که بهترین موارد از این کتاب ها را در یک خلاصه دقیق فشرده کنم این حقیقت باقی می ماند که: رهبری کاری است حول محور سرویس دهی به افراد و ایجاد ارتباط. برای قرار گرفتن در چنین جایگاه والایی شخص بایستی قرابتی طبیعی با هر دو مورد داشته باشد. در غیر این صورت خودتان را مدیر ننامید.

برای رسیدن به استاندارهای فوق العاده بالای ارتباط انسانی که خود در معرض خطر فضای تجاری پیچیده است، اینجا ۵ عادت مدیران موفق را که باید در مجموعه استراتژی های هر رهبری وجود داشته باشد را مشخص کرده ایم.

  1. افراد را ارتقا دهید.

یکی از نشانه های رهبر خوب بودن ایجاد یک سازمان آموزشی و یادگیرنده است که روی دانش تک تک اعضا حساب میکند تا اینکه مثل سازمان های دارایی رده بندی قدیمی روی دانش فردی که در راس رده قرار دارد حساب کند.

رهبرانی که به دنبال برنامه ریزی برای ارتقایی مهارت ها، قابلیت ها و هدایت دیگران هستند از یک برتری متمایزی و ذاتی و تلاش اختیاری آغاز می‌شود.

  1. اعتماد ایجاد کنید.

در عصری که با فضای کار مجازی، پراکنده و نامتمرکز روبرو هستیم برخلاف هر زمان دیگری رهبران با چالش های تجاری مواجه هستند. برای اطمینان از اینکه تیم ها منسجم باقی مانده اند و در یک مسیر پیش می روند، اعتماد بایستی در مبنا و شالوده تمامی تعاملی و بازخوردهای انسانی وجود داشته باشد. زمانی که رهبرانی کار درست انجام داده و کارها را درست انجام میدهند اعتماد و احترام مردمشان را بدست می آورند و به عنوان افرادی مورد اعتماد و مسئول در برابر اعمال خود به آنها نگاه می شود.

  1. بازخوردها را جستجو کنید

به بیان گری دیج، رئیس دفتر اجرایی شرکت ۳ مورد از مهمترین کلمات در زبان انگلیسی I don’t know می باشد یعنی (( نمیدونم)). وی با من اینگونه در میان گذاشت که زمانی که وی با ندانستن کنار آمد و ((خود)) را کنار گذاشت و به جستجوی دیدگاه ها، افکار و ایده های دیگران پرداخت، بیشتر فراگرفت و آموخت و اطلاعات سریعتر منتقل شدند. بسیار مهم است که پذیرایی این نکته باشید که قرار نیست همه پاسخ ها را بدانید و آماده دریافت و ادغام بازخور از سوی تمامی سهام داران باشید.

  1. سایرین را برای یک ماموریت مشترک متحد کنید.

رهبران خوب به طور ذاتی میدانند که چگونه ماموریت سازمان ها را با استفاده از درگیر کردن و ایجاد شور و اشتیاق در میان کارکنانشان تقویت و مستحکم کنند. اینان به طوری ماهرانه مشاغل را طرح ریزی کنند که به کارمندان فرصت می دهد از این شور و انرژی بهره برداری کنند و روش هایی بیابند تا هدف و معنای بیشتری در کار افراد تزریق کنند تا با ماموریت تلفیق شود. بنابراین سوال مطرح شده در ذهن هر رهبری این خواهد بود که : آیا هر کدام از اعضای ارزشمند تیم می توانند ماموریت شرکت را به طور صحیح توصیف کنند.

  1. بر زندگی افراد تاثیر گذار باشید.

زمانی که بر سر بالش می گذارید از خود این سوال را بپرسید: آیا امروز بر کسی تاثیری گذاشتم به بهترین رهبران این کره خاکی تعهدی همه جانبه برای تغییر زندگی مردم دارند و به نوعی اینکار در خونشان است و ژن آن را دارند. چنین پرسشی شما را مجبور خواهد کرد تا معیارها و استاندارهای برتر رهبری را بسنجید که خود دنیایی از فرصت ها را ایجاد میکند تا تاثیری فوری بر افراد به لحاظ مزیت رقابتی آن به جای گذارد.

 

نظرات خود را درمورد ۵ عادت مدیران موفق در بخش دیدگاه های پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید: