مستند ویدیویی زندگی بیل گیتس و استیو جابز (دوبله فارسی)

بیل گیتس و استیو جابز در این مستند ویدیویی جذاب و دیدنی که به زبان فارسی دوبله شده است ، به زیبایی به تصویر کشیده شده است و نشان می‌دهد که چگونه ایده های کارآفرینانه آنها توانست دنیای امروز را متحول سازد.

در این برنامه شاهد داستان پرهیجان رقابت بر سر عرضه‌ ی اولین کامپیوتر شخصی خواهیم بود؛ رقابتی که غرور و خودخواهی استیو جابز نقش تعیین‌کننده‌ ای در آن ایفا می‌کرد:

 

این مستند، پیشرفت‌های بی نظیر در حوزه ی کامپیو‌تر را مورد بررسی قرار می‌دهد و فعالیت‌های علمی نوابغی را به نمایش در می‌آورد که مهمترین پیشرفت‌های تاریخ بشری مرهون تلاش‌های بی‌دریغ آنها است.

خلاصه :

در نیمه‌ی قرن بیستم(شروع دوران دیجیتال )، کامپیو‌تر دستگاه بسیار گران‌قیمت، ضعیف و غول‌پیکری بود به وزن دو تن، که تنها در مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌ها قرار داشت و از دسترس عموم مردم خارج بود.

در دهه‌ی هشتاد میلادی، بیل گیتس و استیو جابز ، دو چهره‌ی اصلی بودند که در کانون رقابتی شدید در دنیای کامپیو‌تر قرار داشتند.

دوران دیجیتال با صلح و آرامش به وجود نیامد این دوران حاصل رقابت تلخی است میان دو تن از تاثیرگذارترین افرادی که تاکنون جهان به خود دیده است . دو تن از تاثیر گذارترین چهره های تاریخ که تاکنون جهان بخود دیده است: ” بیل گیتس ” ( نابغه جوان دنیای کامپیوتر ) و ” استیو جابز ”  ( مبتکری پر جذبه )  دو متفکری با استعداد که از هیچ تلاش فرو گذار نکردند تا درتاریخ نامشان را به ثبت برسانند وجهان را برای همیشه تغییر دهند.

طی دهه ۱۹۸۰، دو مغز متفکر امریکایی به نام‌های “بیل گیتس” و “استیو جابز” به رقابت با یکدیگر پرداختند و در این میان، زندگی میلیون‌ها نفر را تغییر دادند.

تا پیش از این، اکثر کامپیوترها به شکل دستگاه هایی عظیم در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و مراکز فنی دانشگاه‌ها به طور گسترده در دسترس عموم قرار می‌گرفتند.

لطفا نظر خود را در مورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه به ما ارائه نمایید:


 

 

شما هم مدرس شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *