ویدیو های تبلیغاتی و ۲۱ روش برای ساخت ویدیو های تبلیغاتی و موثر در فروش

ویدیو های تبلیغاتی امروزه به موضوعی مهم در کسب و کارها و تبلیغات و فروش آنها تبدیل شده است. مخاطبان انتظارات و سلیقه های خاصی دارند. اطراف آنها پر از ویدیو های گرافیکی و هیجان انگیز است. اما امروزه فروشندگان برای اینکه بتوانند در اثربخشی ویدیو های تبلیغاتی خود موفق شوند، باید چیزی بیشتر از یک سبیل کلفت ارائه کنند :).

در ادامه آنچه در آموزش تولید محتوا گفته شد، در اینجا به بررسی ۲۱ ایده برای تولید ویدیو های تبلیغاتی موثر و جذاب می پردازیم که میتوانید با استفاده از آنها توجه مخاطبان خود را جلب کنید. به یاد داشته باشید بسیاری از این ایده ها هنوز هم توسط فروشندگان امروزی استفاده می شوند.

۱ ویدیو های تبلیغاتی خود را شخصی کنید

اضافه کردن نام مشتریانتان در ویدیو می ‌تواند نرخ بازدید را سه برابر افزایش دهد، در اینجا باید ذکر کنیم که شخصی سازی فقط مختص به بازاریابان نیست. کاربران سایت GoVideo  می‌ توانند این کار را انجام دهند و نام، عنوان و نام شرکت خود را به سرعت اضافه کنند.

۲ راه بروید و صحبت کنید

آیا جملات زیبایی ندارید که در اینستاگرام قرار دهید؟ آیا گلدان های گل محیط کارتان برای بازدیدکنندگان زیبا نیستند؟ مشکلی نیست! از تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنید و در حالی که در محیط کار خود، پارک، اتاق کنفرانس، یا هرجایی که پس زمینه آن جالب به نظر می رسد، قدم بزنید و از خود فیلم برداری کنید.

۳ از فیلتر ها استفاده کنید

فیلترها – ساده هستند، کار کردن با آنها آسان و سرگرم کننده است و شما را حرفه ای نشان می دهند. Brock Arbo یکی از تولید کنندگان  ویدیوهای تبلیغاتی ، از فیلتر Location استفاده می ‌کند تا توجه مخاطبان خود را جلب کند و نشان دهد که در محله آنها به سر می برد.

۴ از فروشگاه مشتریان خود بازدید کنید

فروشندگان و بازاریابان با استفاده از نرم افزارهایی مانند  Listen۳۶۰ ویدئوهایی ضبط می کنند و نشان می دهند که در خیابان هستند و به فروشگاه مشتریان خود آمده اند و با آنها در حال گفتگو هستند. تحقیقات این تیم نشان می دهد که این ویدیو ها نرخ بازدید ۱۰۰ درصد داشته است و ۵۰ درصد آنها نتیجه بخش بوده است، مشتریانی که این فروشندگان سالها تلاش می ‌کردند تا با آنها قرارداد ببندند.

۵ از ویدیو های تبلیغاتی خود برای آموزش استفاده کنید 

تیم  Imagine BD ویدیو های تبلیغاتی و فروش خود را که بیشتر جنبه آموزشی دارد تا فروش، به صورت مداوم ارسال می‌کنند. این شیوه یک استراتژی بازاریابی محتوایی / بازاریابی فروش است که به آنها کمک می‌ کند تا منحصر به فرد باشند.

آنها با استفاده از این محتوای آموزشی ویدئویی، فروش خود را ۲۰درصد افزایش داده اند و به بازاریابان و فروشندگان خود کمک می کنند تا ۹۰ درصد کمتر برای فرصت هایی که احتمال فروش کمتری دارند وقت تلف کنند.

۶ موسیقی را جدی بگیرید و در ویدیوهای تبلیغاتی خود استفاده کنید

برترین آژانس های بازاریابی ویدیویی مانند کمپانی فیلم سازی  Storyboard Media تمایل دارند موسیقی های خاص را به ویدئو ها اضافه کنند، البته نیاز نیست به پس زمینه های جالب توجه آنها نیز اشاره کنیم، که این کار نیز باعث می شود تا ویدئو های آنها دلربا به نظر برسد.

۷ از یک وایت برد برای رسم نمودار استفاده کنید

گچ های رنگی هم می ‌تواند سودمند باشد. از آن برای توضیح مواردی استفاده کنید که تنها با صحبت کردن قابل توضیح دادن نیست. البته امروزه با داشتن پرده سبز و استفاده از نرم افزارهایی مانند افتر افکت نیز می توانید موارد مورد نظر خودرا در تدوین ویدیویی اضافه کنید.

۸ از سلفی و اسکرین کپچر استفاده کنید

وب سایت GoVideo ، مکانی را برای کاربران خود فراهم آورده است تا بتوانند زمانی که صحبت می کنند از خود فیلمبرداری کنند. به این ترتیب تصویری کوچک مثلاً در قسمت پایین ویدئو نمایش داده می شود (حالت تصویر در تصویر) ، که به جذب و ارتباط با مخاطبان کمک میکند.

۹  با یک متخصص در مورد موضوع مورد نظرتان مصاحبه کنید

با استفاده از یک متخصص به مشتریان خود بگویید که شما می توانید یک ارزش واقعی به آنها پیشنهاد کنید! چه در تیم تان چه در صنعت تان کمی دانش بیشتر بد نیست! 🙂

پس با مشتریان مصاحبه کنید، با افراد برتر تیمتان یا صنعت و کسب وکارتان، با یک فروشنده خوش ذوق، اگر حتما باید این مشتری را به دست بیاورید با مدیر عامل اجرایی مصاحبه کنید .

۱۰ برند خود را بسازید

Jon Levesque، مدیر اجرایی پروژه در نرم افزار فضای ابری Datadog توانسته است با ارسال یک پست ویدیوی آموزشی در LinkedIn به شهرت برسد. حالا این ویدئو که به صورت یک محتوا آموزشی ارائه شده بود باعث می شود تا مشتریان بتوانند او را پیدا کنند.

۱۱ از اشیاء بطور منطقی و مناسب در دکور ویدیوهای خود استفاده کنید

از کتاب Wile E. Coyote’s استفاده کنید و اتاق کنفرانس خود را از اشیاء پر کنید. این اشیاء می تواند حتی چیزهای به درد نخور باشد، یا چیزهای مفید مثل لیزرهای اشاره گر، یا وایت برد های کوچک – شاید هم بخواهید با آنها شوخی کنید.

۱۲ نمایش بازی کنید

ما حدس می زنیم : مدرک تئاتر به زودی به یکی از بزرگترین تقاضا ها تبدیل خواهد شد! چراکه فروشندگان و بازاریابان امروزی یک بازیگر به تمام معنا هستند. مثلاً Jeremy Leveille را در نظر بگیرید که توانست ۲۴ آهنگ پاپ و رپ را ضبط کند و ۲۳ پیشنهاد و ۱۷ موقعیت همکاری احتمالی به دست بیاورد.

۱۳ از چیزی اقتباس کنید

راجع به همان تئاتر صحبت می ‌کنیم. پس یک اقتباس ضبط کنید. ببینید که چگونه در فیلم Anchorman یا در آهنگ متن The Fresh Prince of Bel Air از این تکنیک استفاده می کنند. همیشه می توانید بیشتر ویدیو را ضبط کنید و اگر خواستید لوازم ضبط خود را کنار بگذارید و بعداً دوباره به آن مراجعه کنید تا بخش های دیگری را با توجه به سلیقه مشتریانتان ضبط کنید.

۱۴ یک مرجع ویدیویی کاملاً اختصاصی برای خود بسازید 

از یوتیوب و وب سایت هایی که نظیر این سایت هستند استفاده کنید. این وب سایتها که برای اشتراک ویدیو پیش بینی شده اند، امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهند. علاوه بر بازدیدهای زیادی که می توانید در آنها داشته باشید، یکی از از امکانات آنها ارائه کانال شخصی به شما است. می توانید یک کانال اختصاصی روی آنها به نام خودتان یا برندتان بسازید و آدرس آن را به مشتریان خود بدهید

۱۵ فردی متخصص را برای ویدیو های تبلیغاتی خود استخدام کنید 

ویدئوهایی که از Zoom و Panning در فیلم برداری آن ها استفاده شده بسیار هیجان انگیز تر از ویدیو هایی است که در آن فردی که صحبت می کند مستقیم به دوربین خیره شده. برای فیلمبرداری با یکی از دوستان متخصص و فنی ترِ خود همکاری کنید.

۱۶ برداشت های جداگانه اضافه کنید

با استفاده از قرار دادن چند دوربین و برداشت های مختلف می توانید یک ویدئو فوق العاده بسازید که بسیار هم آسان است. ببینید Storyboard Media چگونه از این تکنیک استفاده می کند. منظورم استفاده از خلاقیت در تدوین ویدیویی است. طوری که بیننده را خسته نکنید. در این حالت احساس می کنید یک نفر در حال گفت و گو با خودش است. برداشت های اضافی به زمان بیشتری نیاز دارد، اما اگر مشتری ارزشمند در انتظار شماست، حتماً باید آن را در نظر بگیرید. می توانید اینجا اطلاعات و آموزش کامل را بدست آورید.

۱۷ شخصیت خود را در ویدیو های تبلیغاتی تان نشان دهید

Ryan O’Hara معاون بازاریابی شرکت  LeadIQ است، یک ویدیوی تبلیغاتی شخصی درست کرده است تا مشتریان بتوانند او را بهتر بشناسند. به طور مشابه Suzi Linder که یک نوازنده گیتار است، یک اجرای روی صحنه فوق العاده دارد 🙂

۱۸ قبل از ضبط ویدئو تمرین کنید

آیا قبل از ورزش کردن نرمش می کنید؟ برای تولید ویدیوهای تبلیغاتی هم باید قبل از شروع خود را آماده کنید 🙂 . در ابتدا سعی کنید چند ویدئو ضبط کنید و هرگاه احساس کردید که آماده هستید، در یک برداشت برای تعدادی از مشتریان خود ویدئو ضبط کنید.
Khadijah Plummer که از تولید کنندگان ویدیوهای هیجانی است می ‌گوید ” اگر هیجان نداشته باشید دیگران به صحبت های شما اهمیت نمی دهند و قطعاً ویدئو شما را نگاه نمی کنند “. پس قبل از ضبط ویدیوی اصلی انرژی خود را بالا ببرید.

۱۹ اصول ابتدایی ویدیو را کاملا رعایت کنید 

خوب لباس بپوشید، در نور مناسب فیلم برداری کنید، نکات جالبی برای صحبت های خود انتخاب کنید، همیشه با یک سؤال کار خود را به پایان برسانید. می توانید اینجا اطلاعات و آموزش کامل را بدست آورید.

۲۰ حس شوخ طبعی خود را در ویدیو های تبلیغاتی تان نشان دهید

Jeff Howell، مدیراحرایی شرکت Growth، تولید کننده نرم افزار مراقبت در خانه  AyalaCare، علاقه دارد ویدئوهای خود را با جملات مشهور خنده دار شخصیت های نامدار به پایان برساند. پس شما هم اطمینان حاصل کنید که با جملات خود روابط دوستانه ایجاد می کنید، شوخی های شما به جا باشد و وارد این چهار موضوع هم نشوید: سیاست، مذهب، حقوق، انتقاد.

۲۱ داستان های ویدئویی تان را خودتان بسازید

بله درست است، باید کمی بیشتر روی آن کار کنید، اما اگر مشتریان شما محدود هستند و مشتریان بسیار با ارزشی هستند، کمی سرمایه گذاری بیشتر روی این ویدئوها باعث می ‌شود تا ویدئو شما به ویدئویی تبدیل شود که همه باید آن را ببینند. Jeff Howell  از شرکت AyalaCare بخشی از ویدئو های خود را خودش داستان ‌نویسی کرده است.

 

شما با چه چالش ها و تجربه هایی در تولید ویدیوهای تبلیغاتی روبرو شده اید ؟

اگر ایده یا تجربه ای در این مورد دارید، در بخش دیدگاه ها بیان کنید .