۱۰ مدل محبوب ترین راه های درآمدزایی و ایجاد کسب وکار

راه های درآمدزایی زیادی نسبت به نوع محصولات مختلف وجود دارد . صرف نظر از اینکه محصول، سرویس یا برنامه چگونه محصول شما خوب است، تنها زمانی مفید است که بتوانید آن را در دست مشتریان هدف خود قرار دهید. اما هنگامی که یک پیشنهاد نهایی ارائه می کنید، فروش آن باید آسان باشد، درست است؟ نه واقعا. فاکتورهای بی شماری وجود دارد که باید زمانی که محصول خود را به بازار عرضه می کنید، مانند صنعت مورد نظر خود، چه محصول فروش اینترنتی یا سخت افزار فیزیکی را می فروشید، کانال های مورد استفاده شما برای جذب، باید وجود داشته باشد. مشتریان شما و غیره
مؤسسه موسس کمک کرده است بسیاری از راه اندازی های سودآور در سراسر جهان را راه اندازی کرد. درخواست یک برنامه در یک برنامه در یک شهر در نزدیکی شما!
به همین دلیل ما یک راهنمای جامع را ارائه دادیم که به وضوح برخی از مدلهای معمول درآمد را برای استفاده از پیشنهادات خود به همراه مزایا و معایب هر کدام برای کمک به انتخاب بهترین راه های درآمدزایی برای شرکت شما به کار می برد.

مدل کسب و کار در مقابل درآمد مدل در مقابل جریان درآمد
قبل از اینکه به انواع مختلف مدل های درآمد وارد شویم، باید زمان کمتری بین تعاریف “مدل کسب و کار”، “مدل درآمد” و “جریان درآمد” تمایز قائل شویم، زیرا اغلب آنها به طور تعویض استفاده می شوند. در مقاله GlowingStart، “تفاوت بین مدل درآمد، جریان درآمد و مدل کسب و کار”، الکس جنادینیک کار بسیار خوبی را برای توضیح تفاوت بین این اصطلاحات انجام می دهد. آنها در زیر خلاصه شده اند:
• جریان درآمد یک منبع منفرد درآمد شرکت است. یک شرکت می تواند صفر و یا بسیاری از جریان های درآمد داشته باشد، بسته به اندازه آن.
• مدل درآمد استراتژی مدیریت جریان درآمد شرکت و منابع مورد نیاز برای هر جریان درآمد است.
• مدل کسب و کار سازمانی است که شامل تمام جنبه های یک شرکت است، از جمله مدل درآمد و جریان های درآمد، و توضیح می دهد که چگونه همه آنها با هم کار می کنند.

انواع راه های درآمدزایی :
انواع مختلفی از مدل های درآمد وجود دارد، بنابراین این لیست به هیچ وجه تلاش برای فهرست همه آنها نیست، به خصوص از آنجا که بسیاری از آنها با نام های دیگر در جامعه راه اندازی بروید. با این حال، در زیر ده ها مدل محبوب ترین و موثر درآمد به کار رفته در شرکت های بزرگ و کوچک است.
مقاله Genadinik، “مدل های مختلف درآمد”، برخی از مدل های معمول درآمد را پوشش می دهد که تعداد زیادی از تازه کارها برای شروع اولین فروش خود استفاده می کنند. در اینجا مدل های درآمدی که او در زیر پوشش می دهد:

۱. مدل درآمد مبتنی بر تبلیغات:

راه های درآمدزایی مبتنی بر تبلیغ شامل ایجاد آگهی برای یک وبسایت، سرویس، برنامه یا سایر محصولات خاص و قرار دادن آنها در کانال های استراتژیک و ترافیکی است. اگر شرکت شما یک وب سایت داشته باشد یا شما یک شرکت مبتنی بر وب دارید، گوگل AdSense یکی از رایج ترین ابزارهای تبلیغاتی است. برای اکثر وبسایتها، AdSense حدود ۵ تا ۱۰ دلار برای هر ۱۰۰۰ نمایش درآمدی کسب میکند.
مزایا: درآمد حاصل از تبلیغات یکی از ساده ترین و ساده ترین روش ها برای اجرای مدل های درآمد است، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها از تبلیغات به عنوان منبع درآمد استفاده می کنند.
معایب: برای تولید درآمد کافی برای جلوگیری از کسب و کار، شما باید میلیون ها کاربر را جذب کنید. علاوه بر این، اکثر افراد آگهی های مزاحم پیدا می کنند که می تواند به میزان کم کلیک و به این ترتیب درآمد کمتر باشد.

۲. مدل درآمد وابسته (همکاری در فروش):
یکی دیگر از راه های درآمدزایی مبتنی بر وب، مدل درآمد وابسته است که با ارتقاء لینک ها به محصولات مربوطه و جمع آوری کمیسیون در فروش این محصولات کار می کند و حتی می تواند در ارتباط با تبلیغات یا جداگانه کار کند.
مزایا: یکی از واضح ترین مزایای استفاده از یک مدل درآمد وابسته، این است که به طور کلی پول بیشتری را نسبت به مدل های درآمد مبتنی بر تبلیغ ایجاد می کند.
معایب: اگر از مدل درآمد وابسته برای راه اندازی خود استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که مبلغ پولی که می دهید، محدود به اندازه صنعت شما، انواع محصولاتی است که شما می فروشید و مخاطبان شما.

۳. مدل درآمد حاصل از معاملات:

شرکت های بی شماری، هر دو تکنولوژی گرا و در غیر این صورت، تلاش می کنند تا بر مدل درآمد معاملاتی تکیه کنند و همچنین به دلایلی نیز. این روش یکی از راههای مستقیم تولید درآمد است، زیرا این امر شامل یک شرکت ارائه دهنده خدمات یا محصول و مشتریان برای پرداخت آنها به حساب می آید.
مزایا: مصرف کنندگان به خاطر سادگی و مجموعه وسیع تر گزینه ها بیشتر به این تجربه جذب می شوند.
معایب: به دلیل مستقیم بودن مدل درآمد معاملات، بسیاری از شرکت ها خودشان را به کار می گیرند، که به معنی رقابت بیشتر و بدتر شدن قیمت است، و به همین دلیل، پول کمتری برای هر کسی که از این مدل استفاده می کند.

۴. مدل درآمد اشتراک

راه های درآمدزایی اشتراکی مستلزم ارائه مشتریان به یک محصول یا خدماتی است که مشتریان می توانند برای مدت زمان طولانی، معمولا ماه به ماه یا حتی سال به سال، پرداخت کنند.
مزایا: اگر شرکت شما به اندازه کافی در حال توسعه است، این مدل می تواند درآمد تکراری را تولید کند و حتی می تواند از مشتریان بهره مند شود که صرفا تنبل هستند تا اشتراک خود را به شرکت خود لغو کنند (که مخفی کثیف اشتراک است) بر اساس مدل).
معایب: از آنجا که این مدل بسیار بستگی به داشتن یک پایه مصرف کننده بزرگ دارد، برای حفظ نرخ اشتراک بالاتر از نرخ لغو اشتراک بسیار مهم است.
در پست وبلاگ “مقایسه مدل های تجاری با مدل های فروش”، دیو پارکر راه های مختلفی را که یک شرکت می تواند محصول یا خدمات خود را به فروش برساند، تشریح می کند تا بر بازار تأثیری بر نحوه قرار گرفتن محصول در بازار داشته باشد. در اینجا روش هایی است که او توصیف می کند:

۵. فروش وب

این یک بخش از راه های درآمدزایی معاملاتی است که مشتری آن را به طور مستقیم برای یک محصول یا خدمات پرداخت می کند، به جز اینکه مشتری ها باید از طریق جستجو در وب یا بازاریابی خارج از کشور به شرکت شما وارد شوند و معاملات صرفا از طریق اینترنت انجام شود.
مزایا: کار فروش وب با طیف گسترده ای از ارائه ها، از جمله نرم افزار، سخت افزار و حتی سرویس اشتراک.
معایب: فروش ارتباط با مدل فروش وب ناسازگار است، بنابراین اگر شرکت شما به مشاوره یا اقلام بزرگ بلیط (کالاهای با ارزش بالا از قبیل خانه ها، وسایل و ماشین ها) مرتبط باشد، باید مدل سازی کنید که مناسب تر است پیشنهاد شما

۶. فروش مستقیم

دو نوع فروش مستقیمی وجود دارد: درون فروش، که در آن کسی برای ایجاد یک سفارش یا نمایندگی فروش از مشتریان دعوت می کند؛ و فروش خارج از کشور، که یک معامله فروش به صورت صورت است.
• مزایا: مدلهای فروش مستقیم با چرخه های فروش ارتباطات، چرخه های فروش سازمانی یا چرخه های فروش پیچیده که به چندین خریداران و نفوذگران مربوط می شود، عالی عمل می کنند.
• معایب: مدل فروش مستقیم اغلب نیازمند استخدام یک تیم فروش از نوع خاصی است، که به معنی آن است که برای اقلام قیمت بلیط کوچک مطلوب نیست. اگر پیشنهاد شما در محدوده ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار قیمت باشد، شما با ایجاد یک شرکت قابل مقیاس مشکل خواهید داشت.

۷. فروش کانال (یا فروش غیرمستقیم)

مدل فروش کانال متشکل از نمایندگان یا نمایندگان فروش محصول شما برای شما و یا شما یا نمایندگی فروش محصول است. مدل درآمد وابسته یک مدل همراه خوب برای این است، به ویژه اگر پیشنهاد شما یک محصول مجازی است.
• مزایا: مدل فروش کانال ایده آل برای شرکت هایی است که دارای یک محصول هستند که به فروش می رسند و می توانند سود بیشتری به دست آورند.
• معایب: از این مدل استفاده نکنید، اگر محصول شما نیاز به تبلیغ در بازار شما داشته باشد، یا اگر محصول شما با شریک خود رقابت کند، آن هم به دلیل اینکه شما و دیگران را تحت فشار قرار نمی دهد.

۸. فروش خرده فروشی

خرده فروشی به معنی ایجاد یک فروشگاه بزرگ سنتی یا فروشگاه خرده فروشی است که در آن شما کالاهای فیزیکی را به مشتریان خود ارائه می دهید. در نظر داشته باشید که مدل فروش خرده فروشی به فضای قفسه ای (که باید پرداخت کنید) در فروشگاه های موجود نیاز دارید و برای محصولاتی که نیاز به تدارکات برای رسیدن به مشتریان خود دارند، مناسب است.
• مزایا: خرده فروشی یک راه عالی برای ارائه معاملات و محصولات متناسب با یک پایگاه مشتری موجود برای کمک به افزایش آگاهی از نام تجاری است.
• معایب: مسیر فروش خرده فروشی ایده آل برای شرکت های شرکت های زود یا شرکت هایی نیست که محصولات دیجیتال مانند نرم افزار یا برنامه ها را ارائه می دهند.
در مقاله Domain.me، “برنامه ریزی مدل های توسعه و درآمد برای راه اندازی شما”، سارا سبز لیست مدل های درآمد موثرتری را برای شروع کسب و کار، از جمله دو که بر اساس ایده دادن چیزی به مشتریان خود به صورت رایگان برای کمک به تولید درآمد در نهایت.

۹. محصول رایگان است، اما سرویس ها نیستند
این مدل راه های درآمدزایی در مقایسه با سایرین منحصر به فرد است؛ در این صورت باید محصول خود را به صورت رایگان بفرستید، اما مشتریان نیاز به پرداخت هزینه نصب، سفارشی سازی، آموزش یا سایر خدمات اضافی را دارند.
• مزایا: این مدل برای ایجاد اعتماد با پایه مشتری خود و ارتقاء آگاهی از نام تجاری عالی است؛ چرا که هر شرکتی که هر چیزی را به صورت رایگان ارائه می دهد، وزوز قابل توجهی را تولید می کند.
• معایب: به یاد داشته باشید که استفاده از این مدل به این معنی است که شما اساسا سرویس کسب و کار را با محصول به عنوان هزینه بازاریابی اداره می کنید. همچنین، یک مدل مثل این است که همیشه بهترین برای بزرگ کردن شرکت شما در دراز مدت نیست، بنابراین چشم خود را در مدل های درآمد اضافی برای استفاده بعد از آن.

۱۰. مدل فریمیم
مدل freemium یکی از راه های درآمدزایی است که خدمات اساسی شرکت رایگان است، اما کاربران باید برای ویژگی های اضافی حق بیمه، پسوند، توابع و غیره پرداخت کنند. یکی از بزرگترین شرکت ها برای استفاده از این مدل Linkedin، پلت فرم محبوب ترین کسب و کار / رسانه های اجتماعی است.
• مزایا: همانند مدل قبلی، مدل freemium چیزی برای کاربران فراهم می کند که یک راه عالی برای به دست آوردن طعم محصول و یا خدمات خود است، در حالی که در عین حال آنها را مجذوب خود می کند تا بعدا چیزی را پرداخت کنند.
• معایب: این مدل از راه های درآمدزایی به سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان و پول برای رسیدن به مخاطبان خود و حتی بیشتر تلاش برای تبدیل کاربران آزاد به پرداخت مشتریان.

مشاوره رایگان توسعه کسب و کار یا صادرات : مشاوره رایگان کسب و کار برون سپاری صادرات

8 thoughts on “۱۰ مدل محبوب ترین راه های درآمدزایی و ایجاد کسب وکار

 1. محسن لهراسبی :

  دوسال پیش که اومدم پیشتون و راهنماییم کردین دسترسی نداشتم که ازتون تشکر کنم. داشتم میگشتم خداروشکر پیداتون کردم و خواستم ازتون تشکر کنم مسیر جدیدی بهم دادین اون سال

 2. اسماعیل بیگی :

  کاش توی همایش تون زودتر شرکت کرده بودم و مغازه جدیدم را راه اندازی نمیکردم و اول با شما شروع می کردم بعد اگز لازم بود مغازه میزدم

 3. علی استوار :

  استارت آپ داشتن تو ایران خیلی شبیه کشورهای دیگه نیست و اینجا نیاز به حمایت بیشتری هست.
  ممنون از شما و راهنماییهاتون و ایشالا بیام تهران حضورا ببینمتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.