بازیهای کامپیوتری و ویدیویی آیا مضر هستند یا مفید ؟

بازیهای کامپیوتری و ویدیویی همواره مورد توجه و علاقه کودکان و حتی بزرگسالان بوده است . هر ساله با توجه به علاقه مندی این طیف وسیع از مخاطبان در سطح جهان، شرکتهای تولید و پخش کنسولهای مختلف بازیهای کامپیوتری و ویدیویی سود سرشاری از این علاقه مندی مخاطبان بازی به دست می آورند.

صحبت از یک صنعت چند صد میلیون دلاری است که این صنعت را فقط علاقه مندان آن به این سرمایه رسانده اند. اکثر مردم فکر میکنند فقط یک گروه خاص به بازیهای کامپیوتری و ویدیویی می پردازند و فکر میکنند فقط این بازیها مخصوص کودکان است. اماحقیقت اینجاست که بازیکنان اصلی، بزرگسالانی هستند که بیش از ۳۵ سال دارند، علاقه بیشتری به این بازیها دارند و هرروز هم به تعداد آنها افزوده میشود.

اما علت این موضوع چیست و آیا واقعا آیا بازیهای کامپیوتری و ویدیویی مضر هستند ؟

در این ویدیو که به زبان فارسی دوبله و ارائه شده است و مشاهده آن را بسیار پیشنهاد میکنیم، پاسخ این سوال مهم را به شما می دهیم :

این صنعت مرز میان کشورها را در نوردیده است و صنعت بازیهای کامپیوتری ابعادی جهانی دارد و بریتانیا بیشترین سهم را در اروپا به خود اختصاص داده است.

بازیهای کامپیوتری و ویدیویی آنقدر متنوع هستند، که هرروز یک بازی جدید و مطابق با سلیقه ما به بازار می آید و به راحتی در دسترس ما قرار می گیرد. علاوه بر آن، تنوع کنسولهای بازی، کیفیت صوت و تصویر و گرافیک و همچنین موضوعات این بازیها نیز بر جذابیت این موضوع افزوده است.

در این ویدیو خواهید دید که طبق نظر کارشناسان و تحقیق محققین که ارزش زیادی هم برای تحرک و هم برای بازی و تمرکز قائل هستند، بررسی های مختلفی صورت گرفته و نتیجه آن نشان میدهد که بازیهای کامپیوتری و ویدیویی آیا مضر هستند یا مفید ؟

لطفا نظرات خود را پس از مشاهده ویدیو در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: