چطور یک برنامه نوشتن فیلمنامه برای خود بگذارید و طبق برنامه پیش بروید

برنامه نوشتن فیلمنامه برای خود بگذارید و طبق برنامه پیش بروید

اگر برنامه خود را جدی نگیرید، نویسنده شدن فایده ندارد. برنامه ریزی برای فیلمنامه نویسی شاید به نظر کلیشه است ولی مهم‌ترین کاری که برای فیلمنامه‌نویس شدن باید انجام دهید، نوشتن است. و نه فقط وقتی حوصله آن را دارید بلکه هر روز.
برای این که بدانید چگونه می‌شود یک فیلمنامه‌نویس شد باید هر روز هر چند ساعت که می‌توانید بنویسید. چرا که افراد زیادی آن بیرون هستند که همین کار را می‌کنند و معامله‌ها و پروژه هایی گیرشان می‌آید که شما به دنبالش هستید.

چگونه هر روز بنویسید :

همه ما هر از گاهی به انگیزه نیاز داریم و برای همین یک نصیحت از جری سینفیلد را درمورد برنامه نوشتن فیلمنامه نقل می‌کنیم که می‌گوید چگونه هر روز نوشتن را برای خود ساده‌تر کنید:

  • یک تقویم و یک ماژیک بزرگ بخرید
  • تقویم را جایی نصب کنید که در دید باشد، مثلا بالای کامپیوترتان
  • تصمیم بگیرید که می‌خواهید روزانه چند ساعت بنویسید: شش‌ساعت، یک‌‌سال، نیم‌ساعت
  • هر روزی که می‌نویسید یک‌ضربدر قرمز روی آن خانه بزنید
  • بدون شکستن زنجیر پیش بروید

برنامه نوشتن فیلمنامه

حتی اگر روزی ده‌دقیقه بنویسید نیز تاثیر دارد. بالاخره چیزی نوشته‌اید. تعهد به نوشتن ده‌دقیقه ساده‌تر از یک‌ساعت نوشتن است و خواهید دید که ده‌دقیقه زود به بیست یا شصت‌دقیقه بدل می‌شود.
حقه سینفیلد ابزار قدرتمندی برای این است که شما را وارد ریتم نوشتن هر روزه کند. به آن متعهد باشید و می‌بینید که نسبت به افراد دیگری که مشتاق نویسندگی هستند چه مزیتی دارید.

برای خود هدفی در نظر بگیرید مانند حداقل کلمات یا تعداد صفحات روزانه و به آن هدف برسید. حقه سینفیلد به شما کمک می‌کند. این قدم را بردارید و یکی از بزرگ‌ترین مانع‌ها برای فیلمنامه‌نویس شدن را از جلوی خود بردارید.
ما پیشنهاد می‌کنیم روزی حداقل سه‌ساعت بنویسید ولی همه‌اش به این بستگی دارد که واقعا چقدر آن را می‌خواهید.

اگر تری روسیو (نویسنده Pirates of the Caribbean) قبل از این که یک حرفه‌ای شود می‌توانست سه‌ساعت زودتر بیدار شود تا قبل از سرکار رفتن بنویسد، چه چیزی جلوی شما را گرفته است؟

 

نظراتتون را در مورد این آموزش در پایین همین صفحه بیان کنید: