تحلیل گری کسب و کار و مصاحبه با خانم آیت حسینی مشاور سرمایه گذاری نوآورانه

تحلیل گری کسب و کار مسوولیت مهمی است و به همین دلیل در این مصاحبه ویدیویی، سرکارخانم آیت حسینی- تحلیل گر کسب و کارهای نوین، معاون تحلیل و پایش اداره بازارافزایی بانک آینده، معاون سابق ارزیابی شناسا و مشاور سرمایه گذاری نوآورانه مهمان ما می باشند.

ایشان در این مصاحبه ویدیویی از تجربیات خود بعنوان سرمایه گذار خطرپذیر درحوزه شرکت های نوآور وروش های جذب سرمایه، نحوه ارائه ایده برای سرمایه گذاران و زندگی شخصی خود به عنوان یک کارآفرین سازمانی سخن می گوید.

تحلیل گر کسب و کار فردی است، که مسئول شناسایی نیازهای کسب‌وکار مشتریان و ذینفعان بوده و با هدف اینکه راهکارهای لازم برای رفع این نیازها و مشکلات موجود در کسب‌وکار، فعالیت می نماید. بنابراین تمامی متخصصین، علاقه‌مندان و فعالان در نقش تحلیل‌گر سیستم، تحلیل‌گر کسب و کار، تحلیل‌گر داده، تحلیل‌گر فرایند، معمار کسب‌وکار، مدیر و مشاور کسب‌وکار، در حوزه تحلیل کسب‌وکار قرار گرفته و در دنیای حرفه‌ای، به عنوان یک تحلیل‌گر کسب‌وکار شناخته می‌گردند.

تحلیل گری کسب و کار مسئول تعریف، مدیریت، استخراج، تحلیل، تایید و مستندسازی نیازمندی‌های کسب‌وکار، سازمان و یا یک فرایند سازمانی و ارائه راه حل مناسب، در جهت پاسخگویی به نیارمندی‌ها و دستیابی سازمان به اهداف تعیین شده آن، می‌باشد.

تحلیل‌گر کسب‌وکار در بدو عمل؛ راه‌کار از پیش تعیین شده‌ای را ارائه نمی‌دهد، اما منحصراً بر اساس نیازمندی‌های روشن و مدون است، که راهکاری ارائه می‌گردد.

تحلیل‌گران کسب‌وکار، نقش کلیدی را به عنوان پل ارتباطی میان مشتریان، ذینفعان و تیم ارائه راهکار، در سازمان‌ها، ایفا می‌کنند.

تحلیل گر کسب و کار به صورت متمایزی در حیطه‌های تحلیل مالی، مدیریت پروژه، تضمین کیفیت، توسعه سازمانی، تست، آموزش، تولید و توسعه مستندات، کاربرد دارد.

با توجه به ابعاد و نوع عملکرد سازمان، یک تحلیل‌گر کسب و کار می‌تواند در یک یا چند مورد زیر، فعالیت نماید:

  1. برنامه‌ریزی راهبردی
  2. طراحی مدل‌های کسب‌وکار
  3. طراحی فرایند
  4. تحلیل سامانه‌ها

دیدن این ویدیو مناسب افرادی است که به دنبال جذب سرمایه برای توسعه کسب و کار خود هستند.

 

این ویدیوی آموزشی را میتوانید بصورت رایگان دانلود نمایید:

رایگان – دانلود و دریافت کنید

 

نظرات خود را در مورد این مصاحبه و کسب و کار، در پایین همـین صفحه با مـا در میان بگذارید:

درباره کنسرسیوم اینترنتی

متشکل از انجمن علمی دانشجویی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران کلینیک کارآفرینی ایران باشگاه کارآفرینی شرکت توسعه سه ضلع فن آوری اطلاعات رایبد و کارگروه کسب و کار اینترنتی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + نه =