پس انداز کردن پول را آیا کودکان لازم است یاد بگیرند؟

پس انداز کردن پول و نحوه آموزش آن به کودکان بسیار مهم است.دراین ویدیوی آموزشی به تایلند می رویم. جایی که در مدارس ابتدایی، با روانشناسی اصول پس انداز پول به دانش اموزان آموزش داده می شود:

در عین حال که گروهی معتقدند یاد دادن پس انداز به کودکان لازم است ، گروهی بر این باورند که جمع آوری و پس انداز پول ممکن است کودکان را به خصلتهای نادرستی از جمله خساست، خرج نکردن پول و عدم لذت از کودکی و … سوق دهد.

ما به کودکان پول توجیبی می‌دهیم، چون با این کار مدیریت مالی را به آنها آموزش می‌دهیم. کودکانی که مجبور به مبارزه وتلاش برای مسائل مالی می‌شوند نه تنها مسوولیت مالی بیشتری پیدا می‌کنند، بلکه در تمامی زمینه‌های زندگی نیز مسوول‌تر بار می‌آیند.

به این معنا که کودکان با مهارت‌های پس انداز کردن و به جای مدیریت مالی برای مدیریت و پیشبرد وظایفشان در مدرسه نیز بهتر عمل می‌کنند.

همان‌گونه که می‌دانیم صرفه‌جویی به مفهوم مصرف چیزی به شکل درست و مناسب آن است. پول تمام انسان‌ها را چه کودک و چه بزرگسال در موقعیتی قرار می‌دهد که نیاز به تصمیم‌گیری و انتخاب پیدا می‌کنند.

آموزش، تشویق، و توانا ساختن کودکان در نحوه خرج کردن پول، آنها را قادر می‌سازد تا بهتر بتوانند درآمدهای خود را در آینده پس‌انداز کنند و قسمت اعظمی از دارایی‌های خود را در آن زمان ذخیره سازند.

آیا شما در کودکی صاحب یک قلک بوده اید ؟ آیا اندکی از پول خود را پس انداز می کردید ؟ آیا در آن زمان تمایل داشتید که یک حساب بانکی به نام خود داشته باشید ؟ پس حتما این ویدیوی آموزشی را مشاهده نمایید.

شما در این مورد چگونه فکر می کنید ؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما درمیان بگذارید: