کارت بازرگانی چیست و نحوه درآمدزایی از صادرات با کارت بازرگانی چگونه است؟

کارت بازرگانی یکی از مهم ترین مواردی هست که برای هر کسب وکار واردات و صادرات که مورد نظر شما باشد، الزامی هست. در این ویدیوی آموزشی به این موضوع می پردازیم که بطور کلی کارت بازرگانی چیست و نحوه درآمدزایی از صادرات یا واردات با کارت بازرگانی چگونه است؟ :

نکته مهم این است که حتماٌ به خاطر داشته باشید که هرگز کارت بازرگانی خودتان یا شرکتتان را در اختیار دیگران و خصوصاً کسانی که آنها را نمی شناسید و به آنها اطمینان ندارید قرار ندهید.

چون بسیار مواردی پیش آمده است که افراد یا شرکتها با سوءاستفاده از کارت تجاری شخص یا شرکت دیگری و به نام او اقلام گران قیمتی مانند خودرو وارد کشور کرده اند و مالیات آن واردات بر عهده صاحب اصلی و دارنده کارت افتاده است که کلاً از ماجرا بی اطلاع بوده و صرفاً کارت خود را بر اساس اطمینان در اختیار آن شخص یا شرکت قرار داده است.

اما همانطور که در این ویدیو مشاهده می کنید، بطور کلی میتوانید به دو صورت درخواست اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی استان خودتان بدهید و آن را پس از طی مراحل اداری دریافت کنید:

بصورت شخص حقیقی (شخصی) و یا شخص حقوقی (شرکتی) . که هردو در کشور ایران قابل دریافت و فعالیت تجاری می باشند.

البته از لحاظ کارایی و اجرایی، کارت بازرگانی شخص حقیقی و حقوقی هیچ تفاوتی باهم ندارند، فقط موضوع مالیات بر درآمد هست که برای اشخاص حقیقی بصورت تصاعدی محاسبه میشود و متغیر بین ۱۵% تا ۳۵% بر درآمد آن شخص از آن فعالیت تجاری وارداتی محاسبه میشود. اما نرخ مالیات بر درآمد واردات برای شرکتها و اشخاص حقوقی بصورت ثابت و ۲۵% محاسبه میشود.

نکته دیگر هم وجهه اطمینانی سایر شرکتهای طرف قرارداد هست، که نسبت به اشخاص حقیقی بهتر هست و تصور اینکه دارنده این کارت یک شرکت هست و نه یک شخص، اطمینان بیشتری را برای طرف مقابل این فعالیت بازرگانی ایجاد میکند.

سایر موارد و تمامی نکات و نحوه درخواست و اخذ کارت بازرگانی بطور کامل در این ویدیوی آموزشی خدمت شما ارائه شده است.

لطفا نظرات خودتون را در مورد این ویدیو در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید: