5 ایده کارآفرینی ساده با حداکثر سرمایه 10 میلیون تومان

5 ایده کارآفرینی ساده با حداکثر سرمایه 10 میلیون تومان - پادکست

قبل از اینکه 5 ایده کارآفرینی ساده را به شما ارائه دهیم، ابتدا مفهوم کارآفرینی را بیان می‌کنیم.

کارآفرینی، واژه فرانسوی Entrepreneurship به معنای متعهد شدن است. اکثرا به کسی که تجارتی برای خود آغاز کرده است کارآفرین می‌گویند. ژوزف شومپیتر، کارآفرین را نیرو محرکه اصلی در توسعه اقتصادی می‌داند و می‌گوید: نقش کارآفرین نوآوری است.

ویژگی‌های کارآفرینان

یک کارآفرین باید ابتکار عمل داشته باشد و ایده‌های جدید با مفهوم بالقوه را در بازار ایجاد کند. اغلب سرمایه‌گذاران روی کسانی سرمایه‌گذاری می‌کنند که بدانند بازده کافی برای سرمایه خود را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید بدون داشتن سرمایه‌گذار و با هرینه‌ کم هم کارآفرینی کنید.

حتما نیاز نیست که برای کارآفرینی سرمایه بالایی داشته باشید. بعد از گوش کردن به پادکست خواهید دید که با هزینه‌های خیلی اندکی هم می‌توان کارآفرینی کرد.

5 ایده کارآفرینی ساده

در ادامه با 5 ایده کارآفرینی ساده برای شمایی که قصد شروع یک کسب و کار دارید آشنا خواهید شد. شما فقط نیاز به یک جرقه دارید تا چراغ بهترین ایده‌های راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در ذهن‌تان روشن شود و بتوانید با تلاش و کوشش و البته کمک گرفتن از اطرافیان‌تان یک کسب و کار خوب برای خود دست و پا کنید.

گاهی نداشتن سرمایه یکی از موانعی است که باعث می‌شود بسیاری از علاقه‌مندان به کارآفرینی، هیچ وقت به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار نیفتند. اما یادتان باشد همیشه لازم نیست همه کار بلد باشید تا بتوانید استارتش را بزنید. فقط کافی است که این ایده‌ها را مرور کنید و احساس کنید که به برخی از آنها علاقه‌مندید و توانایی یادگیری آن فن و حرفه را نیز دارید.

بعد از انتخاب ایده خود، می‌توانید یک کلاس بروید یا از افرادی که این هنر و حرفه را بلد هستند کمک بگیرید.

پیشنهاد می‌کنم برای اینکه این موضوع کمی برای شما ساده شود، به پادکست و فایل صوتی زیر که 5 ایده کارآفرینی ساده با حداکثر سرمایه 10 میلیون تومان را توضیح می‌دهد، گوش دهید:

همانطور که در این پادکست شنیدید و چنانچه خود را یک فرد خلاق می‌دانید، پس این را نیز باید بدانید که هم اکنون شما یکی از ویژگی‌های یک کارآفرین موفق را به دست آورده‌اید. اما شما می‌توانید از خلاقیت خود فراتر از ارائه یک طرح تجاری یا حل مسائل خاص استفاده کنید. شما می‌توانید شغلی ایجاد کنید که کاملا پیرامون خلاقیت شما دور بزند.

چون همان‌طور که می‌دانید دنیای کارآفرینی به‌طورکلی متحول شده و ایده‌های پول‌سازی زیادی وجود دارند که حتی با سرمایه اندک و کار در منزل، افراد زیادی ثروت آفرین می‌شوند.

شما هم اگر پیشنهاد و ایده‌ای برای راه‌اندازی کسب و کارهای ساده و با سرمایه پایین می‌شناسید یا انجام داده‌اید و از آن نتیجه گرفته‌اید، پایین همین صفحه و در بخش دیدگاه‌ها معرفی کنید:

مطالب مرتبط

برات، چک و سفته چیست و چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

با برات، چک و سفته در زندگی روزمره امروزی عملیات‌های زیادی انجام می‌شود. اما برای انجام این عملیات‌ها دانستن تفاوت بین آن‌ها از الزامات است.  فرق بین این سه کلمه کاربردی را می‌دانید؟ کاربرد هر کدام را چطور؟  در ادامه به معنا این کلمات، تفاوت‌ها و شباهت‌های آن‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید. چک […]

غول های استارتاپی ایران

غول های استارتاپی ایران چطور به درآمدهای میلیاردی رسیدند؟

غول های استارتاپی ایران امروزه بسیار مورد توجه قرار دارند به همین دلیل یک ویدئو از مدیران این کسب و کارها در ادامه تهیه شده است که دیدن آن، به همه علاقه‌مندان توصیه می‌شود. استارتاپ‌ها استارتاپ‌ها با حضور خود در کالیفرنیا و منطقه‌ای به نام سیلیکون ولی، این ناحیه را به قطب فناوری جهان تبدیل […]

نازنین دانشور بنیان گذار تخفیفان

بنیان گذار تخفیفان نازنین دانشور را بیشتر بشناسیم

بنیان گذار تخفیفان نازنین دانشور متولد آذر ماه سال 1362 در تهران و فارق‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته IT از دانشگاه امیرکبیر است که 10 سال سابقه در حوزه تجارت الکترونیک در ایران، آلمان و انگلستان دارد. نازنین دانشور، بنیان گذار سایت تخفیفان است که هم اکنون به عنوان یکی از موفق‌ترین کسب و کار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *