اوتیسم ، و آنچه درباره آن می دانیم و آنچه هنوز نمی دانیم

اوتیسم براستی چیست؟

وندی چانگ محقق کودک و متخصص ژنتیک، در این ویدیوی آموزشی به خوبی بحث واقعی آنچه که ما درباره طیف اختلال این بیماری می دانیم را به اشتراک می گذارد:

اوتیسم یک ناتوانی طولانی مدت است که منجر به اختلال عملکرد عصبی – روانی در فرد می شود. گر چه به نظر می رسد که اوتیسم عارضه نادری است اما اطلاعات اخیر گویای آن است که شیوع آن حتی تا۲۰ مورد در هر۱۰۰۰۰ تولد زنده می رسد.

اوتیسم در پسران ۳ – ۴ برابر بیشتر از دختران دیده می شود. اگر چه علت اصلی آن کاملاً شناخته شده نیست، اما در سال های اخیر تحقیقات و مطالعات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.

تحقیقات تأکید زیادی بر منشاء زیست شناختی و عصب شناختی در مغز دارد . در بسیاری از خانواده ها سابقه این بیماری و یا اختلالات مربوط به آن وجود داشته است که ریشه ژنتیک را مطرح می کند اگر چه تا به حال ژن خاصی که مربوط به اُتیسم باشد شناخته نشده است .

کودکان مبتلا ، کودکان سرکشی نیستند که خود رفتارهایشان را انتخاب کرده باشند.

به دلیل داشتن والدین بد ایجاد نمی گردد، به علاوه هیچ عامل روان شناختی خاصی در خصوص تأخیر رشد کودک شناخته نشده است.

به عنوان مثال، اوتیسم چندین عامل دارد، شاید عوامل به هم پیوسته ای باعث آن می شود. فراتر از نگرانی و توجه که تشخیص بیماری را احاطه کرده چانگ و تیمش به آنچه که ما از طریق مطالعات ،درمان و گوش دادن دقیق یاد گرفتیم ایم ، نگاه می کنند.

افراد مبتلا معمولاً حداقل نصف علائمی را که در زیر عنوان شده است نشان می دهند . این نشانه ها از خفیف تا شدید متغیر هستند، که پیشنهاد می کنیم این ویدیوی آموزشی را حتما مشاهده نمایید.

لطفا نظرات خود را درمورد این ویدیوی آموزشی در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید:


شما هم مدرس شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *