آموزش کارگردانی بصورت ویدیویی و با زیرنویس فارسی – انواع شات ها و اندازه آنها

آموزش کارگردانی بصورت ویدیویی و با زیرنویس فارسی ، که در اولین بخش و برای شروع از اندازه شات ها و اسامی آنها آغاز میکنیم ، تا این مجموعه آموزشی برای شما ساده تر باشد.

در ویدیوی آموزشی زیر که بصورت زیرنویس فارسی ارائه می گردد،  با انواع شات ها و اندازه آنها آشنا می شوید:

 

همانطور که در این ویدیو مشاهده می کنید، فول شات ، شامل تمام قاب صفحه می شود. مدیوم فول شات ، نمای بسته تری دارد و قاب نمای نا زیر زانو را دربر می گیرد. کابوی شات هم به اندازه ای است که اصطلاحاً تفنگ در دست بازیگر دیده شود و این شات و اصطلاح از فیلمهای وسترن گرفته شده است.

مدیوم شات فقط از پایین کمر به بالا را در قاب تصویر جا می دهد. بعد از مدیوم شات، تعدادی از انواع کلوزشات ها را داریم. مدیوم کلوز شات دقیقاً از بالای کمر به بالا را در بر میگیرد.

کلوز شات هم در ناحیه سینه تصویر را قطع میکند.

از کلوز شات بالاتر، ما تعدادی از کلوزآپ ها را داریم: ابتدا نمای واید کلوز آپ، فول کلوزآپ و مدیوم کلوزآپ ، ودر نهایت هم اکستریم کلوزآپ را خواهیم داشت. البته همه در مورد این اسامی هم نظر نیستند و گاهی به نامهای دیگری از این شات ها استفاده می کنند.

آموزش کارگردانی و نکات مهم :

در صورتی که سوژه حرکت داشته باشد که اغلب اینطور است، این اسامی بی معنا می شوند و برای مشاهده تصاویر نماهایی که نام برده شد و توضیحات مختصری داده شد، حتما این ویدیو را مشاهده کنید و در ادامه نیز سایر بخشهای آموزش کارگردانی که بصورت ویدیویی و با زیرنویس فارسی تهیه و ارائه شده است را مشاهده نمایید و برای مشاهده دوستان علاقه مند به کارگردانی نیز ارسال کنید.

 

نظرات خود را در مورد این ویدیو و این مجموعه آموزشی پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: