×

کالای پر سود برای صادرات یا واردات پردرآمد را چطور انتخاب کنیم؟

چگونگی انتخاب کالای پر سود برای صادرات یا واردات پردرآمد سوالی است که خیلی از تاجران و فعالان بازرگانی، واردات و صادرات با آن هر روزه سر و کار دارند.

اما با توجه به اوضاع کنونی کشور و شرایط مالی مردم، شرایط ارز و… چه کالاهایی سود بیشتری برای واردات یا صادرات دارند؟ به معنی دیگر، چطور حاشیه امنیت کاری تجارت خود را در بازار فعلی بالا ببریم؟ در ویدئویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، پاسخ تمام این سوالات داده شده است. 

جالب است نکته‌ای را خدمت شما عرض کنیم که حدود ۲۰۰ هزار قلم کالا با ضوابط و مجوز سازمان تجارت جهانی، دارای کد گمرکی هستند و از این تعداد حدود ۵۶۰۰ قلم کالا، داخل کتاب مقررات واردات و صادرات، دارای کد تعرفه بازرگانی و گمرکی هستند و این به معنای آن است که می‌توان روی واردات و صادرات آن‌ها فعالیت تجاری داشت.

برای اینکه بدانیم چه کالایی را برای واردات یا صادرات باید انتخاب کنیم، لازم است چند آیتم را در نظر بگیریم و با بررسی این آیتم‌ها، به یک جمع‌بندی برسیم و در نهایت کالای مورد نظر برای واردات یا صادرات مشخص می‌شود. 

یک نکته بسیار مهم

بعضی از اشخاص یا شرکت‌ها هستند که در شروع فعالیت بازرگانی خود می‌خواهند در زمینه تمام کالاها، واردات یا صادرات داشته باشند. که این عملا غیر ممکن است و این افراد یا شرکت‌های به اصطلاح همه کاره، معمولا موفق نمی‌شوند.

کافی است، چند نفر از تاجران موفق ایران را بررسی کنید که سال‌هاست در یک شاخه مشخص در حال فعالیت هستند و مشتریان آن‌ها هم چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران، در همان زمینه روی آن‌ها شناخت و اطمینان دارند.

تعریف کامل واردات و صادرات

در بحث تجارت به طور کلی دو گزینه واردات و صادرات نقش بسیار مهمی دارد که در ادامه به طور جداگانه به هرکدام پرداخته می‌شود.

مفهوم واردات

واردات که معادل لاتین آن Import است، در واقع به معنای ورود کالاست که البته فقط کالا مدنظر نیست و در زمینه خدمات نیز این واژه استفاده می‌شود. واردات یعنی یک کالا از یک کشور مشخص به قلمرو گمرکی مشخصی در یک کشور دیگر وارد شود. بابت این عمل نیاز به تبادل ارز بین کشور مبدا و کشور مقصد وجود دارد. البته در این بین می‌تواند کشور سومی هم به عنوان واسطه قرار داشته باشد.

مفهوم صادرات

صادرات به دلیل کسب درآمد ارزی از مهم‌ترین بخش‌های توسعه اقتصادی محسوب می‌شود. در واقع فروش یک محصول یا ارائه خدمات به کشورهای دیگر صادرات نامیده می‌شود که معادل لاتین آن Export است. صادر‌کننده به هر شخص حقیقی یا حقوقی گفته می‌شود که دارای کارت بازرگانی و یا مجوز وزارت بازرگانی است.

انتخاب کالا در صادرات و واردات

انتخاب کالا در صادرات و واردات بسیار مهم است. این انتخاب می‌تواند متناسب با موقعیت جغرافیایی شما باشد. مثلا در ایران ممکن است شما با توجه به شهرتان کالای خاصی داشته باشید(در کرمان، پسته کالای خاص محسوب می‌شود). البته این به معنای آن نیست که کسی در تهران نمی‌تواند‌ صادرات پسته داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر توصیه می‌شود، ویدئو قرار داده شده را مشاهده نمایید.

سایر موارد و تمامی نکات انتخاب کالای پر سود برای صادرات یا واردات پردرآمد به‌طور کامل در این ویدئو آموزشی خدمت شما ارائه شده است:

نظرات خود را در مورد کالای پر سود برای صادرات یا واردات پردرآمد در پایین صفحه به ما ارائه کنید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


0