چطور فقط با ۳۰ روز تغییر به انسانی موفق تبدیل شویم؟

تغییر برای زندگی من واقعاً لازم بود، چون چند سال پیش به شدت احساس کردم به پوچی رسیدم. بنابراین تصمیم گرفتم  برنامه اجرایی فیلسوف بزرگ آمریکایی مورگان سپورلاک (Morgan Spurlock) را اجرا کنم و برای چیز جدیدی ۳۰ روز تلاش کنم، که در ویدیوی زیر کامل توضیح داده شده است:

 

در واقع، این ایده خیلی ساده است. درباره یه چیزی که همیشه می خواستی به زندگیت اضافه کنی فکر کن و مدت ۳۰ روز آینده برای آن تلاش کن. از قرارِ معلوم، ۳۰ روز مدت زمانِ مناسبی است برای اضافه کردن یک عادت جدید یا کم کردن یک عادت از زندگیت، مثل دیدن اخبار.

از این چالشهای ۳۰ روزه من چند چیز یادگرفتم:

اول اینکه، به جای گذر زمان و فراموشی آن، آن زمان می تواند بسیار به یاد ماندی باشد. این بخشی از یک چالش بود که برای مدت یک ماه، من هر روز یک عکس بگیرم. و من دقیقا” جایی که آن روز بودم و کاری را که می کردم را به یاد می آورم.

من همچنین متوجه شدم از زمانی که من شروع به تغییر کردم چالشهای ۳۰ روزهً بیشتر و سختر انجام دادن، اعتماد به نفسم بالا رفته. من از مرد خرخون پشت میز کامپیوتر،تبدیل شدم به مردی که با دوچرخه سرِ کار میرود برای تفریح. حتی سال گذشته، من از کوه کلیمانجارو ، بلند ترین کوه آفریقا بالا رفتم. قبل از اینکه من ۳۰ روز چالشم را شروع کنم، من هرگز آنقدر ماجراجو نبودم.

من همچنین فهمیدم که اگر واقعا بخواهی، میتوانی هر کاری را به مدت ۳۰ روز انجام دهی.

آیا هرگز خواستی که یک رمان بنویسی؟ هر نوامبر، دهها هزار نفر از مردم تلاش می کنند که رمان ۵۰۰۰۰ کلمه ای شان را از ابتدا در طی ۳۰ روز بنویسند. از قرار معلوم، تنها کاری که باید انجام دهی اینه که ۱۶۶۷کلمه در روز برای یک ماه بنویسی. خب من انجام دادم.

در ضمن، رازش این است که تا کلمات آن روز را ننوشتی به خواب نروی. ممکن است از خواب محروم شوی اما رمانت را تمام می کنی.

حالا آیا کتاب من بزرگترین رمان آمریکاست؟ نه. من آن را در یک ماه نوشتم. آن افتضاح است. اما برای بقیه عمرم، اگر جان هادگمن را در مهمانی تد ببینم، لازم نیست بگویم ” من یک دانشمند کامپیوتر هستم.” نه ، نه ، اگر بخواهم می توانم بگویم، ” من یک رمان نویس هستم.”

دیدن این قسمت مناسب افرادی است که به دنبال شروع تغییر بزرگی در خود و زندگی شان هستند:

 


نظرات خود را در مورد این مصاحبه و کسب و کار، در پایین همـین صفحه با مـا در میان بگذارید: