مصاحبه ویدئویی با بنیان‌گذار مامان پز در مورد راه اندازی این کسب و کار

تبسم لطیفی متولد ۱۴ اسفندماه سال ۱۳۶۴ در خرم آباد، فرزند اول خانواده‌ای شش نفره دارای دو خواهر و یک برادر است. شغل پدر او آزاد و مادرش معاون دبیرستان است. او تحصیل کرده رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی و مدیریت کسب و کار در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه شریف و بنیان‌گذار استارتاپ مامان پز می‌باشد.

مامان پز؟

مامان پز یک استارتاپ در حوزه توضیع غذای خانگی است که با همکاری خانم‌های خانه‌دار، غذا خانگی را به دست مردم می‌رساند. در واقع مامان پز پل ارتباطی بین افراد و خانم‌های خانه‌دار می‌باشد.

مامان پز از کجا شکل گرفت؟

تبسم لطیفی به نیاز مهمی پی برد و آن تهیه غذا برای خودش و همینطور افراد دیگری بود که به دلیل مشغله‌های مختلف نمی‌توانستند آشپزی کنند و باید از غذاهای رستوران‌ و یا فست‌فود استفاده می‌کردند.

وقتی که او در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها به سر می‌برد به پیج‌ها و وبلاگ‌هایی برخورد که در آن، خانم‌ها عکس‌هایی از غذا و دستپخت خود منتشر می‌کردند؛ او به این نتیجه رسید که افرادی مثل خودش و افرادی که وقت آشپزی کردن ندارد را به این خانم‌ها وصل کند، که ایده منجر به شروع کار استارتاپ مامان پز شد.

روند شروع کار مامان پز

مامان پز یک شبکه توزیع غذای خانگی است که از سال ۱۳۹۳ شروع به کار کرده است. غذاهای ارائه شده توسط مامان پز فقط توسط خانم‌های خانه‌دار در سطح تهران طبخ شده و برای مشتریان ارسال می‌شود. 

سرویس مامان پز برای سفارش‌های شرکتی با ارائه منوی غذا شرکتی متنوع و بازه قیمت منعطف، از سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرده و هم اکنون با شرکت‌های بزرگ و معتبر تهران همکاری دارد.

در سرویس سفارش غذا شرکتی امکان سفارش از بین بیش از ۴۰۰ مامان و ۱۰۰ رستوران در سراسر تهران، متناسب با هزینه در نظر گرفته شده و به سادگی از طریق وب‌سایت یا نرم افزار مامان پز امکان‌پذیر است.
مهم‌ترین اولویت‌های مامان پز، ایجاد اشتغال برای خانم‌های خانه‌دار و همچنین ارائه غذایی با بالاترین کیفیت برای مشتریان است. مامان پز از هر گونه تلاش برای بالا بردن کیفیت خدمات خود به کاربران و مادران شاغل دریغ نمی‌کند و همواره در تلاش است تا در طول فرآیند خرید، بیشترین ارزش را برای کاربران و مشتریان خود خلق کند.
تبسم لطیفی در این مصاحبه درباره چالش‌های جذب نیروی انسانی، کار تیمی، دردسرهای تحویل خوراک بصورت سریع و گرم، تست روزانه چندین دست پخت مامانی در محل کار، زندگی روزانه، روابط و … سخن می‌گوید.

دیدن این مصاحبه برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی یک استارتاپ، جذب سرمایه، تشکیل و حفظ تیم متعهد و توسعه کسب و کار خود هستند، بسیار مناسب است.

لطفا نظرات خود را در مورد این مصاحبه و کسب و کار، در قسمت دیدگاه با مـا در میان بگذارید.