آنتالیا و دانلود رایگان راهنمای گردشگری و سفر به آنتالیا

آنتالیا شهری در جنوب غربی ترکیه است و از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک محدود شده است. )Korkuteli( از غرب به شهر قورقودالی یا همان کورکوتلی آنتالیا آب وهوایی کاملاً مدیترانه ای دارد که در تابستان گرم و خشک بوده و در زمستان معتدل و کمی بارانی است. میانگین دما در تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد است و در زمستان و حوالی ماه ژانویه دمای هوا به ۹ تا ۱۵ درجه سانت یگراد می رسد. جالب این است که برف و یخبندان در آنتالیا به ندرت دیده شده است.

به طور متوسط ۳۰۰ روز آفتابی در سال دارد و ۴۰ تا ۵۰ روز نیز تقریباً بارانی است و میانگین دمای سالانه در آنتالیا ۱۸.۷ درجه سانتی گراد است.
پس با این توضیحات بهترین زمان سفر به آنتالیا اوایل فروردین تا اواخر آبان است.

این شهر به ساحل و دریا در ترکیه معروف است. شهری با هیجان و جمعیت جوان همراه با انواع تفریحات آبی و بازی های آبی، رستوران ها و کافه های سنگی زیبا. هوای آن معمولاً در تمام طول سال شرجی و گرم است. چند روزی در سال باران دارد و حتی در زمستاننیز از برف خبری نیست،

بهترین زمان برای سفر به آنجا از اوایل بهار تا اواخر پاییز است. چون در این زمان میتوان در دریای زیبای مدیترانه ای شنا کرد.
برای تفریح در این شهر می توان به ورزش های دریایی چون: موج سواری، قایق رانی و اسکی روی آب، تور کشتی تفریحی و تور رفتینگ با قایقهای بادی و یا روی رودخانه های خروشان اشاره نمود.
هرسال جشنواره ها و برنامه های زیادی در آن برگزار می شود مانند جشنواره سینمایی پرتقال طلایی. اهالی آنتالیا آرام و گرم و مهمان نواز هستند. مردمی که در ش بهای تابستان در تراس خان ههای خود شام میخورند و تلویزیون تماشا می کنند.
خانه های یکدست و رنگارنگ آنتالیا جلوه زیبایی به این شهر داده است. دیوارهای بلند سبز و بنفش و قرمز با پنجر ههای سفید، نمای آپارتمان های آنتالیا را چشم نواز کرده است.

راهنمای گردشگری و سفر به آنتالیا را بصورت رایگان دانلود و دریافت نمایید: