کویر و ارائه سود ۲۱۷ تومانی به ازای هر سهم در ۳ ماه تابستان ۹۹

کویر ، نماد بورس شرکت فولاد کویر در ۳ ماه گذشته به ازای هر سهم ۲۱۷ تومان سود شناسایی کرده است.

شرکت فولاد سپید فراب با نماد فعال در بورس ایران: کویر در ۶ ماهه  ۲۱۷۸ ریال محقق کرده و عدد خوبی داشت سهمی که  ۳ ماهه  ۵۹۹  ریال محقق کرد  و پیشرفت  بالایی داشت . سهم در ۳ماهه ۲۶۰۰  میلیارد ریال سود عملیاتی و ۲۱۵۶ میلیارد ریال سود خالص دارد همچنین در ۶ ماهه ۷۷۷۲ میلیاردریال سود عملیاتی و ۷۸۳۹ میلیارد ریال سود خالص دارد  .

تاریخچه شرکت فولاد کویر

سهامداران شرکت بدوا درسال ۱۳۷۹ شرکت بازرگانی بین المللی سپید فراب را تاسیس نموده که صرفا در زمینه بازرگانی و تجارت فعالیت می نمود پس از مدتی سهامداران با شناخت صحیح بازار و نیازهای اقتصادی منطقه نسبت به تغییر ماهیت فعالیت به شکل تولیدی اقدام نموده و بدین سان شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر همزمان با تاسیس در منطقه محروم و کمتر توسعه یافته آران و بیدگل از توابع کاشان مژده اشتغال زایی ، تولید و رونق اقتصادی و اجتماعی منقطه را با خود به ارمغان آورد.

نتیجتا در تاریخ ۱۵/۵/۱۳۸۱ اعلامیه رسمی تاسیس در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان دریافت گردید و متعاقبا قرارداد مربوط به خرید ماشی آلات با کمپانی SIEMENS VAI POMINI منعقد گردیده و پس از طی مراحل تست ،تولید رسمی از سال ۱۳۸۶ آغاز گردید.

محصولات :

وایرراد از جنس فولاد کم کربن برای ساخت انواع الکترود و سیم جوش (welding wire): با توجه به حساسیت آنالیز شیمیایی در وایررادهای ساخت انواع الکترود وسیم جوش تضمین ترکیب شیمیایی و تامین ریز ساختار مناسب از مشخصه های مهم این نوع وایرراد می باشد. گریدهای SWRY11 و SWRY21 جزو اولین گریدهای تولیدی این شرکت می باشد. این وایرراد در حال حاضر در سایز ۶.۵ میلیمتر تولید می گردد و تولید سایز ۵.۵ میلیمتر آن نیز در برنامه تولید قرار دارد.

وایرراد کم کربن برای تولید مفتول کله زنی سرد و فورج سرد (cold heading / cold forging quality steel wire) و کشش سرد (hard drawing wire): این نوع فولادها در محدوده کربنی ۰.۰۴-۰.۲۲ درصد کربن قرار دارند و با توجه به گریدهای مختلف، کاربردهای مختلفی در صنعت تولید پیچ و مهره و قطعات فورج سرد، سیم های آبکاری شده (مسمار و گالوانیزه)، تولید انواع توری ، میخ و پیچ و مهره دارند.