پوشش دادن تصویر در فیلم برداری و کارگردانی چطور است؟

جشنواره تخفیف یلدای 97

پوشش دادن تصویر فرایندی است که در آن ما از هرآنچه که به آن علاقه داریم فیلمبرداری کنیم یا از هرچیزی که ممکن است هنگام تدوین از آن خوشمان بیاید. ساده ترین شکل پوشش این است که یک نمای مستر را نشان دهیم تا محیط کامل را در بر گیرد.

در این ویدیوی آموزشی و در ادامه مجموعه آموزش کارگردانی ، به نحوه پوشش دادن تصویر در فیلمبرداری می پردازیم:

 

همانطور که در ویدیوی پوشش دادن تصویر مشاهده میکنید، دوربین هارا در جاهایی که ممکن است نیاز باشد و با در تدوین به آن احتیاج پیدا خواهیم کرد، قرار دهیم. در این تصویری که در این ویدیو مشاهده می کنید، کارکترها را پوشش می دهیم. اما در عین حال می توانیم از شکل، حرکت بدن بازیگر یا هرچیزی که مربوط به صحنه باشد، فیلم برداری کنیم. (به ویدیو توجه کنید)

وقتی که فیلم را با یک نمای کامل شروع می کنیم، کات هایی که بعد از آن می زنیم جزئی مهم از صحنه به شمار می آیند. چون وقتی بین کارکترها برش می زنیم، نشان می دهیم که چقدر به محیطی که در نمای کامل نشان داده ایم وابسته ایم.

اگر نمای کامل را نداشتیم، فهمیدن مکان و ارتباطات بین کارکترها سخت بود. اما نشان دادن صحنه با یک نمای کامل باعث منسجم و واضح شدن آن دربرابر مخاطب می شود.

قدم بعدی این است که چند نمای دونفره، سه نفره و چند ریورس را برای تنوع تصویر به نماهای تصویربرداریمان اضافه کنیم، تا پرسپکتیو یا نقطه دید به آن قسمت از صحنه که در آن لحظه جالب یا مهم است، تغییر کند.

این یک روش معمول و مناسب برای پوشش دادن تصویر در یک صحنه است. اما شاید بهترین روش نباشد و سایر روشهای پوشش تصویر در این ویدیوی آموزشی کاربردی به شما معرفی و آموزش داده شده است که پیشنهاد میکنم حتما آن را مشاهده و برای دوستان علاقه مندتان بفرستید.

 

نظرات خود را در مورد ویدیوی پوشش دادن تصویر و این مجموعه آموزشی پایین همین صفحه به ما ارائه کنید:

شما هم مدرس شوید
ایتوک سنتر

ایتوک سنتر

به عنوان مرکز آموزش و یادگیری، بستری برای نشر دانش و ارائه آموزش توسط اساتید و دانشجویان را فراهم نموده است. شما هم میتوانید با مراجعه به بخش ارسال آموزش، دانش خود را بانام خودتان روی این سایت منتشر و خودرا معرفی کنید.

More Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *